Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Iresponsabilitatea celor ce nu vaccineaza

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
879 replies to this topic

#37
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 14:13, said:


virusul care provoaca simpla raceala (NU influenza!), e suficient de slab sa nu provoace panica.
dar virusurile ce provoaca complexul ror, sau bacterii/bacili (gen Bacilul KOH responsabil pt tuberculoza), sunt cu mult mai rele

comparatia e total neavenita
Ai mai invatat un cuvant. Felicitari!

#38
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 14:13, said:


virusul care provoaca simpla raceala (NU influenza!), e suficient de slab sa nu provoace panica.
dar virusurile ce provoaca complexul ror, sau bacterii/bacili (gen Bacilul KOH responsabil pt tuberculoza), sunt cu mult mai rele

comparatia e total neavenita

De ce sa fie neavenita? Virusii functioneaza la fel, noi nu mai suntem vaccinati de 30 de ani, daca luam un ror in gura ce ne facem? ca ne beleste legea aia

#39
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 13:53, said:

aveti prieteni/cunostinte ce nu isi vaccineaza mai ales copiii ?
aveti idioti cu "vaccinurile cauzeaza autism" ?
...
Te-ai trezit tu cu subiectul acesta:
"Imbecilitatea celor ce nu vaccineaza"
Eu atat te intreb: ai copii? sau tu esti inca un copil?

Edited by stlk, 21 March 2018 - 14:17.


#40
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostMembruAnonim, on 21 martie 2018 - 14:04, said:

pinguinul666, în petiție vei cere și ca cazul unei reacții adverse dezvoltată de un copil, toți cretinii care au crezut că știu ei mai bine să fie condamnați la moarte ca Gherghe Doja?

tu realizezi ca daca acel copil a avut o reactie adversa la un virus mort, o doza infima, la virusul viu, virulent 100%, ce reactie crezi tu ca ar fi avut ?!
asa, dupa mintea matale!

sau si tu esti unul din "geniile" care crede in beneficiile homeopatiei ? :P

#41
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Puteti numi un vaccin contra virusilor?

#42
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View PostPlaton, on 21 martie 2018 - 14:16, said:


De ce sa fie neavenita? Virusii functioneaza la fel, noi nu mai suntem vaccinati de 30 de ani, daca luam un ror in gura ce ne facem? ca ne beleste legea aia

pt ca daca tu compari virusii ce provoaca simpla raceala, cu cei ce provoaca oreion, rujeola, rubeola, inseamna ca ai niste carente masive in educatie

daca pt tine, toti virusii sunt o apa si un pamant, iti recomand sa te intorci cand in clasa a 5-a si sa reiei scoala

View Postradu2014, on 21 martie 2018 - 14:16, said:

Puteti numi un vaccin contra virusilor?

contra lor nu exista direct.
de aia, si si fac acele vaccinuri de imunizare, pt a se dobandi o memorie imunologica care sa dureze ani/ sau chiar o viata.

#43
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostAldulescu, on 21 martie 2018 - 14:01, said:

Totusi elitele de ce nu isi vaccineaza copiii?
Evreii de ce nu se vaccineaza?


http://www.jpost.com...inations-350313

95% OF ISRAELI CHILDREN GET THEIR RECOMMENDED VACCINATIONS
The vaccination rate among Israeli children is among the highest and the country’s immunization baskets is among the broadest in the world, according to the Health Ministry.

#44
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postaris86, on 21 martie 2018 - 14:14, said:

@initiator, cum explici aparitia diabetului sau boli incurabile la copiii de 2-3 ani? Autismul care se dezvolta din ce in ce mai mult in România. Problema este ca vaccinurile sunt importate din Kazahstan si sunt pe suport de mercur si alte metale grele, comparativ cu cele produse de Institutul Cantacuzino care erau pe baza de proteina inactiva.

eu zic sa inveti diferenta intre etil-mercur si metil-mercur.  cele doua substante sunt ca noaptea si ziua
daca tu citesti doar site-uri de propaganda, e problema ta!

de asemenea...(in)famul timerosal nici nu se foloseste la vaccinurile pt schema ror

View Poststlk, on 21 martie 2018 - 14:16, said:

Te-ai trezit tu cu subiectul acesta:
"Imbecilitatea celor ce nu vaccineaza"
Eu atat te intreb: ai copii? sau tu esti inca un copil?

daca as avea, fii sigur ca i-as vaccina
desigur, daca nu ar face parte din vreunul din cazurile de exceptie - dar decizia ar fi a medicului, nu a mea!

a acelui fraier in halatul alb, ce pierde 10 ani+ din viata, pt ca sa vina un idiot/ idioata ce a citit olivia steer si crede ca stie mai bine!

#45
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,247
  • Înscris: 27.07.2006

View PostAssur, on 21 martie 2018 - 14:03, said:

n-a mai izbucnit ciuma neagra in Geneva cand au renuntat locuitorii orasului ala sa mai traiasca in mizerie, desi nici un vaccin nu le-a fost administrat.
Yersinia pestis este o bacterie. Nu exista inca un vaccin eficient impotriva ei. "Moartea neagra" era transmisa de sobolani. De ce a disparut ? Simplu: a crescut nivelul de trai si implicit curatenia in orase.
Este inca endemica in unele tari africane.

View Postrosix, on 21 martie 2018 - 14:05, said:

Pentru ca stiu ca majoritatea vaccinurilor industriale e contrafacute si contin substante care provoaca alergii si reactii autoimune.
Sigur, cum de nu m-am gandit pana acum la asta ? :) Traiasca plictiseala pe internet !

View Postionut27, on 21 martie 2018 - 14:06, said:

@initiator, cu ce drept ii faci imbecili pe cei care nu vacineaza? Este un drept constitutional de a refuza vaccinarea. Chiar acum, legea vaccinarii obligatorie a fost intoarsa la M.S.
Mai usor cu acuzele. Cei care refuza, au suficiente motive intemeiate.
Nu, din pacate la noi este un drept prostesc de a refuza vaccinarea. Multumim Oliviei si altor vectori bine informati, cu back-ground-uri medicale solide in spate.Posted Image

View PostPSC, on 21 martie 2018 - 14:06, said:

Viruşii sunt creaţi în laboratoare, vaccinurile tot în laboratoare. De regulă, în aceleaşi laboratoare.
Sigur, pentru controlul populatiei si intru prea-fericirea lui Soros !

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 14:16, said:


tu realizezi ca daca acel copil a avut o reactie adversa la un virus mort, o doza infima, la virusul viu, virulent 100%, ce reactie crezi tu ca ar fi avut ?!
asa, dupa mintea matale!

sau si tu esti unul din "geniile" care crede in beneficiile homeopatiei ? Posted Image
Nu cred că are importanță ce cred eu. Tu ai început dicuția și trebuie să-ți susții punctul de vedere.
Dacă ești așa convins de beneficiile vaccinării, de ce nu-ți asumi și eventuale repercursiuni? Ceva de genul: pentru fiecare copil mort în urma administrării forțate a vaccinului, să fie omorât și un copil de-al semnatarilor imițiativei.

#47
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011

View PostJammalan-the-Prophet, on 21 martie 2018 - 14:19, said:


http://www.jpost.com...inations-350313

95% OF ISRAELI CHILDREN GET THEIR RECOMMENDED VACCINATIONS
The vaccination rate among Israeli children is among the highest and the country’s immunization baskets is among the broadest in the world, according to the Health Ministry.

aici se vede elita... si cine stie ce vrea si cum sa supravietuiasca...

#48
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 13:53, said:

aveti prieteni/cunostinte ce nu isi vaccineaza mai ales copiii ?
aveti idioti cu "vaccinurile cauzeaza autism" ?

sigur, sunt cazuri medicale cand se recomanda sa nu se vaccineze (de pilda, cei cu imunitate compromisa, slabita, cei pe imunosupresoare, cei cu reactii alergenice etc), dar vorbim de un procent infim din populatie.

eu o sa demarez o petitie, pt inasprirea crancena a legislatiei, in sensul in care parintii ce refuza vaccinarile - MACAR cele esentiale, cum ar fi complexul ROR - sa faca chiar si parnaie vreo 12 luni, si sa si ramana cu dosar penal pt rele tratamente aplicate minorului.

faptul ca Xulescu/ Xuleasca crede ca el/ea stie mai bine ca oameni cu deceniu+ de studii medicale, cand sa isi vaccineze plodu' si cand nu, e rizibil/ridicol.

problema e ca plozii nevaccinati devin incubatoare pt virusi, care evident, sufera mutatii.

si uite asa, apare virusul A1 mutant, rezistent/imun la vaccinul contra virusului A!

Pojarul ucide in 2017 - din cca 4000 cazuri in UE, 3000 de cazuri de pojar sunt in RO

Cum iti explici ca cei care au facut o parte din bolile copilariei sunt acum imuni la virusi ?
De ce cei "vaccinati" trebuie sa repete vaccinul periodic  (5-10 ani)?

#49
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostMembruAnonim, on 21 martie 2018 - 14:21, said:

Nu cred că are importanță ce cred eu. Tu ai început dicuția și trebuie să-ți susții punctul de vedere.
Dacă ești așa convins de beneficiile vaccinării, de ce nu-ți asumi și eventuale repercursiuni? Ceva de genul: pentru fiecare copil mort în urma administrării forțate a vaccinului, să fie omorât și un copil de-al semnatarilor imițiativei.

Da putem sa o omoram de 100 de ori pe Ovilia Steer?
Ca au murit pana acum o suta de copii de rujeola.

#50
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 14:11, said:


cum adica ?
si daca idiotul/ idioata prefera sa creada site uri cu Olivia Steer in loc de educatia reala, ce faci?

pe acelasi principiu, putem aboli inchisorile si in schimb...sa facem educatie civica, nuu?  /retoric

Eh, o dai in diverse, aia sunt la puscarie ca au injunghiat un om in buci, poate. Tu tocmai asta nu intelegi ca nu exista alternativa la olivia ster nu exista "educatia reala" aia pe care o invoci.
Si daca idiotul nu isi va vaccina copiii aia vor muri clar fara vaccin, nu? Si astfel vor disparea urmasii idiotului care posibil sa fie tot idioti si uite asa vom ramane pe pamant doar noi astia desteptii Posted Image
Hai ca nu-i chiar asa de rau.

#51
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postradu2014, on 21 martie 2018 - 14:16, said:

Puteti numi un vaccin contra virusilor?

Contra virusilor ai Norton, Kaspersky, McAfee etc...

#52
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Fa o petitie pentru sterilizarea serioasa a spitalelor ! Si mai usor cu clasificarea unora care gandesc diferit , ca si aia te pot considera la fel ! Sunt pro vaccinare dar IMPOTRIVA oricarui vaccin existent in Romania ! Exista ...putine vacinuri de smecheri si multe pentru gloata .

#53
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postpinguinul666, on 21 martie 2018 - 14:21, said:

....
daca as avea, fii sigur ca i-as vaccina
desigur, daca nu ar face parte din vreunul din cazurile de exceptie - dar decizia ar fi a medicului, nu a mea!
a acelui fraier in halatul alb, ce pierde 10 ani+ din viata, pt ca sa vina un idiot/ idioata ce a citit olivia steer si crede ca stie mai bine!
Mai cresti si dupa aceea sa vorbesti despre aceste lucruri care momentan te depasesc si nici nu te privesc!

Edited by stlk, 21 March 2018 - 14:30.


#54
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postpaso87, on 21 martie 2018 - 14:22, said:

Cum iti explici ca cei care au facut o parte din bolile copilariei sunt acum imuni la virusi ?
De ce cei "vaccinati" trebuie sa repete vaccinul periodic  (5-10 ani)?

Daca e facut pe principiul gestionat de Monsanto prin care ai devenit captiv la produs este posibil sa il faci la 10 ani, dar mai bine la 2, de ce sa nu ne vaccinam fratilor an de an? Daca vaccinurile ar costa 2000 de euro v-ati mai vaccina ?
Eu ma intrebam odata, hai sa va spun pe scurt, deci eu personal simt cand racesc, am anumite simptome, si stiu sigur ca am contactat o raceala, intr-un an zic, nu o las nici mort sa ma doboare, si da-i cu pastile, de raceala, de gripa, vitamina C, lamai cu miere, ceai, baie cu sare la picioare, tot arsenalul conceput, pentru lupta impotriva racelii, si ghici ce ? nici un rezultat notabil pe front, pana nu las raceala sa se instaleze, sa isi faca de cap, si trece ea usurel si sigur  in 2-3 zile fara probleme....

Edited by Platon, 21 March 2018 - 14:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate