Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

ASOCIERE CONSTRUCTIE BLOC IN BUCURESTI - un fel de raising funding

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Tu nu ai nimic acum, o sa ai o felie mică din tort DACĂ te asociezi și ai bani. REȚINE - dacă este vorba de ÎNCHIRIERE o să fii BOGAT în acte și SĂRAC în buzunar (chiria mică raportată la suma investită). Eu sunt de MULȚI ani destul de BOGAT în acte și MEDIU în buzunar.
Dacă este vorba de construire și vânzare atunci RENTEAZĂ. Realitatea din închirieri nu are nici o legătură cu ce calculezi pe hârtie. Caută un ansamblu din nord care are în PERMANENTĂ apartamente la închiriat. Alea sunt GOLURI (luni fără chiriași) care înseamnă PIERDERE lunară de MINIM 700 euro (chiria + întreținerea) pe apartament.

Edited by cald, 17 April 2018 - 11:58.


#92
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
INITIATORULE - am citit pe topicuri ce ai postat, cum i-ai luat pe TOTI la misto, ce plin de tine esti, ce superior te vezi fata de ceilalti useri. Am citit cum ai venit in Bucuresti, de Hala Traian, unde ai stat in Bucuresti, ce mare si important te vezi, ce mici sunt ceilalti pe langa tine.

Iti dau un sfat - cauta ce am scris de inchirieri pe topicul cu agenti si  cand o sa ai inchiriate MACAR de 5 ani MINIM 2 apartamente pe unde te lauzi ca stai, POATE poti sa fii asa de plin de tine. Eu am MULTE pe acolo pe unde zici ca esti smecher, de 20 de ani si nu sunt asa figurant si plin de mine ca tine.

Sa nu te mai lauzi ca stai in centru si ca esti bucurestean ca ma faci de RAS. Nu te mai LOVI de mine ca esti zero pe langa MULTI useri de aici. Ma mir ca nu ti-a dat nimeni peste nas sa-ti taie figurile din cap.

Si pentru tine ca esti jurist, 9 ani am inchiriat in calitate de mostenitor SEZINAR, pana am facut succesiunea, DOAR cu certificatul de deces al proprietarului.

Edited by cald, 18 April 2018 - 23:05.


#93
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View Postcald, on 18 aprilie 2018 - 22:46, said:

INITIATORULE - am citit pe topicuri ce ai postat, cum i-ai luat pe TOTI la misto, ce plin de tine esti, ce superior te vezi fata de ceilalti useri. Am citit cum ai venit in Bucuresti, de Hala Traian, unde ai stat in Bucuresti, ce mare si important te vezi, ce mici sunt ceilalti pe langa tine.

Iti dau un sfat - cauta ce am scris de inchirieri pe topicul cu agenti si  cand o sa ai inchiriate MACAR de 5 ani MINIM 2 apartamente pe unde te lauzi ca stai, POATE poti sa fii asa de plin de tine. Eu am MULTE pe acolo pe unde zici ca esti smecher, de 20 de ani si nu sunt asa figurant si plin de mine ca tine.

Sa nu te mai lauzi ca stai in centru si ca esti bucurestean ca ma faci de RAS. Nu te mai LOVI de mine ca esti zero pe langa MULTI useri de aici. Ma mir ca nu ti-a dat nimeni peste nas sa-ti taie figurile din cap.

Si pentru tine ca esti jurist, 9 ani am inchiriat in calitate de mostenitor SEZINAR, pana am facut succesiunea, DOAR cu certificatul de deces al proprietarului.
Bravo, o sa-ti ofer o fundita pentru perspicacitate :), cum ziceai, mostenitor sarazin sau spadasin :)? Te vad foarte frustrat si nu inteleg de ce? Ce putea sa ti se intample atat de grav?
Am inteles cu totii ca esti un mare latifundiar sau in orice caz ai cumparat strazi intregi de vile pe nimic, de ce nu lasi tu muritorii de rand cu visele lor si te agiti atat de mult? daca ma cunosteai, credeam ca ai ceva cu mine, dar asa?

#94
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Viseaza ma in continuare dar nu mai jigni userii. Am citit cum i-ai dat peste nas la o femeie care si-a construit casa langa Bucuresti cum ca ea nu stie cat a costat-o mp construit si stii tu mai bine, cum i-ai calculat mp construit de parca ai fii scos tu banii din buzunar. Daca eram in locul la femeia aia te injuram artistic.
Femeia aia are cateva sute de mii de euro in casa aia. Tu ce ai visatorule ?

Edited by cald, 20 April 2018 - 19:02.


#95
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View Postcald, on 21 martie 2018 - 17:04, said:

Hai ma, pune numarul, ca vreau sa ma duc sa-mi iau tigari si trec si prin fata terenului tau. Mai am 3 tigari, cobor intr-o ora. Poti sa ma astepti sa ma iei la bataie,TEPARULE.
Hai sa-ti dau un pont, poti sa crezi ca acea cladire imensa de pe Dacia, care senumeste sediul POSTA ROMANA SA, nu are nici receptie nici cadastru si nici intabulare si functioneaza bine merci?
Ghici ce impozit se plateste pentru o cladire inexistenta? Ca sa vezi ca nu vorbeam aiurea, terenul din Eminescu, a picat din acest motiv. Tara lui OZ e minciuna pe langa Romania.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate