Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Comunicare aplicatie - website + baza de date comuna

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Kln111

Kln111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2018
Incerc impreuna cu cativa prieteni sa construiesc un sistem prin care un user de pe site-ul nostru sa trimita de exemplu un request la un alt user care foloseste o aplicatie mobila construita tot de noi. Am vrea ca la request de exemplu user-ul de pe site sa ii poata afla locatia celui care foloseste aplicatia mobila.


Ce fel de arhitectura ar trebui sa folosim? Ma gandesc ca nu e suficient sa folosim baza de date ca si punct comun. Cum anume am putea realiza un ,,canal de comunicatii" intre website si aplicatie(scenariu asemanator: messenger-ul de la facebook cu website-ul)?


Cum anume am putea face ca o clasa de pe website sa poata interactiona cu o clasa din aplicatie?

Edited by Kln111, 19 March 2018 - 22:54.


#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Faceti niste endpoint-uri rest?! si le foloseste si site-ul si aplicatia?!

#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Ideal ar fi WebRTC, și serverul e folosit pentru discovery, dar pe mobile e problema cu compatibilitățile.

Altă posibilitate ar fi să vă faceți propriul rtcdatachannel

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
poti folosi WebSockets. vezi ca ai o librarie pentru iOS facuta de Facebook care implementeaza asta, pentru Android poti folosi Java WebSockets, iar pentru server ce vrei tu. recomandabil node.js.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate