Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

sala fitness

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Am vazut langa mine o sala si inauntru mereu cand trec vad numai femei, o gramada. De ce or fi numai femei? n am mai fost la sali, daca vreau sa ma duc ce trebuie sa stiu? un abon mi se pare ca e in general 150 lei si poti intra si sta cat vrei, nu?
Acum am sunat la ei si cica nu au abon, numai antrenament personal ceva, care e vreo...5 mil 8 sedinte pe luna. De ce oare n au abon si ce scump e

Edited by tarzaan, 29 March 2018 - 09:09.


#2
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
daca esti la oras si ai sala aproape du-tee!! eu sunt la tara si nu am sala dar totusi fac asa cum pot.... daca ai oportunitatea du-te .

#3
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
E scump pen'că personal - adică în teorie antrenorul se ocupă doar de tine. Deși la prețul ăla nu prea cred...

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Fiecare sala are politica sa de acces, in functie de pozitionare pe piata, dotari etc.

Cele mici iti pot da acces si platesti de fiecare data, dar toata lumea e multumita daca platesti un abonament in avans.
- el isi primeste banii, apoi e treaba ta daca vii sau nu la sala
- e semnificativ mai ieftin decat sa platesti/intrare (daca vii des)

Pe langa abonament (ce include doar acces), exista antrenor personal, adica cineva care te monitorizeaza de la 0, apoi in fct de telul tau (tonifiere, slabire, crestere masa musculara), te indruma ce sa faci.

De ce vezi femei mai multe decat barbati?
Pai e simplu: barbatilor li se pare normal sa aiba burta.

Ca idee, e de dorit cand mergi prima oara la sala sa platesti minim 10 ore un antrenor personal, apoi sa ii urmezi exercitiile singur o perioada de timp, si din nou sa iei ore cu antrenorul.

Pe langa Sala de forta, mai exista alergare la banda, ciclism, inot si "sala de aerobic".
De obicei, la Aerobic e omor, adica e cu programare si locuri limitate. La Aerobic sunt destui barbati!

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Salile de genul acesta isi selecteaza clientela. De obicei primesc gagici bune , usor stresate , cu sunculite mici ...ca sa nu munceasca antrenorul mult si se axeaza mai mult pe crearea unei atmosfere placute decat pe performanta sportiva. Oricum , o pustoaica de multinationala , dupa futaiul de la servici nu are chef neaparat de un altul ...(desi depinde de antrenor ) . 500 lei pentru antrenor personal ...nu se ocupa numai de o persoana. Probabil se fac circuite sub supraveghere la diverse aparate . Cam asta este moda mai nou ...le pui pe alea sa sara coarda , sa se joace in TRX-uri , sa miste la steper ...si le iei banii . Fetele isi fac poze pentru FB , arata fericite si transpirate , atrag alte fete , si la 20 de corporatiste ai facut 100 de milioane . E miscare brea ...e miscare .

#6
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostAdm, on 29 martie 2018 - 09:23, said:


De ce vezi femei mai multe decat barbati?
Pai e simplu: barbatilor li se pare normal sa aiba burta.
Si-atunci de ce naiba sunt atatea grasane? Rar mai vezi cate una supla, chiar si pustoaice...Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate