Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ASOCIERE CONSTRUCTIE BLOC IN BUCURESTI - un fel de raising funding

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postcald, on 17 martie 2018 - 02:00, said:

E FOARTE GREU SA PACALESTI IN DOMENIUL ASTA, ITI TREBUIE ANI DE EXPERIENTA REALA.

Gura pacatosului, adevar graieste...ce spete de oameni, bai nene!

#74
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View Postcald, on 17 martie 2018 - 02:00, said:

DEZVOLTATORULE - uite terenul de pe Dacia care zici ca il ai. Esti un tepar sau visator care viseaza sa se imbogateasca pe banii altora. Ai scris in primul post ca ai apartamente la inchiriat - VINDE-LE si risca banii tai. Cand ti-am zis ca esti tepar si si-a dat seama si userul A10Warthog, ai inceput sa jignesti. ESTI UN TEPAR. Atasez 2 imagini - una cu terenul si a doua unde scrie el. Vinde x proprietatile pentru care platesti impozit si ridica-te pe banii tai. E FOARTE GREU SA PACALESTI IN DOMENIUL ASTA, ITI TREBUIE ANI DE EXPERIENTA REALA.
Esti prost de mori, e un teren fara constructii. Cred ca esti mega frustrat si nu ma mai numi tepar, boule.

View PostFronT, on 19 martie 2018 - 09:47, said:


Gura pacatosului, adevar graieste...ce spete de oameni, bai nene!
Nu avea incotro, asa se lucra atunci, a facut bani numai din tepe prin anii 90 si acum vine sa tipe ca toti sunt niste tepari ca el.

Edited by Fastless, 21 March 2018 - 12:12.


#75
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
UNDE E TERENUL DOBITOCULE ? EU STAU PE MAGHERU, LANGA BLOCUL SCALA DE 30 DE ANI SI CUNOSC ZONA - SPUNE ACUM UNDE E SI COBOR SA-L VAD, IN 10 MINUTE SUNT IN FATA TERENULUI, BOULE, TEPARULE.
AI TU TEREN DE 600.000 - 900.000 EURO SI CERSESTI BANI - TREZESTE-TE SARACULE, SAU AI GASIT ALT ANUNT?
PUNE NUMARUL TERENULUI SA SE CONVINGA TOTI CA NU MINTI, TEPARULE, INTR-O ORA AFLU ISTORICUL TERENULUI PE 50 ANI IN URMA.

Edited by cald, 21 March 2018 - 14:10.


#76
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Hai ma, pune numarul, ca vreau sa ma duc sa-mi iau tigari si trec si prin fata terenului tau. Mai am 3 tigari, cobor intr-o ora. Poti sa ma astepti sa ma iei la bataie,TEPARULE.

#77
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View Postcald, on 21 martie 2018 - 17:04, said:

Hai ma, pune numarul, ca vreau sa ma duc sa-mi iau tigari si trec si prin fata terenului tau. Mai am 3 tigari, cobor intr-o ora. Poti sa ma astepti sa ma iei la bataie,TEPARULE.
O sa-ti dau cu pancarda cu autorizatia in cap cand imi iese, esti tare prost... Posted Image

Edited by Fastless, 21 March 2018 - 18:43.


#78
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Ai grija, ca vrei sa intri intr-o lume in care esti mancat daca nu esti destept ( baiat destept). Eu nu am dat tepe (am 45 ani), tatal meu a dat, a murit si am mostenit casele pe care le-a luat ieftin si sunt inchiriate. Blocul in care stau pe Magheru e cel consolidat pana la etajul 5, dupa cutremur. Daca vrei sa capeti experienta - fa-ti o agentie imobiliara, sa cunosti oamenii ca sa stii ce vor. Si cu asta basta.

#79
Alexash

Alexash

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2018
Bună ziua,sunt uzer nou pe site,dar am văzut întâmplător discuția de aici și dețin un teren în sect 3 ,aproximativ 900mp în apropiere de metrou (aproximativ 1min,costin georgian),sunt deschis oricărei propuneri.

#80
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postcald, on 21 martie 2018 - 19:44, said:

Ai grija, ca vrei sa intri intr-o lume in care esti mancat daca nu esti destept ( baiat destept). Eu nu am dat tepe (am 45 ani), tatal meu a dat, a murit si am mostenit casele pe care le-a luat ieftin si sunt inchiriate. Blocul in care stau pe Magheru e cel consolidat pana la etajul 5, dupa cutremur. Daca vrei sa capeti experienta - fa-ti o agentie imobiliara, sa cunosti oamenii ca sa stii ce vor. Si cu asta basta.

Consolidat pana la etajul 5 Posted Image))) deci e bloc cu bulina, da?

ps: initiatorul nu a afirmat ca DETINE terenul. A spus ca are doua terenuri "in vizor".

Edited by FronT, 26 March 2018 - 13:49.


#81
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
EXACT pana la etajul 5, prin ingrosarea stalpilor, dupa cutremur. Adresa exacta a casei din anuntul postat de mine este Vasile Lascar 141. Daca vroiam sa ma laud, scriam ca am o vila de 1 milion de euro. Nu ma intereseaza de initiator. Si cu asta basta.

#82
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View PostAlexash, on 26 martie 2018 - 11:21, said:

Bună ziua,sunt uzer nou pe site,dar am văzut întâmplător discuția de aici și dețin un teren în sect 3 ,aproximativ 900mp în apropiere de metrou (aproximativ 1min,costin georgian),sunt deschis oricărei propuneri.
Vezi mesaj pe privat. Sunt interesat inclusiv pt cumparare.

View Postcald, on 26 martie 2018 - 14:26, said:

EXACT pana la etajul 5, prin ingrosarea stalpilor, dupa cutremur. Adresa exacta a casei din anuntul postat de mine este Vasile Lascar 141. Daca vroiam sa ma laud, scriam ca am o vila de 1 milion de euro. Nu ma intereseaza de initiator. Si cu asta basta.
Nu-ti mai da adresa aiurea pe public...

Edited by Fastless, 26 March 2018 - 15:25.


#83
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Sters

Edited by cald, 26 March 2018 - 15:40.


#84
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

View PostAlexash, on 26 martie 2018 - 11:21, said:

Bună ziua,sunt uzer nou pe site,dar am văzut întâmplător discuția de aici și dețin un teren în sect 3 ,aproximativ 900mp în apropiere de metrou (aproximativ 1min,costin georgian),sunt deschis oricărei propuneri.
Nu am primit nici un raspuns de la tine, intra pe mesajele private, ti-am scris acolo. Sunt interesat si de asociere si de  cumparare.

Edited by Fastless, 27 March 2018 - 12:30.


#85
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 17.05.2010

View PostFastless, on 13 martie 2018 - 17:12, said:

Tot ce inseamna know how e asigurat, iar functia mea in aceasta potentiala afacere e de a veni cu o idee (gen oul lui Columb).
Gata, m-ai pierdut aici. Succes!

M-am gândit o vreme la aşa ceva ca şi alternativă la cumpărat şi închiriat, pentru că aşa cum s-a scris randamentul este destul de mic doar la închiriere. Am identificat şi un teren într-o zonă pe care o cunosc, la vreo 400m de metrou. Problema a apărut când am ajuns la partea juridică şi am realizat că nu pot să fac 100% legal un bloc de 3-4 etaje, aşa cum sunt în zona respectivă. Aşa că am abandonat ideea. Oricum într-o asociere cu alţii sunt riscuri mari să nu te înţelegi cu coinvestitorii, iar ideea nu este să iei un apartament, ci 2-3-4 ca să fie eficient de administrat ulterior.

PS: Dacă vrei să faci fund-raising, trebuie să vii cu un plan de afaceri.

#86
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postyndy, on 08 aprilie 2018 - 10:58, said:

........ am realizat că nu pot să fac 100% legal un bloc de 3-4 etaje, aşa cum sunt în zona respectivă.......
Nu conteaza ce este in zona construit , ci ce se poate construi acum . Legal faci ce-ti aproba . 100%

#87
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postcald, on 21 martie 2018 - 19:44, said:

Ai grija, ca vrei sa intri intr-o lume in care esti mancat daca nu esti destept ( baiat destept). Eu nu am dat tepe (am 45 ani), tatal meu a dat, a murit si am mostenit casele pe care le-a luat ieftin si sunt inchiriate. Blocul in care stau pe Magheru e cel consolidat pana la etajul 5, dupa cutremur. Daca vrei sa capeti experienta - fa-ti o agentie imobiliara, sa cunosti oamenii ca sa stii ce vor. Si cu asta basta.
In ce fel a dat tepe?

A cumpara cat mai ieftin este teapa?

#88
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
A cumparat MULT mai ieftin cand erau casele FOARTE ieftine. Nu sunt eu subiectul topicului.

#89
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Stiu.

A mea era simpla curiozitate, gandind ca poate nici macar nu au fost tepe, doar interpretarea faptelor difera de la o generatie la alta.

#90
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017
Terenul din Dacia si terenul din Maltopol sunt date la un birou de arhitectura, pt studiu de fezabilitate, vor fi 1188 de mp construiti in Dacia si 1490 de mp construiti in Maltopol. Sunt in discutii de asociere si pt un Teren in Aurel Vlaicu.
In 2 saptamani aflu daca merita sa ma bag in asocierea pt cele doua terenuri, daca sunt fezabile, va tin la curent si o sa public aici proiectele de principiu.

View Postcald, on 13 martie 2018 - 22:20, said:

Pune numarul de pe Dacia sa vad unde este minunea asta sau poti sa spui ce case sunt in vecinatate.
Iti promit sa-ti ofer adresele terenurilor imediat dupa semnarea asocierii.

Edited by Fastless, 17 April 2018 - 10:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate