Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Huawei P Smart (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#199
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Mai e un service între Piața Unirii și Universitate, pe partea stânga, care au și telefoane sh, mai era pe la Prosper Center și la pe la Castani (zona Piața Sudului), alții nu am avut tangente cu ei ca să îți recomand.

#200
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Acum 1 ora am primit Android 9. Sunt curios dacă face fata la 9.... Din primele butonari, cam agata pe ici-colo...

Attached Files



#201
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

 floryn-dof, on 22 iunie 2019 - 21:36, said:

Acum 1 ora am primit Android 9. Sunt curios dacă face fata la 9.... Din primele butonari, cam agata pe ici-colo...
Revin cu câteva detalii:
Din specificațiile de pe net (gsmarena) acest model NU putea fi trecut la Android 9 și totuși l-am primit, ciudat...
Alt aspect important, consuma bateria foarte repede, în 5 ore mi-a consumat 53%,butonare normala.... Așadar, NU recomand update la A.Pie 9....
PS. Cat am scris acest mesaj, mi-a luat din baterie 1%

Edited by floryn-dof, 23 June 2019 - 10:30.


#202
Danykwu1967

Danykwu1967

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.05.2016
Merge bine, deocamdată Pie.

#203
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

 Danykwu1967, on 23 iunie 2019 - 19:21, said:

Merge bine, deocamdată Pie.
La mine agață Pie, dacă sar dintr-o aplicație în alta se blochează, merge greu, nu mai e fâșnet cum era cu Android 8... As încerca să-i fac Resetare la setările de fabrica dar nu cred ca ma duce la Android 8....poate revin chinezii cu vreun update la Pie ptr modelul asta de telefon.

#204
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Conecteaza-l prin hisuite și fa-i roll-back la 8,daca nu-ți place cum merge, resetare din fabrica nu te duce unde ai fost.

#205
19lucian78

19lucian78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 27.10.2014
Si la mine a mers mai rau cu pie pana am schimbat microsd-ul.Initial aveam unul de calasa 4,am pus unul de clasa 10 si se vede diferenta,acum merge impecabil!

#206
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

 xmariuS75, on 25 iunie 2019 - 14:28, said:

Conecteaza-l prin hisuite și fa-i roll-back la 8,daca nu-ți place cum merge, resetare din fabrica nu te duce unde ai fost.
Pierd garanția telefonului dacă ii fac eu roll-back???

 19lucian78, on 11 iulie 2019 - 15:38, said:

Si la mine a mers mai rau cu pie pana am schimbat microsd-ul.Initial aveam unul de calasa 4,am pus unul de clasa 10 si se vede diferenta,acum merge impecabil!
Am microSD clasa 10, din ce in ce merge mai prost, rămâne blocat, agata... Nu ma pricep să-i fac roll-back dar mi-e teama sa nu pierd garanția.....

#207
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Nu pierzi garanția, dar sa îți faci back-up la date, ca pierzi tot din el.

#208
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

 aris86, on 18 iulie 2019 - 22:16, said:

Nu pierzi garanția, dar sa îți faci back-up la date, ca pierzi tot din el.
Nu ma pricep la roll-back, o sa caut un meseriaș.... Ms.

Le-am scris celor de la Huawei, prin aplicația HiCare, mi-au raspuns: "Este posibil ca actualizarea sa nu se fi instalat corect si sa fi provocat o eroare software. Va recomandam sa resetati telefonul la valorile din fabrica. Aceasta va remedia orice eroare. Aveti, insa, in vedere ca resetarea va sterge datele din telefon, deci va trebui, inainte, sa faceti o copie de rezerva. Daca situatia persista va rugam sa ne contactati pentru a trimite telefonul in service."
Așadar, încerc și varianta asta. Revin cu o părere.


#209
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
O intrebare de baraj : daca am acest telefon single-sim blocat in Vodafone se poate face dual-sim ?

#210
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Da, se poate, dar întâi trebuie sa faci rost de codul pentru deblocare bootloaderul.

#211
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Hai ca acum 30 Min am primit 2 actualizări ale softului. Primul a fost ..122 și ultimul ..130. Telefon pe Orange.

#212
enrique24

enrique24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 23.09.2010
Salut, am modelul FIG-LX1, cu cartela Vodavone prepay.
Desi am sunat la callcenter si mi-au activat VoLTE pe SIM, si provizionat in alt telefon,
nu imi apare Volte sau Vowifi pe acest telefon.
Am incercat cineva, ii merge Volte pe Vodafone ?

#213
mirceathekid

mirceathekid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.08.2008
Vand doua folii sticla Huawei P Smart 2018 noi sigilate prețul este de 30 de lei setul adică 15 lei bucata cu transport gratuit prin Fan Curier detalii la email [email protected]

#214
crystyan83

crystyan83

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.03.2011
Buna am un p smart 2018 si decurand mi-am schimbat routerul cu un tplink archer.Am observat ca nici cu acesta mai mult de 50 mega in speed test nu am,exact ca si cum aveam cu cel vechi.Eu baniesc ca telefonul nu poate mai mult

#215
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Se da un p smart. Nu mai face autorotate, când învârti telefonul imaginea rămâne normala, în un colt apare un buton pentru rotație. Nu știu cum s-a activat, mai nașpa ca nu știu de unde dezactivez...

#216
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
In panoul de notificari de sus trebuie sa ai o iconita, daca nu, editeaza panoul si gasesti acolo iconita, este un dreptunghi inclinat cu dous sageti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate