Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sfat achiziție - buget - 10000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#109
cavaliere

cavaliere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 13.09.2016

View Postavenirv, on 04 aprilie 2018 - 07:39, said:


oamenii cu bani nu se uita la 10-20K.

Tin sa te contrazic, oamenii cu bani se uita si la 2 centi, ca de regula sunt zgarciti. Aici vorbim evident de cei care muncesc, nu de gigi becali.
Si tin sa te mai contrazic o data, unul din apropiatii mei e om cu bani  multi ( aka milionar) si totusi si-a luat un x5 m550 d anul trecut cu ajutorul unui prieten de la o anumita reprezentanta, care printr-un gingiu mingiu i-a facilitat un discount de vreo 25 de mii de euroi din cat costa masina.
Asta e doar mentalitate de Romanistan, cum ca daca ai bani nu te intereseaza ca e 1000 de euro sau 800. In fine, nu are sens sa nastem polemici sterile.

#110
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Denky zic ca raducut cam are dreptate majoritatea medicilor au masini luate in leasing. Cand ajung la servici vad o sumedenie de Ford, Mazda si VW. Nu se incurca doctorii cu shuri, majoritatea vor garantie. Noile achizitii sunt s70 si un xc si ceva, leasing. Nu prea vad BMW sau audi, nu zic ca nu sunt doar ca sunt f putine si mai sunt cativa hipsteri cu modele clasice reconditionate din care mi-au sarit in ochi un Mercedes f misto si o dacie rosie veche cu piele bej in interior.

In general ofertele auto circula repede si cred ca toti se duc dupa reducere mare. In parcare erau ieri 4 Ford Edge, de exemplu.

Eu din garzile lunare as putea sa platesc o rata de leasing lejer la o masina 20-25k, dar nu ma intereseaza.  Nu totul se rezuma la bani, sex, mancare si masini in viata.

Din pacate modelul lui de suflet (raducut), astra j sedan, nu l-am vazut DELOC in parcare.

#111
radulescu328

radulescu328

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 02.10.2015
In concluzie se poate afirma ca, poti cumpara un autoturism bun cu 10000 $ doar daca mai pui peste 3000 $ ?!

#112
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Se poate si cu 10 mii, toata treaba e sa fii constient de ceea ce cumperi.
Si de fapt cei zece mii de dolari sunt zece mii de euro adica 47 mii de lei :)
Mai ceva ca la Radio Erevan !

#113
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013

View Postpielea, on 04 aprilie 2018 - 09:56, said:

Denky zic ca raducut cam are dreptate majoritatea medicilor au masini luate in leasing. Cand ajung la servici vad o sumedenie de Ford, Mazda si VW. Nu se incurca doctorii cu shuri, majoritatea vor garantie. Noile achizitii sunt s70 si un xc si ceva, leasing. Nu prea vad BMW sau audi, nu zic ca nu sunt doar ca sunt f putine si mai sunt cativa hipsteri cu modele clasice reconditionate din care mi-au sarit in ochi un Mercedes f misto si o dacie rosie veche cu piele bej in interior.

In general ofertele auto circula repede si cred ca toti se duc dupa reducere mare. In parcare erau ieri 4 Ford Edge, de exemplu.

Eu din garzile lunare as putea sa platesc o rata de leasing lejer la o masina 20-25k, dar nu ma intereseaza.  Nu totul se rezuma la bani, sex, mancare si masini in viata.

Din pacate modelul lui de suflet (raducut), astra j sedan, nu l-am vazut DELOC in parcare.
Pentru mizeria de astra J mi s-a inchis definitiv contul pe forumul monomarca.Paguba in ciuperci...Adevarul ca la asa masina, asa baietei care si-au cumparat-o.Cu handicapatii aia nu ai ce sa discuti...

#114
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postavenirv, on 04 aprilie 2018 - 07:39, said:



oamenii cu bani nu se uita la 10-20K.

Eeeeh, in citate, asa o fi, in realitate m-am lamurit demult: sarantocii ca mine nu se uita la bani, aia cu bani multi se uita la ultimul euro. Dar facem deja teoria chibritului. Nou vs sh e o discutie care nu are sfarsit. Dar prea multi soferi de Logan nou cred ca si-au cumparat masina, nu vreau sa jignesc pe nimeni...

View Postraducut123, on 04 aprilie 2018 - 19:17, said:


Pentru mizeria de astra J mi s-a inchis definitiv contul pe forumul monomarca.Paguba in ciuperci...Adevarul ca la asa masina, asa baietei care si-au cumparat-o.Cu handicapatii aia nu ai ce sa discuti...

Pentru jigniri s-o fi inchis contul, ma gandesc ca asa cum ma iei pe mine la ... ule, iei si p-altii. Aia sunt handicapati, ailalti sunt nu stiu cum, chiar nu inteleg de de trebuie sa ne dam in cap, in loc sa discutam.

View Postpielea, on 04 aprilie 2018 - 09:56, said:

Denky zic ca raducut cam are dreptate majoritatea medicilor au masini luate in leasing. Cand ajung la servici vad o sumedenie de Ford, Mazda si VW. Nu se incurca doctorii cu shuri, majoritatea vor garantie. Noile achizitii sunt s70 si un xc si ceva, leasing. Nu prea vad BMW sau audi, nu zic ca nu sunt doar ca sunt f putine si mai sunt cativa hipsteri cu modele clasice reconditionate din care mi-au sarit in ochi un Mercedes f misto si o dacie rosie veche cu piele bej in interior.

In general ofertele auto circula repede si cred ca toti se duc dupa reducere mare. In parcare erau ieri 4 Ford Edge, de exemplu.

Eu din garzile lunare as putea sa platesc o rata de leasing lejer la o masina 20-25k, dar nu ma intereseaza.  Nu totul se rezuma la bani, sex, mancare si masini in viata.

Din pacate modelul lui de suflet (raducut), astra j sedan, nu l-am vazut DELOC in parcare.

Ce e in leasing, e pe pfi, ford edge ca ford edge, cine musca la marketingul ford cu reduceri enorme, f bine, eu cred ca sunt doar povesti de marketing, dar eu vorbesc de masini care sunt noi 50-60.000, le cumpara de la aceeasi dealeri din De, de ani de zile. Masini impecabile, relatie de durata.
In rest, iti dau perfecta dreptate.

#115
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postdenky, on 04 aprilie 2018 - 21:33, said:

Pentru jigniri s-o fi inchis contul, ma gandesc ca asa cum ma iei pe mine la ... ule, iei si p-altii. Aia sunt handicapati, ailalti sunt nu stiu cum, chiar nu inteleg de de trebuie sa ne dam in cap, in loc sa discutam.
pe forumul monomarca Subaru (desi am impresia ca sint vreo 2) a fost inchis contul unui om care a zis ca e f nemultumit de maisna lui subaru.

Daca vrei o comunitate serioasa vezi la VWforum, acolo ti se permite sa iti expui problemele si primesti si solutii

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate