Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Achizitie TV 4K

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu unu nu as sta cu un tv curbat pe perete.Poate doar daca l-as tine pe suportul lui, chiar si asa eu tot nu as lua curbat pt a-l tine pe piciorul lui, nu vad de ce un teren de fotbal ar trebui sa fie curbat ca sa-l vad mai bine.Mie mi se pare chiar deranjant.

A fost o moda trecatoare(un ceva ca sa adauge la pret), oledurile  si restul nu se mai fac curbate.

Edited by ionutz_joe2009, 17 March 2018 - 23:34.


#20
Raresh20

Raresh20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.08.2007
Recomand : https://www.emag.ro/.../DK3V67BBM/#125

Am si eu, doar ca versiunea de 138. Merge impecabil, are aplicatiile Netflix, Amazon, HBO GO preinstalate, 4K de pe youtube fluent si telecomanda Smart de la Samsung, care e chiar interesanta dupa ce te inveti cu ea si iti dai seama ca nu ai nevoie de 50 de butoane. In plus are si comenzi vocale.  Sta bine si la partea de conectivitate, poti conecta soundbar fara fir, poti conecta alte dispozitive bluetooth.

Inainte am avut un tot un Samsung  Smart de 101, din seria J5200, dar nici nu e termen de comparatie.

#21
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
..si diferenta dintre 6102 si 6172 e doar ca unul are DVB-S2 si unul nu?

#22
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 DarthVader20, on 17 martie 2018 - 23:59, said:

..si diferenta dintre 6102 si 6172 e doar ca unul are DVB-S2 si unul nu?
Intai trebuie sa stii la ce folosesti aparatul si dupa aia vezi care ti se potriveste. Daca il iei pentru posturi Tv oricare e bun ca Digi si UPS transmit prost. In afara de 3-4 posturi tv toate se vad nashpa. Daca-l iei pentru jocuri nu toate se preteaza la asa ceva . Iti trebuie ca panoul sa aiba 100 Hz. De preferat sa fie VA nu IPS. Daca vrei filme nu te crampona pe Netflix sau HBO go. Exista variante mult mai bune. Nu lua curbat ca il returnezi in maxim 2 saptamani.

Edited by Clovis, 18 March 2018 - 00:20.


#23
bc74abs

bc74abs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 08.01.2011
Cum stii daca e VA sau IPS? Sau o "traducere" mai pe intelesul tuturor daca se poate. Si nici frecventa de lucru nu am vazut-o in specificatii la modul de pe emag. Mersi.

#24
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
La 49/50", in bugetul pe care-i ai, nu gasesti panou pe 100Hz (asta-i rezervat acum varfurilor de gama.. adica 5000 lei).
VA-ul ofera negru mai bun, IPS-ul ofera unghi de vizionare mai ok (daca-l privesti din lateral).

Edited by iZet, 18 March 2018 - 11:03.


#25
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
Eu il folosesc la orice, prea putin pe TV, doar meciuri si in rest destul de putin, ma si joc pe el, am un PS4 Pro si ma uit pe netflix, hbo go, amazon si ce mai pun eu, nu stiu in banii astia ce as putea sa cumpar mai bun

#26
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
In bugetul ala, Samsung-ul e cel mai ok.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate