Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Topic special pt soferii speciali care conduc bolizi de sute de cai

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#127
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017
n-am masina de peste 150 de cai deci nu pot posta aici... :(

#128
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 10.10.2011
pot sa mai spun in plus e faptul ca de cand am masina puternica nu am fost in nicio clipa in pericol datorita masinii desi am circulat cu viteze mult mai marid decat cu cealalta. in schimb, m-am bucurat enorm cand dupa vreo 30.000 de km fiind in depasire la aproximativ 160 km/h un cretin cu un tir s-a bagat in depasire la alt tir si a trebuit sa franez puternic de tot. am crezut ca imi ies ochii din orbita, franele sunt mult mai puternice la o masina sport. daca e folosita cu cap e un instrument frumos de deplasare. pe de alta parte e posibil sa fie asa si datorita faptului ca am luat-o la 28 ani casatorit si cu un bebe asteptand. daca o luam la 18 ani probabil eram lipit de un pom pana acum.

#129
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară şi îmi place aşa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Problma nu sunt caii multi.Nu aia te pun in pericol. Problema e felul in care folosesti caii aia. Daca ii folosesti cu cap mergi in siguranta si cu 400 de cai.

#130
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 22.02.2007

View PostdaniMMM, on 12 aprilie 2018 - 12:50, said:

Oltcit a fost prima mea masina,am prins una modificata cu carburator normal,nu dublu.Mult mi-a placut de ea,interior fain,spatioasa in fata,cutie de viteze super nu ca aia de la Dacie la care invarteai ca la mamaliga

Pai da,dar tu iti faci cati vrei....
Doar la una am facut mai multi, la celelalte nu.

#131
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSupermax, on 12 aprilie 2018 - 12:31, said:

Daca tot vorbim de Predeal , prin '87 , la hotel Rozmarin(cred) erau o gramada de masini care nu puteau sa urce panta deoarece era zapada . Cu o Dacie din 82 cu cauciucuri Danubiana din care ieseau sarmele(putem sa zicem modern slick-uri) am urcat de au venit toti sa vada cat de "preparataPosted Image " e !!!
Panta de la Rozmarin era mai blândă decât cea spre hotelurile Predeal şi Robinson. Strada care urca spre Robinson avea o înclinare asemănătoare cu fosta stradă poreclită Scăricica din fostul cartier Uranus; ba chiar mai mult, şi cea din Predeal avea trotuarul amenajat ca o scară.

#132
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,495
  • Înscris: 04.05.2006
Dacia avea doua avantaje: roti înguste și garda la sol mare

#133
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Cam greu se poate incadra Dacia in categoria "bolizi de sute de cai" :D

#134
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
NU fi atat de sigur Posted Image .
https://www.4tuning....plete-7924.html

sau

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iRAWE4xQdmU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CTr9wsPpcJ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ca sa nu mai zicem de un dusterici modest cu 850 Cp.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QYc8KTHavjE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bumpocbum, 17 April 2018 - 11:05.


#135
Eduard55

Eduard55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 01.04.2018

View PostPoeOvidiu, on 12 aprilie 2018 - 11:17, said:


  Stai sa vezi cand prind bolizii pe serpentine in zona Bucium (intre Brad si Abrud). Cu toti 150 de cai nu se tin de 90 ai mei. Singurul bolid ce a tinut pasul a fost un Logan de 1.4 :D  Omul stia sa dea de mancare la aia 75 de cai :D . Si ii hranea bine a dracului ca tare sprinteni erau.
Ceilalți nu aveau cutie automata cu mod sport?

#136
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,495
  • Înscris: 04.05.2006
Din câte am auzit, drumul ala e muci. Numai denivelări și gropi

#137
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2GTevjcb7Ac?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#138
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,170
  • Înscris: 19.09.2005
hai ca asta a fost postat si discutat pe topicul de accidente.

soferul ala in plina frana a bruscat volanul si a ametit esp-ul

Edited by arg, 27 April 2018 - 15:36.


#139
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Se incadreaza f bine in topicul asta Posted Image

#140
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,170
  • Înscris: 19.09.2005
posibil, dar eu am invatat din filmul ala ca masina se comporta altfel la viteza mare si trebuie sa inveti sa o manevrezi la viteza aia.

culmea e ca daca nu o bruschezi aiurea electronic o aseaza ok pe sosea.

eu pe simulator am incercat si cu tot cu lag-ul de la program tot m-am prins ca nu e bine sa-i dau prea multe comenzi ca pierd aderenta si ajung in decor.
eu am trisat un pic cu programul si am invatat sa ma dau pe zapada si pe gheata inainte sa am ocazia pe real, iar cand am mi-a alunecat masina am avut surpriza ca reflexul corect era acolo, si am redresat-o usor si corect pana sa-mi dau seama ce fac (cam ca atunci cand te impinge cineva si faci un pas ca sa te echilibrezi)

Edited by arg, 27 April 2018 - 15:44.


#141
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai tu nu poti , nici eu , pot doar astia care au bolizi de sute de cai despre care e vorba in topic Posted Image
P.S. Ala din video e un putoi idiot , nu trebuia sa piste frana ( s-o cacat pe el cand a luat viteza ) ci sa lucreze doar din acceleratie ... da unde nu e cap , vai de picioare .

Edited by Baxon, 27 April 2018 - 15:40.


#142
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,170
  • Înscris: 19.09.2005
uitate la film la rezolutia maxima, pe tot ecranul si la viteza mica

trebuia doar sa o lase sa ajunga pe drept si sa calce frana atunci, dar a capatat balans, iar frana + balans = decor.

Edited by arg, 27 April 2018 - 15:53.


#143
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
" uita-te " tu :)

#144
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,170
  • Înscris: 19.09.2005
Pisici, l-am luat atunci de 10-15 ori pas cu pas, acum inca de 3ori, dar acum vad altfel evenimentele.
Doar ca trebuia sa lase frana mai moale si indrepte masina.

Acu vreo cateva zile era sa o patesc la fel, ca trebuia sa franez in curba, am piscat usor frana iar dupa ce am iesit din viraj am franat violent.

Edited by arg, 27 April 2018 - 16:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate