Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Cum folosesc functia MirrorLink ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
NoobSkilled

NoobSkilled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.06.2011
Salut baieti.Recent am achizionat si montat acest model de DVD navigatie etc.( https://www.olx.ro/o...5d9a53;promoted ) pentru un Golf 6. Sunt multumit de functiile pe care le are, se misca bine , nu exista nicio problema.In anunt mentioneaza o functie MirrorLink pentru android, care permite controlarea telefonului din aceasta unitate, dar nu stiu ce trebuie sa fac ca sa o folosesc.Am vazut pe youtube tot felul de tutoriale , dar nimic concret pentru modelul respectiv.Mentionez ca am un telefon pe android.Stiti cumva daca aceasta functie chiar exista, si daca exista, ce trebuie sa fac?

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pentru inceput sa ne spui ce telefon ai.

MirrorLink currently works with Symbian phones (only Nokia Belle phones, not S60v5 phones from many manufacturers), Samsung Galaxy series (on Android Lollipop (5.0)), and Sony Xperia Z series Android phones.[21] Sony audio has launched two audio head units in 2012 Q2, which are MirrorLink compliant.[20] Phone maker Motorola and audio head unit maker Alpine are also members of the group supporting MirrorLink. Alpine will offer MirrorLink based aftermarket systems in the US in 2013.[22] VW will offer MirrorLink based infotainment systems starting with its 2nd generation MIB infotainment hardware starting in 2014 with the new Polo. In India Maruti Suzuki Ciaz, SCross, Ertiga, Baleno hatchback and Vitara Brezza car models also have infotainment system with MirrorLink feature.

#3
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
banuiesc ca ai un model asemanator cu asta :https://www.youtube.com/watch?v=9dxFyUZ077g

la minutul 4.37 iti arata cum sa faci (conexiunea se face prin cablu)
cele bune!

Edited by cstrifu, 17 March 2018 - 08:10.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostNoobSkilled, on 17 martie 2018 - 00:02, said:

Salut baieti.Recent am achizionat si montat acest model de DVD navigatie etc.( https://www.olx.ro/o...5d9a53;promoted ) pentru un Golf 6. Sunt multumit de functiile pe care le are, se misca bine , nu exista nicio problema.In anunt mentioneaza o functie MirrorLink pentru android, care permite controlarea telefonului din aceasta unitate, dar nu stiu ce trebuie sa fac ca sa o folosesc.Am vazut pe youtube tot felul de tutoriale , dar nimic concret pentru modelul respectiv.Mentionez ca am un telefon pe android.Stiti cumva daca aceasta functie chiar exista, si daca exista, ce trebuie sa fac?
Hai sa incepem cu inceputul... Deci, primul pas, cauti in meniul playerului si trebuie sa gasesti functia mirrorlink (smartlink). Ceva in genul asta: [ https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/500501ca2009e8fad29e7c91ad5e97ad.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca n-ai gasit acea functie, te speli pe fata cu apa rece si te potolesti.
Daca ai gasit-o, iti trebuie un telefon compatibil. De obicei, S5, S6, S7 de la Samsung, unele modele HTC (alea de top) si unele Sony Xperia. Ok, instalezi pe telefon AndroiAuto si conectezi telefonul la playerul masinii printr-un cablu usb. De acolo, totul e intuitiv. Uite un video in romana, poate te ajuta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/11Gs_qVTh6s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
NoobSkilled

NoobSkilled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.06.2011

View Postgumball3000, on 17 martie 2018 - 00:28, said:

Pentru inceput sa ne spui ce telefon ai.

MirrorLink currently works with Symbian phones (only Nokia Belle phones, not S60v5 phones from many manufacturers), Samsung Galaxy series (on Android Lollipop (5.0)), and Sony Xperia Z series Android phones.[21] Sony audio has launched two audio head units in 2012 Q2, which are MirrorLink compliant.[20] Phone maker Motorola and audio head unit maker Alpine are also members of the group supporting MirrorLink. Alpine will offer MirrorLink based aftermarket systems in the US in 2013.[22] VW will offer MirrorLink based infotainment systems starting with its 2nd generation MIB infotainment hardware starting in 2014 with the new Polo. In India Maruti Suzuki Ciaz, SCross, Ertiga, Baleno hatchback and Vitara Brezza car models also have infotainment system with MirrorLink feature.



Am un Samsung Galaxy S8.

Parca vazusem ceva despre mirrorlink si prin metoda wireless.Cred ca m-am lamurit atunci.Imi trebuie USB.

Chestia e ca nu am intrare USB la Golf 6

Edited by NoobSkilled, 17 March 2018 - 12:29.


#6
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Se foloseste USB-ul de la unitate, se trage intr-un loc convenabil pentru acces.

#7
NoobSkilled

NoobSkilled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.06.2011
Am gasit functia prin care conectez la USB telefonul, unde e intrarea USB?Daca va uitati putin la primul post cu link-ul, pe fata unitatii nu vad nicio intrare USB.Unde altundeva ar putea fi?

Edited by NoobSkilled, 21 March 2018 - 20:12.


#8
NoobSkilled

NoobSkilled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.06.2011
Sau trebuie sa trag eu cablul ala din spatele unitatii ?

#9
powershot

powershot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 05.01.2008
Ai reușit sa faci conexiunea Mirroring link?
Am și eu o navigație android pe G6 și ma tot chinui.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate