Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sursã pe moarte?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
paulicamic

paulicamic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 28.02.2009
Fortron?
https://www.pcgarage...1452994,1631922

#20
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
@super8 yep SF-500P14XE am si eu , cu ventilatorul stock face galagie , dar face fata la i5 8600k la 5ghz +rx480 la 1440mhz , plus cand e in load la maxim cu programe gen prime95+furmark sufera de coilwhine :/

#21
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@antrax_beta23, si tu ai Super Flower Golden Green SF-500P14XE(HX) 500W ?  :)
Inseamna ca suntem doi care si-au luat teapa cand vine vorba de silentiozitate la sursa.
Intr-adevar e o sursa buna cu Certificare 80+ Gold si Eficienta 90%; dar e super galagios ventilatorul !
Eu am scos-o din PC si am pus o sursa Sirtec cu Certificare Bronze dar super silentioasa.

Chiar nu am stiut ca are coil whine in load maxim.
Voiam sa o donez cuiva, da' daca zici ca are problema asta mai bine n-o mai dau sa nu imi bata obrazul cel care o ia.

#22
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Eu am schimbat ventilatorul , pe bune era naspa ventilatorul stock , chiar nu inteleg de ce se invarte la turatia aia , am testat temperatura interioara cu o termocupla sa nu se incalzeasca dupa ca am pus eu ventilator mai "linistit" si 0 probleme .
Cat despre coilwhine are dar trebuie sa o forjezi nu gluma , eu cu procesorul in prime 95 la 5ghz +AVX la 1.360v trec lejer de 230w + placa video rx480 testat cu cleste de citit amperajul am peste 250w , cam la limita sursei :P , culmea e ca am mai avut superflower golden green , si era silentioasa rece si fara probleme gen coilwhine.

Dar am sa o schimb , cu ceva 600w+

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate