Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Loc de parcare

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
Sett_ping

Sett_ping

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2018
Salut. Sunt student in Cluj si de curand mi-am luat masina. Stau in chirie in apropiere de Iulius mall si nu dispun de loc de parcare. Chiar nu mai stiu unde sa las masina... Deja am luat o amenda de parcare. Am fost la primaria de cartier sa vad daca pot sa primesc un loc de  parcare si mi-au spus ca masina trebuie sa fie inmatriculata pentru a face cerere. Momentan am numere rosii si sunt programat la RAR abia peste 2 luni. Ce pot face?

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,584
  • Înscris: 17.08.2007
De obicei te asiguri ca ai unde sa parchezi masina inainte sa o cumperi

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu poti face nimic deosebit, Cauta un loc de parcare!

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Platesti parcarea la mall. Insa cred ca mai ieftini iesi daca mergi cu taxiul.

#5
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View PostSett_ping, on 28 martie 2018 - 14:00, said:

Salut. Sunt student in Cluj si de curand mi-am luat masina. Stau in chirie in apropiere de Iulius mall si nu dispun de loc de parcare. Chiar nu mai stiu unde sa las masina... Deja am luat o amenda de parcare. Am fost la primaria de cartier sa vad daca pot sa primesc un loc de  parcare si mi-au spus ca masina trebuie sa fie inmatriculata pentru a face cerere. Momentan am numere rosii si sunt programat la RAR abia peste 2 luni. Ce pot face?
Ai doua posibilitati.Fie platesti amenzi, fie parchezi mai departe.Ti-o recomand pe a doua, mersul pe jos e sanatos.

Edited by fqx, 28 March 2018 - 14:20.


#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Iti iei un acumulator suplimentar, parchezi masina oriunde ti-e convenabil si pui avariile.
Dimineata cobori cu acumulatorul proaspat incarcat si il inlocuiesti pe cel consumat de avarii.

[ https://i.imgur.com/2Ztd23t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Primăria de cartier ???????????

#8
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.09.2006
Da, nu te mira asa, avem sedii mai mici ale primariei ca sa nu mergem pentru orice chestie la sediul mare.
http://www.primariac...u-publicul.html

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
@Mizu
Avariile nu-s pt parcare neregulamentara.
Asa te-a invatat la scoala de soferi?
Nici nu-ti confera prioritate.

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Pai daca ai probleme tehnice la directie ce poti sa faci? Lasi masina acolo, nu?

Si mai treci pe la scoala de sarcasm.

#11
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008

View Postdorin_2k, on 28 martie 2018 - 14:24, said:

@Mizu
Avariile nu-s pt parcare neregulamentara.
Asa te-a invatat la scoala de soferi?
Nici nu-ti confera prioritate.
Era o ironie. Sper.

#12
Sett_ping

Sett_ping

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2018
Masina imi era necesara. In weekend merg acasa. (sunt cam 80km)

#13
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostLuvRaluK, on 28 martie 2018 - 14:22, said:

Da, nu te mira asa, avem sedii mai mici ale primariei ca sa nu mergem pentru orice chestie la sediul mare.
http://www.primariac...u-publicul.html
GREŞIT mergi DIRECT la domnu' Boc ;) spui că te-am trimis eu !!!!!!!!!!!

#14
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 22.11.2009
Stai linistit ca peste tot in tara sunt probleme cu parcarea autoturismelor in orasele mari. Norocul meu ca in Bacau se aplica inca legea junglei. Primul venit, primul servit!

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View PostSett_ping, on 28 martie 2018 - 14:00, said:

Salut. Sunt student in Cluj si de curand mi-am luat masina. Stau in chirie in apropiere de Iulius mall si nu dispun de loc de parcare. Chiar nu mai stiu unde sa las masina... Deja am luat o amenda de parcare. Am fost la primaria de cartier sa vad daca pot sa primesc un loc de  parcare si mi-au spus ca masina trebuie sa fie inmatriculata pentru a face cerere. Momentan am numere rosii si sunt programat la RAR abia peste 2 luni. Ce pot face?

In ce cartier stai,ca ai primarie separata?
Apropo,te-ai intrebat unde parcheaza vecinii tai de bloc?Sau i-ai intrebat pe ei?Nu-mi vine sa cred ca esti singura persoana din Cluj care n-are unde-si parca masina.
In legatura cu inmatricularea masinii,o poti "grabi" scotand din buzunare niste bani,lei,euro,dolari.RON nu-ti recomand,ca-s greu de minat.

#16
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

View PostMizu, on 28 martie 2018 - 14:26, said:

Pai daca ai probleme tehnice la directie ce poti sa faci? Lasi masina acolo, nu?
Sigur ca o lasi. Dar nu pui avariile daca o lasi unde e interzis. O lasi si platesti amenda.
Avariile sunt pt altceva. Nu pt parcare.

#17
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Stiu prea bine pentru ce sunt avariile. Cand nu gasesti loc de parcare in fata magazinului, opresti pe banda 1 si pui avariile pana iti rezolvi treaba in magazin.

Acum ontopic, solutia de criza e sa nu umbli cu masina in timpul saptamanii, o scoti doar cand iesi din oras pe weekend.

Intreaba-ti vecinii unde parcheaza ei cand le ocupi tu locul.

#18
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
Toata viata am cautat sa parchez legal, pentru asta caut pana la 1.2 km departare de bloc (Bucuresti, sector 2). Nu o consider sub nici o forma o corvoada, apreciez ocazia sa merg 10 minute pe jos.
Desigur, daca am bagaj, pana il duc sus o las pe locurile platite, cu numarul de telefon in geam (oricum sta permanent acolo), nu mai mult de 5 minute. Apoi caut parcare. Nu stiu cat de departe fatza de locurile unde ai treaba gasesti tu loc de parcare, dar sub 1.5km nu imi pare nici o tragedie. My 2 cents.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate