Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Ecran negru cand ruleaza video cu orice player

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Salut, dupa ce am instalat ultimele 15 windows 7 important updates, cand deschid fisiere video ecranul este complet negru (fereastra clipului), desi clipul ruleaza si sonorul e OK. Am incercat cu VLC (abia descarcat/instalat) si cu Windows media player, acelasi rezultat.
Driverul placii video AMD e din ian. 2018, iar cel al placii video generice Intel e din aug. 2013.
Ce e de facut? Multumesc.

Edited by alecsus27, 10 March 2018 - 21:42.


#2
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
I-am dat sa revina la stadiul dinainte de updates si acum e OK.
Se poate inchide topicul.

#3
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
I-am dat totusi apoi sa reinstaleze 3 update-uri care mi s-au parut mai importante (celelalte erau pentru Office) si anume: Windows malicious software removal tool x64 (feb 2018), 2018.02 Security monthly quality rollup for windows 7 for x64 based systems, 2018.01 Security and quality rollup for .net framework....

Si problema cu ecran negru la rulare fisiere video a reaparut.
Foarte ciudat, exact fisierele care-s pentru imbunatatirea securitatii windows au acest efect total nedorit.
Va trebui sa revin iar la starea computerului dinainte de aceste 3 actualizari.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu instala acel framework. de la el ai problema. desi altii nu s-au plans de asta, dar la tine ceva nu merge cum ii place.

#5
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Este un laptop HP Ultrabook de prin 2015 cu Windows 7 preinstalat. Sa fie oare din cauza ca acum o luna am facut update la driverul placii video principale (AMD) iar pe cea generica Intel (care totusi e folosita in cea mai mare parte din timp cred) am lasat-o cu driverul din aug. 2013? Am ezitat sa-i fac update si la asta pentru ca programul de update m-a avertizat ca pot sa apara probleme in functionarea unor programe daca instalez ultimul driver. Cred ca-l pot totusi instala sa vad ce efecte are, iar daca ceva nu merge bine pot reveni la setarile windows dinainte de instalare, nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate