Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Iresponsabilitatea celor ce nu vaccineaza

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
879 replies to this topic

#19
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Daca interzicem curentul electric sigur scapam de virusi.

#20
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Daca se garantează cu viață că vaccinul x nu are nici un efect secundar da atunci se poate vorbi de obligativitate.

Sunt cazuri in care după vaccinare s-au ales cu paralizie

https://observator.t...ccin-38759.html




#21
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postradu2014, on 21 martie 2018 - 14:07, said:

Pinguinule, zici ca indivizii din specia ta, daca nu sunt vaccinati pot "deveni incubatoare pentru virusi"?

Valabil si pentru @PSC.

nu "pot", ci sigur sigur devin!

sigur, si cei vaccinati au un risc, dar un risc minuscul prin comparatie, fiindca imunitatea lor are memoria virusului!

cei nevaccinati nu o au, si in mod cert, devin incubatori!

apoi, e suficienta o usoara scadere temporara a imunitatii (i.e. sezonul rece) si GATA!  noul virus se pune pe treaba!

#22
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
virusii creati in laboratoare??? tarreee - mureau aia de gripa spaniola sau de variola de la laboratoarele faraonilor egipteni?

asa au disparut amerindienii, de la laboratorul lui Columb

si holera, lepra sau ciuma sunt inventii ca sa vanda medicamente

ramane o singura explicatie

si asa sunt prea multi oameni, lansam asta cu anti-vaccinarea sa mai moara din aia prea fraieri sa traiasca

Edited by Oxigen1234, 21 March 2018 - 14:16.


#23
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostdreaQ, on 21 martie 2018 - 14:09, said:

Eu nu cred in obligarea oamenilor si mai degraba in educatia si informarea lor. Din pacate statul nu a facut nimic, comunicarea a fost haotica din cand in cand mai apere Prof Streinu Cercel ala care cu atitudinea-i specifica indeamna lumea sa se vaccineze. Adica e greu sa te bati cu olivia steer vorbind in coltul gurii. Eu m-am informat, am vaccinat.

cum adica ?
si daca idiotul/ idioata prefera sa creada site uri cu Olivia Steer in loc de educatia reala, ce faci?

pe acelasi principiu, putem aboli inchisorile si in schimb...sa facem educatie civica, nuu?  /retoric

#24
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostpexCom, on 21 martie 2018 - 14:07, said:

Și eu să am libertatea să nu cotizez la sistemul de sănătate public, pentru ăia care nu și-au vaccinat copiii când erau mici, și ajung să fie medical întreținuți ani de zile din cauza nu știu cărei boli.

Pe sistemul asta o sa ajungi sa imi dai in cap ca sunt racit si merg cu tramvaiul, sau dam o lege care sa statueze clar ca oamenii raciti merg pe jos, nu au voie langa ceilalti, sau poate dam o lege contra prostiei, si o sa avem o viata frumoasa, acum serios, voi aveti atata de multe griji pe cap, si va e frica de ziua de maine,sau aveti atacuri de panica?

#25
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 14:10, said:


nu "pot", ci sigur sigur devin!

sigur, si cei vaccinati au un risc, dar un risc minuscul prin comparatie, fiindca imunitatea lor are memoria virusului!

cei nevaccinati nu o au, si in mod cert, devin incubatori!

apoi, e suficienta o usoara scadere temporara a imunitatii (i.e. sezonul rece) si GATA!  noul virus se pune pe treaba!
Si cum se intampla minunea asta? Ii conecteaza la retea si dezactiveaza firewall-ul?

#26
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostOxigen1234, on 21 martie 2018 - 14:11, said:

si asa sunt prea multi oameni, lansam asta cu anti-vaccinarea sa mai moara din aia prea fraieri sa traiasca

in mod normal, asa as face!
dar ne omoara si pe noi, vaccinatii!

fiindca datorita nevaccinatilor, virusurile au sansa inmultirii necontrolate si a unor mutatii fatale

si platim si noi, aia vaccinatii!

#27
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 14:07, said:

serioos?
si ce argumente stiintifice avea contra?

nu l-ai intrebat?  (sau intrebat-o, daca e o dobitoaca)


Bineînțeles că am intrebat-o. O oră am stat în cabinet la discuții. Mi-a adus un dosar cu articole, cercetări și extrase din ziare.
Poate chiar aș fi și crezut-o, dacă unul dintre ele nu era un articol de pe un site scris de Olivia Steer. Atunci m-a convins, am incheiat discuția și am plecat.

După câte știu, doamna doctor nici nu mai lucrează acum la cabinetul respectiv.

Edit. Prevăd că subiectul ăsta o să umple cel puțin 10 pagini, eu mă opresc aici...

Edited by pexCom, 21 March 2018 - 14:13.


#28
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nici eu nu cred in vaccinarea cu forta ci prin convingerea publicului de avantajele vaccinarii....  Altfel sistemul (care ne vrea prosti) ne poate vaccina cu absolut orice le trece prin cap.

#29
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,117
  • Înscris: 03.07.2008

View PostdreaQ, on 21 martie 2018 - 14:09, said:

Eu nu cred in obligarea oamenilor si mai degraba in educatia si informarea lor. Din pacate statul nu a facut nimic, comunicarea a fost haotica din cand in cand mai apere Prof Streinu Cercel ala care cu atitudinea-i specifica indeamna lumea sa se vaccineze. Adica e greu sa te bati cu olivia steer vorbind in coltul gurii. Eu m-am informat, am vaccinat.

Olivia Steer si-a vacinat copiii, dar ii invata pe fraieresteni ca vaccinurile-s naspa.

#30
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
asta e, prin constitutie e permisa sinuciderea

Edited by Oxigen1234, 21 March 2018 - 14:14.


#31
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 14:11, said:


cum adica ?
si daca idiotul/ idioata prefera sa creada site uri cu Olivia Steer in loc de educatia reala, ce faci?

pe acelasi principiu, putem aboli inchisorile si in schimb...sa facem educatie civica, nuu?  /retoric

Pinguinule, noi astia mai purisani, nu suntem si noi incubatoare de virusi, ca noi am fost vaccinati sumar acum vreo 30-40 de ani, de atunci ma gandesc eu, joaca virusii tzonzoroiul prin mine, s-au mutat si o pun de nunta, sa vezi hora ce o incing ei dimineata cand ma duc la toaleta, deci cu noi ce faci ? ne bagi la vaccinare ?

#32
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostPlaton, on 21 martie 2018 - 14:11, said:


Pe sistemul asta o sa ajungi sa imi dai in cap ca sunt racit si merg cu tramvaiul, sau dam o lege care sa statueze clar ca oamenii raciti merg pe jos, nu au voie langa ceilalti, sau poate dam o lege contra prostiei, si o sa avem o viata frumoasa, acum serios, voi aveti atata de multe griji pe cap, si va e frica de ziua de maine,sau aveti atacuri de panica?

virusul care provoaca simpla raceala (NU influenza!), e suficient de slab sa nu provoace panica.
dar virusurile ce provoaca complexul ror, sau bacterii/bacili (gen Bacilul KOH responsabil pt tuberculoza), sunt cu mult mai rele

comparatia e total neavenita

#33
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View PostOxigen1234, on 21 martie 2018 - 14:11, said:

virusii creati in laboratoare??? tarreee - mureau aia de gripa spaniola sau de variola de la laboratoarele faraonilor egipteni?

asa au disparut amerindienii, de la laboratorul lui Columb

ramane o singura explicatie

si asa sunt prea multi oameni, lansam asta cu anti-vaccinarea sa mai moara din aia prea fraieri sa traiasca
Indienii erau pe Windows si nu aveau imunitate la virusii da pa SO-urile europene.

#34
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostpexCom, on 21 martie 2018 - 14:12, said:

Bineînțeles că am intrebat-o. O oră am stat în cabinet la discuții. Mi-a adus un dosar cu articole, cercetări și extrase din ziare.
Poate chiar aș fi și crezut-o, dacă unul dintre ele nu era un articol de pe un site scris de Olivia Steer. Atunci m-a convins, am incheiat discuția și am plecat.

După câte știu, doamna doctor nici nu mai lucrează acum la cabinetul respectiv.

Edit. Prevăd că subiectul ăsta o să umple cel puțin 10 pagini, eu mă opresc aici...

vaaaai!
si aia era doctora ?!?

mai mult ca sigur, si-o fi cumparat diploma de la spiru haret, la kilogram!

#35
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
@initiator, cum explici aparitia diabetului sau boli incurabile la copiii de 2-3 ani? Autismul care se dezvolta din ce in ce mai mult in România. Problema este ca vaccinurile sunt importate din Kazahstan si sunt pe suport de mercur si alte metale grele, comparativ cu cele produse de Institutul Cantacuzino care erau pe baza de proteina inactiva.

#36
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 13:53, said:

eu o sa demarez o petitie
online, nu? stai sa termin de ras...

(fi-v-ar mania petitiilor online...)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate