Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Experiențe extracorporeale

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
MORÓI, moroi, s. m. (În superstiții) Strigoi, vârcolac, pricolici. – Cf. sl. mora.
sursa: DEX '09 (2009)  adăugată de LauraGellner  acțiuni

Inclusiv numele tau , e luat din pasiunile tale de zi cu zi (muzica, informatiile pe care le cauti pe internet = vad ca esti informat despre astfel de vise, etc) , deci cum minunea mea vrei sa visezi noaptea o femeie misto cand tu cauti doar lucruri cu demoni si alte tampenii ? Posted Image Posted Image


V-am spus ca visele au legatura cu modul vostru de viata.

#20
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostMoroiul_lui_retele, on 20 martie 2018 - 21:52, said:

A mai avut cineva de pe-aici experiențe de proiecție în afara corpului fizic? Mai sunt cunoscute și sub denumirea de fenomene O.B.E. (out of body experiences) sau, folosind o exprimare mai bombastică, călătorii astrale. Chiar sunt curios.
Aștept cu nerăbdare răspunsurile voastre. Cu mențiunea că nădăjduiesc să tratați subiectul cu seriozitate.
Mulțumesc.
Cand eram mai mic am vrut si eu sa experimentez proiectie astrala dar cand am vazut ca sansele de reusita sunt dupa minim 10-12 luni de meditatie continua, m-am lasat pagubas.
Insa am avut vise stranii in care pluteam printre nori, zburam peste cladiri, ma "teleportam" dintr-un loc in altul.
Dar asta numai in vise; o fi fost proiectie astrala sau nu, nu stiu   Posted Image

#21
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014

View PostMoroiul_lui_retele, on 20 martie 2018 - 21:52, said:

A mai avut cineva de pe-aici experiențe de proiecție în afara corpului fizic? Mai sunt cunoscute și sub denumirea de fenomene O.B.E. (out of body experiences) sau, folosind o exprimare mai bombastică, călătorii astrale. Chiar sunt curios.
Aștept cu nerăbdare răspunsurile voastre. Cu mențiunea că nădăjduiesc să tratați subiectul cu seriozitate.
Mulțumesc.
Cand ma imbat tare, cateodata mi se pare ca se invarte masa si patul prin camera, insa dimineata imi dau tot timpul seama ca nu s-au miscat din loc...

#22
Moroiul_lui_retele

Moroiul_lui_retele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.03.2018
@TruculMagic Nu știi nimic. În primul rând interesează-te despre forța psihică și energia psihică. Cu ajutorul lor putem călători în lumea astrală.
Eu mi-am trezit glanda pineală reușind în cele din urmă să-mi activez cel de-al treilea ochi, să-mi descopăr aura și să mă dedublez astral. Ce-i drept, am avut un ghid spiritual, nu reușeam să ajung la astfel de performanțe spirituale de unul singur.

#23
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,872
  • Înscris: 10.02.2011
Si nu te-ai intalnit inca cu demoni ?

#24
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eşti condus de proşti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostMoroiul_lui_retele, on 20 martie 2018 - 23:10, said:

Da, am călătorit în spirit pe întinderea galaxiei noastre, nu am încercat însă pe distanțe mai mari gen în afara ei sau în alte dimensiuni, dar sunt convins că este posibil. N-are rost să mai detaliez, din câte observ și cum, de altfel era de așteptat, ati tratat acest subiect cu bășcălie.
Normal era
- am zburat atît
- am vãzut aia
- am simțit ailaltã
...probabil primeai comentarii pertinente
Eu numai intra/extra/conjugale am avut și sunt convins cã înafara carcasei proprii nu pleacă nimic. Cele mai bune experiențe extracorporale le ai la anumite anestezii și droguri.  Alții dupã expunere la tensiuni mari gen fulger.
La alcool sigur nu, am fost campion și știu ce spun.

View PostMoroiul_lui_retele, on 21 martie 2018 - 00:03, said:

@TruculMagic Nu știi nimic. În primul rând interesează-te despre forța psihică și energia psihică. Cu ajutorul lor putem călători în lumea astrală.
Eu mi-am trezit glanda pineală reușind în cele din urmă să-mi activez cel de-al treilea ochi, să-mi descopăr aura și să mă dedublez astral. Ce-i drept, am avut un ghid spiritual, nu reușeam să ajung la astfel de performanțe spirituale de unul singur.
Așa da!
În fond ce "vezi" cu ochiul minții? Ce se scrie prin diferite articole sau e ceva nou?
Unii primesc scheme de utilaje ce nu le înțeleg ....încã... Dar funcționeazã și schimbã viitorul rasei umane.
Al 7'lea simț (al umorului) cum se deblocheazã?

Edited by sarac.lipit, 21 March 2018 - 04:28.


#25
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am sters 20 de posturi neregulamentare din acest topic, cu exceptia unora dintre pasajele citate si a celor care nu reprezinta abateri atat de grave prin contrast.
Daca nu va potoliti (@ TruculMagic, Onan_Barbaru, I_am_RunninG, pufonel, fqx, hvz etc.), atunci voi trece la acordarea de sanctiuni, posibil si cu suspend.

#26
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postsuper8, on 21 martie 2018 - 00:00, said:

Cand eram mai mic am vrut si eu sa experimentez proiectie astrala dar cand am vazut ca sansele de reusita sunt dupa minim 10-12 luni de meditatie continua, m-am lasat pagubas.
Nu e asa de greu, poti realiza o proiectie astrala sau un out-of-body experience relativ rapid - daca stai in pat si incerci sa stai constient - corpul o sa iti "adoarma", dar mintea o sa ramana treaza si poti sa te proiectezi.
Poti pune ceasul de pilda langa pat, sa sune in toiul noptii, te trezesti si il opresti, dar pentru ca o sa fii foarte obosit de regula adormi la loc in cateva secunde. Daca insa stai constient, te poti apoi proiecta.
Eu am citit in liceu o carte despre proiectii astrale si mi-a iesit experienta practic din prima, am iesit din corp, m-am invartit prin apartament, am trecut prin pereti si iesit afara pe strada, iar apoi m-am trezit.
Dupa cateva experiente insa am tras concluzia ca e vorba de fapt doar de vise lucide, cu cat ma departam mai mult de casa, cu atat apareau chestii care nu existau in realitate - cladiri, oameni, etc.
Odata am luat o carte, am deschis-o la intamplare fara sa ma uit la ea si am pus-o sus pe sifonier, iar apoi m-am proiectat si am incercat sa citesc, sa vad la ce pagina este deschisa - asta ar fi fost o dovada ca proiectia este o chestie cat se poate de reala si chiar poti sa vezi in felul asta lucruri la distanta. Nu am reusit sa fac asta insa, numarul paginii se tot schimba cand ma uitam la el, exact cum se intampla si in visele lucide - daca ma uit la lucruri scrise, apar tot felul de litere aleatorii sau caractere ciudate, care se metamorfozeaza in continuu...

#27
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMoroiul_lui_retele, on 20 martie 2018 - 23:10, said:

Da, am călătorit în spirit pe întinderea galaxiei noastre, nu am încercat însă pe distanțe mai mari gen în afara ei sau în alte dimensiuni, dar sunt convins că este posibil. N-are rost să mai detaliez, din câte observ și cum, de altfel era de așteptat, ati tratat acest subiect cu bășcălie.
Da mai multe detalii, te rog. Pe mine ma intereseaza. Cum e, ce se vede, cum se vede, ce ai facut acolo, ce ai intalnit ? Si nu fac misto.

#28
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,561
  • Înscris: 08.03.2017

View PostAldulescu, on 20 martie 2018 - 22:44, said:

Care fluor ca in Romania nu se baga fluor in apa,
Fluorul se gaseste in :
pasta de dinti
guma de mestecat
apa de gura
vase cu invelis din teflon
alimente de origine marina
ceai

Edited by ldpe, 21 March 2018 - 09:31.


#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostMoroiul_lui_retele, on 20 martie 2018 - 21:52, said:

A mai avut cineva de pe-aici experiențe de proiecție în afara corpului fizic? Mai sunt cunoscute și sub denumirea de fenomene O.B.E. (out of body experiences) sau, folosind o exprimare mai bombastică, călătorii astrale. Chiar sunt curios.
Aștept cu nerăbdare răspunsurile voastre. Cu mențiunea că nădăjduiesc să tratați subiectul cu seriozitate.
Mulțumesc.

Da. Experienta e una nasoala. Iti simti corpul absolut inert (ca de mort) si te vezi pe tine din afara ca si cand ai fi mort.  Prin urmare, te sperii ca drku si iti doresti sa reintri imediat in corp. Ideea este ca nu te sperii neaparat de ideea de moarte in sine (pe care nu o poti evalua obiectiv) ci de faptul ca s-ar putea sa nu-ti mai doresti sa intri in corp.. ceea ce e o senzatie super nasoala.  Unii spun ca nu e niciun pericol sa pierzi legatura cu corpul pentru ca esti legat de un asa-numit "cordon de argint" care practic e o legatura vitala, energetica, intre tine si corp si care nu se rupe printr-un simplu act de vointa in starea de decorporalizare.

Daca vrei sa incerci, trebuie mai intai sa stapanesti tehnicile de relaxare profunda in stare lucida, adica ceva la granita intre veghe si somn, fara a fi totusi adormit ci cu corpul in statre de relaxare totala (corp inert).  Senzatia de constientizare a corpului absolut inert (ca de mort) nu e una placuta. Este un feeling de "ghost in the machine" adica simiti ca corpul e ceva diferit de tine.

Edited by rosix, 21 March 2018 - 09:37.


#30
hvz

hvz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 10.02.2014

View PostMotanu13, on 21 martie 2018 - 00:13, said:

Si nu te-ai intalnit inca cu demoni ?

Doar cu moroi :D

#31
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Maine-pomainaine, ăia de la UE vor interzice visele, OBE, tot.

#32
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostAldulescu, on 21 martie 2018 - 08:07, said:

Nu e asa de greu, poti realiza o proiectie astrala sau un out-of-body experience relativ rapid - daca stai in pat si incerci sa stai constient - corpul o sa iti "adoarma", dar mintea o sa ramana treaza si poti sa te proiectezi.
Daca stau in pat si incerc sa stau constient ori nu se intampla nimic ori ma ia somnul.
Eu am ca trebuie sa meditezi pt. a realiza o proiectie astrala.
Si pt. a putea medita trebuie sa te "antrenezi".
Si "antrenamentul" dureaza minim intre cateva saptamani si pana la 10-12 luni; depinde de om.

Dar o sa incerc ce ai zis tu ! insa repet, daca stau in pat constient ori nu se intampla nimic ori ma ia somnul.
Rareori am experimentat plecari in alta parte ce mi s-au parut reale , insa aia era prin vis; deci nu stiu daca a fost proiectie astrala sau doar vis lucid.

#33
Moroiul_lui_retele

Moroiul_lui_retele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.03.2018
Las schema asta aici. Pentru cine o înțelege, bine, pentru cine nu...Dumnezeu cu mila.

Attached Files



#34
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostMoroiul_lui_retele, on 20 martie 2018 - 23:10, said:

Da, am călătorit în spirit pe întinderea galaxiei noastre, nu am încercat însă pe distanțe mai mari gen în afara ei sau în alte dimensiuni, dar sunt convins că este posibil. N-are rost să mai detaliez, din câte observ și cum, de altfel era de așteptat, ati tratat acest subiect cu bășcălie.
Fara "poveste" topicul este inutil.

Cei cu bascalia trebuie ignorati si se vor potoli, altfel le dati "apa la moara". :)

#35
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016

View Postrosix, on 21 martie 2018 - 09:33, said:

Da. Experienta e una nasoala. Iti simti corpul absolut inert (ca de mort) si te vezi pe tine din afara ca si cand ai fi mort.  Prin urmare, te sperii ca drku si iti doresti sa reintri imediat in corp. Ideea este ca nu te sperii neaparat de ideea de moarte in sine (pe care nu o poti evalua obiectiv) ci de faptul ca s-ar putea sa nu-ti mai doresti sa intri in corp.. ceea ce e o senzatie super nasoala.  Unii spun ca nu e niciun pericol sa pierzi legatura cu corpul pentru ca esti legat de un asa-numit "cordon de argint" care practic e o legatura vitala, energetica, intre tine si corp si care nu se rupe printr-un simplu act de vointa in starea de decorporalizare.

Daca vrei sa incerci, trebuie mai intai sa stapanesti tehnicile de relaxare profunda in stare lucida, adica ceva la granita intre veghe si somn, fara a fi totusi adormit ci cu corpul in statre de relaxare totala (corp inert).  Senzatia de constientizare a corpului absolut inert (ca de mort) nu e una placuta. Este un feeling de "ghost in the machine" adica simiti ca corpul e ceva diferit de tine.
Tu vorbesti serios ? Chiar ai experimentat asta ? Stiu ca esti un user serios si ok, sper ca nu doar te joci cu vorbele sau spui din teorie sau ce ai "auzit" de la altii.
Daca chiar ai patit asta, da detalii, te rog. Ma intereseaza astfel de subiecte, mi se par fascinante.

#36
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMoroiul_lui_retele, on 21 martie 2018 - 12:57, said:

Las schema asta aici. Pentru cine o înțelege, bine, pentru cine nu...Dumnezeu cu mila.
Ce e de inteles acolo ? Faptul ca pui intr-o schema termeni fara corelare in lumea reala nu devine ceva real. Niciuna din categorii nu e corecta. Schema poate fi sintetizata mult mai usor cu 2 grupe, lucruri existente (materiale) si lucruri imaginare (restul).

Edited by andreic, 21 March 2018 - 15:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate