Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Experiențe extracorporeale

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
Moroiul_lui_retele

Moroiul_lui_retele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.03.2018
A mai avut cineva de pe-aici experiențe de proiecție în afara corpului fizic? Mai sunt cunoscute și sub denumirea de fenomene O.B.E. (out of body experiences) sau, folosind o exprimare mai bombastică, călătorii astrale. Chiar sunt curios.
Aștept cu nerăbdare răspunsurile voastre. Cu mențiunea că nădăjduiesc să tratați subiectul cu seriozitate.
Mulțumesc.

#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
La modul cum întrebi tu ai avut.

Nu dai detalii?

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Pana la varsta de 3-5 ani multi copii trec prin acesta experienta dar fiind prea mici nu stiu nici ce este nici nu-si mai aduc aminte . Datorita fluorului care inhiba glanda pineala acest fenomen dispare in timp dar se poate reveni cu o cura de "detoxifiere" , nu e nici simplu nici usor . Se stie de acest fenomen, nu este ceva deosebit dar duce omul in alte dimensiuni odata controlat si tocmai din acest motiv i s-a dat in cap la glanda pineala .

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMoroiul_lui_retele, on 20 martie 2018 - 21:52, said:

(out of body experiences)
Experienta este tot in the body, nu out... adica are loc in creier, iti imaginezi.

Edited by andreic, 20 March 2018 - 22:24.


#5
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006

View PostTruculMagic, on 20 martie 2018 - 22:20, said:


Numai tu si maicuta cosmica aveti astfel de experiente.

PS: Bine ca esti tu destept.
daca nu cunosti un anumit subiect, e mai inteligent sa te abtii.

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postmeanman, on 20 martie 2018 - 22:24, said:

daca nu cunosti un anumit subiect, e mai inteligent sa te abtii.

Ce subiect ? De experientele imaginare pe care unii considera ca le-au petrecut in afara corpului lor ? Posted Image
Tare bine ar fi sa existe ITP si la oameni, nu numai la masini...

#7
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006

View PostTruculMagic, on 20 martie 2018 - 22:27, said:


Ce subiect ? De experientele imaginare pe care unii considera ca le-au petrecut in afara corpului lor ? Posted Image
Tare bine ar fi sa existe ITP si la oameni, nu numai la masini...
da..e greu sa ai 7 ani de acasa

pentru unii e greu sa accepte ca exista si altceva in afara de ce-i in capul lor, mai rau, se baga ca musca in .... din fericire in ziua de astazi inca mai exista si persoane mai elevate, nu doar ateism de troaca.

#8
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postldpe, on 20 martie 2018 - 22:09, said:

Datorita fluorului care inhiba glanda pineala acest fenomen dispare in timp dar se poate reveni cu o cura de "detoxifiere" , nu e nici simplu nici usor .
Care fluor ca in Romania nu se baga fluor in apa, explicatia asta e la americani ca acolo s-ar baga fluor in apa ca sa ii tina prosti si sa nu capete puteri paranormale, dar sunt o gramada de tari unde nu se pune fluor in apa si oamenii de acolo nu sunt nici mai destepti nu au nici capacitati deosebite.

#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Daca stai pe un pod deasupra unei ape si te uiti mult timp la apa , vei percepe faptul ca apa sta pe loc si tu zbori peste ea. La fel daca stai intins noaptea pe spate si te uiti mult timp la o stea care palpaie ,la un moment dat vei avea impresia ca zbori catre ea ( de unde si senzatia de extracorporalitate ). De fapt , se amesteca niste sertare care nu-s bine prinse ...si creierul nu stie cum sa interpreteze informatiile obtinute din amestecul de date. Nu are nici o legatura cu paranormalul .

Edited by JurasikMan, 20 March 2018 - 22:47.


#10
Moroiul_lui_retele

Moroiul_lui_retele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.03.2018

View Postzzhunt, on 20 martie 2018 - 22:08, said:

La modul cum întrebi tu ai avut.
Nu dai detalii?
Da, am călătorit în spirit pe întinderea galaxiei noastre, nu am încercat însă pe distanțe mai mari gen în afara ei sau în alte dimensiuni, dar sunt convins că este posibil. N-are rost să mai detaliez, din câte observ și cum, de altfel era de așteptat, ati tratat acest subiect cu bășcălie.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMoroiul_lui_retele, on 20 martie 2018 - 23:10, said:

Da, am călătorit în spirit pe întinderea galaxiei noastre, nu am încercat însă pe distanțe mai mari gen în afara ei sau în alte dimensiuni, dar sunt convins că este posibil.
In imaginatie orice e posibil.

#12
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
posibil sa fi avut dar e mai greu de explicat,de fapt si de inteles

#13
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018
Nu stiu daca te ajuta cu ceva dar am avut un vis in repetate randuri in care eram in afara corpului meu, semi-treaz, ma vedeam pe mine dormind si o silueta intunecata de vreo 3 metri care incerca sa ma omoare si eram paralizat, simteam tot dar nu puteam sa ma misc. Nu e vrajeala. Nu zic ca era ceva neaparat paranormal, poate era, poate nu, dar experienta a fost traumatizanta.
Ceea ce e ciudat e ca dupa acea experienta la un scurt interval de timp am devenit mai rau, mai impulisv, si nu am mai avut deloc de atunci.

Edited by BalisticWords, 20 March 2018 - 23:28.


#14
Moroiul_lui_retele

Moroiul_lui_retele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.03.2018

View PostBalisticWords, on 20 martie 2018 - 23:26, said:

Nu stiu daca te ajuta cu ceva dar am avut un vis in repetate randuri in care eram in afara corpului meu, semi-treaz, ma vedeam pe mine dormind si o silueta intunecata de vreo 3 metri care incerca sa ma omoare si eram paralizat, simteam tot dar nu puteam sa ma misc. Nu e vrajeala. Nu zic ca era ceva neaparat paranormal, poate era, poate nu, dar experienta a fost traumatizanta.
Se numește sleep paralysis ce ai experimentat tu. Am pățit-o și eu de vreo câteva ori, absolut terifiant.

#15
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018

View PostBalisticWords, on 20 martie 2018 - 23:26, said:

Nu stiu daca te ajuta cu ceva dar am avut un vis in repetate randuri in care eram in afara corpului meu, semi-treaz, ma vedeam pe mine dormind si o silueta intunecata de vreo 3 metri care incerca sa ma omoare si eram paralizat, simteam tot dar nu puteam sa ma misc. Nu e vrajeala. Nu zic ca era ceva neaparat paranormal, poate era, poate nu, dar experienta a fost traumatizanta.
Ceea ce e ciudat e ca dupa acea experienta la un scurt interval de timp am devenit mai rau, mai impulisv, si nu am mai avut deloc de atunci.
visele ar trebui sa fie interzise, avem traume reale, acum si traume in somn? Nasol

#16
BalisticWords

BalisticWords

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.03.2018

View PostI_am_RunninG, on 20 martie 2018 - 23:29, said:

visele ar trebui sa fie interzise, avem traume reale, acum si traume in somn? Nasol
Oricat ai face tu misto, experienta e reala si terifianta, daca ai pati-o doar o singura data a-i urina pe tine de frica, dar de 4-5 ori cat am patit eu...

#17
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Am visat si eu urat si "real" ca tot omul. Dar de aici pana la andromeda e cale lunga.

#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostBalisticWords, on 20 martie 2018 - 23:35, said:

Oricat ai face tu misto, experienta e reala si terifianta, daca ai pati-o doar o singura data a-i urina pe tine de frica, dar de 4-5 ori cat am patit eu...


Uita-te la ce poza ai la avatar, la ce continut postezi pe forum si ai sa vezi ca toate astea se leaga de visele tale, e normal sa visezi ca unul vrea sa te omoare si tu esti paralizat de frica.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate