Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Sfat cumparare sistem de gaming

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Aoleu, dar ia-ti omule odata ceva! Stai si te gandesti si razgandesti cu problema asta existentiala. Consola/pc de jocuri are ca scop relaxarea. Tu pari ca te obsedeaza ideea sa gasesti absolutul in materie de gaming.

#38
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
De la ce magazin cumperi , dupa mine nu e asa de important ca ce garantie ti-se ofera
Sunt unele magazine care pe langa cei doi ani , iti mai ofera si o extra garantie , e bine de luat in calcul si acest lucru
Stiu ca unii or sa scrie ca in doi ani va aparea PS5 , insa la ce bani si cati dintre voi vor face trecerea de la actuala consola la PS5
Eu inainte de a-mi lua xbox one x-ul am ''cochetat'' si eu cu PS4 Pro + VR-ul lor , insa eu daca imi cumpar ceva caut sa aibe hw de ultima generatie , fiindca in urmatorii 3/4 ani numai schimb nimic
Vorba acea - Te zgarcesti la tarate ca sa cumperi borsul scump apoi - nefiind un fan inrait al jocurilor , insa cand joc vreau ceva...... ( am tv 4K/60/10bit )
Deci , chestiile cu doleantele fiecaruia

Edited by wather, 27 May 2018 - 18:15.


#39
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Chiar daca apare PS5 in 2 ani, ce faci? Astepti 2 ani ca sa te joci ceva?

#40
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Nu coitze dar sper ca nu e alegere gresita daca aleg ps4 in loc de ps4 pro , sper sa ma pot bucura de jocuri precum metro exodus . Totusi nu se vede diferenta de pe ps4 pro asa tare , ori fiindca noi nu avem ochi (obisnuiti poate )ori fiindca jocurile din prezent nu folosesc la maximum puterea consolei , e triplu forta de procesare a ps4 -ului la PRO. Si totusi sunt oameni care cred ( si sunt gen feel ya bro ) ca PS4 se vede mai bine . Cred ca primele jocuri pe care le cumpar vreau sa fie Batman return to arkham , Borderlands , Metro Redux.

Daca stii cat am pierdut cautand diferente dintre PS4 si PRO . . .

#41
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
"Coitze"? Nu stiu de cand ne permitem apelative din astea penibile.

Edit: oricum, la cat te "coiesti" tu, o sa apara ps5 si tu tot nu ai luat nimic...

Edited by Paranoir, 28 May 2018 - 09:40.


#42
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Imi cer scuze era ceva 3 dimineata si eram beat manga in timp ce ma uitam la o comedie proasta. Te respect .

#43
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Doamne fereste...

#44
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Aa vad acum ca era 10 jumate cand am postat aia dar ma rog , ma culcasem pe la 4 .  si eram amortit tot . Eu nu beau...
Mersi de sfaturi , va anunt dupa achizitie ;)

#45
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Fallout 4 merge superb pe PS4... ce griji ai și tu.
Orice joc pentru PS4 va merge perfect pe aceasta consola.

#46
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Am uitat mah .
Am un PS4 PRO resigilat , cumpărat cu 1.650 lei și că jocuri

#47
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Nu mai știu cum băgăm răspuns avansat pentru imagini dar că jocuri in format fizic am Fallout 4 , Wolfenstein TNO, Tomb Raider , Sleeping Dogs , Batman Return to Arkham și Nioh ( fml lol ) a și Uncharted 4 dar l am împrumutat la schimb pentru Metro Redux (era sa zic Exodus) , că după o zi îmi luasem digital Dying Light , Wildlands, Borderlands (dezamăgit că nu era și 1 , eram prea confuz ) , Just Cause 3 ediția De Lux , și Tom Clancy ... Am uitat cum se numea , dar le zis la aia de la Sony sa mi de-a banii înapoi pe just caise 3 și Tom Clancy dar mi au dat doar pe Tom Clancy , pungașii , le am zis că vreau să îmi iau GTA5 in seara aia , ciu-ciu . Am luat pe aia 129 de lei metal gear solid 5 definitive edition și Rise of the Tomb Raider , și mi au mai rămas ceva , 15 lei. Scuze pentru autocorecție și delay , voiam să vă răspund în aceeași seară când am luat consola.
Deci... Acum mă uit la unu pe twitch la They are Billions , mă prefac că mă joc la campionate de SC pe PC , și pierd viața. Mă uit mult la filme și seriale pe Netflix , nu am PS plus dar am furat black ops3 și trial fusions și XCOM 2 , 48 de ore gratis la Plus.
Sincer sunt un nebun cu PCD , anxietate și depresie și sunt shopmaniac umplu un gol din mine cu materialism .
Mă joc mult paladins, orcs must die, War Thunder . E interesantă jucăria , poți să faci niste chestii . Am dat 180 de lei pe jocurile fizice și cel puțin 300 de lei pe cele digital , pe consola am dat 120 de lei , cred , mă rog , in jur de ... . Fără troll , bennefitsystem , la 500 de lei retine din salariu 180 de lei și am primit 3 cupoane de 500 pentru eMag  și am pus de la mine 100 de lei și ceva , dând înapoi vreo 800 de lei .
Ringmakers999 , poate jucam ceva , mi ar face plăcere. Acum nu joc că mă simt singur și e alt feelingul sa mă uit pe twitch la altcineva , parca e party style și ai amici.
Dacă aș putea să mă joc counter strike nexon și Company of Heroes și they are Billions , stronghold , age of empires , StarCraft , Grey Goo , LoL , nu as prefera nimic , dar na , nu le poți avea pe toate și mă simt , adică știu dar parca nu am ce face , am fițe și sunt materialist =)) .
Când îmi iau de lucru o să strâng , dar daca îmi iau iau ceva frumos frate , un MSI sau Alienware , Asus ROG , că nu știu cât m ar duce nervii in caz că trebuie să mă mobilizez cu el ca desktop. Poate un Micro ITX , nu ? Ați văzut ce pufulete horror au scos ăștia Intel parteneriat cu AMD ? Un PC mai mic decât un router și mai puternic decât majoritatea pcurilor noastre . :))

Edited by bigpanz3r, 08 July 2018 - 22:30.


#48
off3nc3

off3nc3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 01.07.2008

View Postbigpanz3r, on 08 iulie 2018 - 22:21, said:

Nu mai știu cum băgăm răspuns avansat pentru imagini dar că jocuri in format fizic am Fallout 4 , Wolfenstein TNO, Tomb Raider , Sleeping Dogs , Batman Return to Arkham și Nioh ( fml lol ) a și Uncharted 4 dar l am împrumutat la schimb pentru Metro Redux (era sa zic Exodus) , că după o zi îmi luasem digital Dying Light , Wildlands, Borderlands (dezamăgit că nu era și 1 , eram prea confuz ) , Just Cause 3 ediția De Lux , și Tom Clancy ... Am uitat cum se numea , dar le zis la aia de la Sony sa mi de-a banii înapoi pe just caise 3 și Tom Clancy dar mi au dat doar pe Tom Clancy , pungașii , le am zis că vreau să îmi iau GTA5 in seara aia , ciu-ciu . Am luat pe aia 129 de lei metal gear solid 5 definitive edition și Rise of the Tomb Raider , și mi au mai rămas ceva , 15 lei. Scuze pentru autocorecție și delay , voiam să vă răspund în aceeași seară când am luat consola.
Deci... Acum mă uit la unu pe twitch la They are Billions , mă prefac că mă joc la campionate de SC pe PC , și pierd viața. Mă uit mult la filme și seriale pe Netflix , nu am PS plus dar am furat black ops3 și trial fusions și XCOM 2 , 48 de ore gratis la Plus.
Sincer sunt un nebun cu PCD , anxietate și depresie și sunt shopmaniac umplu un gol din mine cu materialism .
Mă joc mult paladins, orcs must die, War Thunder . E interesantă jucăria , poți să faci niste chestii . Am dat 180 de lei pe jocurile fizice și cel puțin 300 de lei pe cele digital , pe consola am dat 120 de lei , cred , mă rog , in jur de ... . Fără troll , bennefitsystem , la 500 de lei retine din salariu 180 de lei și am primit 3 cupoane de 500 pentru eMag  și am pus de la mine 100 de lei și ceva , dând înapoi vreo 800 de lei .
Ringmakers999 , poate jucam ceva , mi ar face plăcere. Acum nu joc că mă simt singur și e alt feelingul sa mă uit pe twitch la altcineva , parca e party style și ai amici.
Dacă aș putea să mă joc counter strike nexon și Company of Heroes și they are Billions , stronghold , age of empires , StarCraft , Grey Goo , LoL , nu as prefera nimic , dar na , nu le poți avea pe toate și mă simt , adică știu dar parca nu am ce face , am fițe și sunt materialist =)) .
Când îmi iau de lucru o să strâng , dar daca îmi iau iau ceva frumos frate , un MSI sau Alienware , Asus ROG , că nu știu cât m ar duce nervii in caz că trebuie să mă mobilizez cu el ca desktop. Poate un Micro ITX , nu ? Ați văzut ce pufulete horror au scos ăștia Intel parteneriat cu AMD ? Un PC mai mic decât un router și mai puternic decât majoritatea pcurilor noastre . Posted Image)

In prima faza ma amuzat postul tau mai mult decat orice am citit recent pe "4chan.com/v" dar totusi am simtit nevoia sa iti las un reply , baietii te-au tot sfatuit dar tu nu te poti hotara. In primul rand spui ca esti materialist iar asta nu are relevanta in acest context.

Este vorba de un sistem de gaming nu de un Phantom Rolls Royce , PS4 Pro ( SONY ) a castigat E3-ul din acest an cu cele mai bune titluri exclusive in gaming ( The last of us 2 , Marvel's Spiderman , Read Dead Redemption 2 , Days Gone , etc ) urmat de Microsoft si Nintendo Switch deci nu este nici o dezbatere. Pentru home gaming Ps4 Pro este varianta cea mai rentabila din punct de vedere financiar atat ca si performanta 4K upscaled daca ai un TV 4K cu HDR feature. Pentru LoL , dota 2 si alte titluri BR ai nevoie de un PC iar in momentul actual nu merita investitia din cauza acestui BITCOiN craze care a distrus piata calculatoarelor pentru cel putin inca un an de acuma inainte.

Daca vrei sa fii "mobile" fara discutie iti cumperi un Nintendo Switch care este la un pret mai mult decat rezonabil de la retaileri privati de pe internet , problema este ca nu vor porta jocuri ca si METRO si Battlefield V dar au alte titluri si porturi indie care isi merita toti banii gen: Rocket League , FIFA 19 , NBA 2k19 , DOOM , Splatoon 2 , Xenoblade Chronicles 2 , ZELDA , Smash Bros etc. Si e double down deoarece este si home console si handheld device si indiferent de ce necesitate intra intr-un bagaj lejer datorita marimii foarte compacte si iei tot sistemul cu tine la distanta.

Cat despre Laptop gen Alienware si ASUS ROG intotdeauna alegi un ROG pentru ca Alienware este doar brandul ca si la Apple platesti extra cateva sute de $$ doar pentru numele si logo-ul acela si ca performanta nu vei sesiza nici o diferenta in aceleasi specs. In orice caz laptopurile nu mai sunt fiabile deoarece si pentru casual gaming ai nevoie de o priza si se cam anuleaza varianta de gaming on the go cand bateria iti moare dupa 1 ora si 30 de minute adica nici 2 meciuri de LoL sau dota 2.

Ca urmare asa arata schema gamer-ului fericit in 2k18 : PS4 > Nintendo Switch > PC  > Xbox One X , din punct de vedere pret/performanta si jocuri exclusive next-gen.

Sper ca te-am lamurit.

peace

Edited by off3nc3, 09 July 2018 - 14:38.


#49
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Pai ps4 pro am luat , știi ce jocuri am nu ?
Daca vreau să îmi cumpăr niște căști , pentru muzica in principiu , daca se poate conecta și la PS4 ar fi ca un plus așa...
Sony MDR100 sau ATH m400 ( că cică e mult mai ok decât 500 )
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h8PzBc66x2w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ascult reggae ,lofi trip hop , meditativă , simfonică , operă, pe lângă rock clasic și metal greu . Am doar o ureche cu care aud și nu vreau sa pier de tot , deci , nu știu cum ești cu super mega bassul și puterea , dar am spus , as vrea ceva lin, călduț, claritate.
Va mulțumesc mult de tot , sunteți cei mai grozavi !
Ar trebui sa fac un topic separat sau se pricepe cineva ?

#50
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
https://www.amazon.c...RUSL&ref=plSrch

Nu știam că în Ro e atât dar parca e de așteptat să fie 9 milioane 160 $ rromi hoți

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5Xby_KZmHsw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
De la tipul asta îmi făcusem ideea. Deci daca vreau un sunet decent atât trebuie ? Și cică e budget entry level blah blah blah
Credeți că scap mai ieftin daca cumpăr de pe amazon.com in dolari sau din Amazon.de ?  
Mereu m am întrebat asta , daca pot lua din afara , nu mă interesasem profund pe subiectul asta , doar văzusem thumbnailuri , cică Buhnici era să fie arestat pentru evaziune fiscala că lua din America și păcălea sistemul.

Sper sa nu fiu sâcâitor , va mulțumesc mult tuturor !

#51
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Dacă vrei calitate marchezi banul, nu exista alta cale. Tu vrei și super calitate și ieftin. Nu merge asa.

Amazon.de sau ebay.co.uk sunt surse comode online, europene, fără taxe de import sau vama.

#52
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Pai și atunci de ce spui niste lucruri ce se contrazic??
Iar 10 milioane pentru niste căști de 120$ nu e viață , lasă vrajeala , toți parveniții pot spune asta cu banii la fel de ușor, eu ceream un echilibru și sănătate mintală că la noi un laptop de 1000 - 2000$ costa 200 de milioane , ce fac nebunii ăștia

#53
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Eu am acele mdr-uri varianta pe bluetooth și sunt foarte încântat de ele dar le folosesc doar pentru muzica ,afara . In casa prefer sa folosesc altceva, pentru că nu sunt cele mai comode căști . Cel puțin pentru mine , acum depinde de dimensiunile fiecăruia . Trage o fugă în Altex/Mediagalaxy și probează le .
P.S - eu le-am luat cu 500 lei parca de la Mediagalaxy și era varianta cu bluetooth. Deci se poate

#54
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View Postbigpanz3r, on 20 septembrie 2018 - 06:39, said:

Pai și atunci de ce spui niste lucruri ce se contrazic??
Posted Image  Ce se contrazice? Nu m-am exprimat coerent in limba romana sau ai probleme de intelegere a uui text simplu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate