Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Telekom Romania isi asuma "downtime-ul" de zilele trecute.

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#109
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@andupustiu, foarte frumos daca totusi au dat. Asa da, nu 20 de centi cu care nu ai ce sa faci si trbeuie sa vii tu cu 80 de acasa ca sa faci totusi un euro credit. Nu stiu ce geniu in marketing si relatii cu clientii a gandit chestia cu cei 0.20 euroi insa a dat-o de gard masiv.

Edited by biogood, 18 March 2018 - 09:55.


#110
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postandupustiu, on 18 martie 2018 - 08:19, said:

In 2016 Orange mi-a oferit 1GB + 100 minute naționale că nu s-a putut apela nici un număr si nu a funcționat internetul vreo 2-3 ore.

Attachment IMG_20180318_082350_814.jpg
Esti sigur ca nu ai primit bonusul ala dupa ce ai facut putin scandal la RC sau pe retelele sociale, inclusiv aici unde e un reprezentant Orange?
E o diferenta intre a primi o mocangeala dupa ce faci scandal sau cersesti pe privat si a primi din oficiu toata lumea, pana si aia care tin cartelele in sertare si au uitat de ele.

#111
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004
Vai de capul meu ce furtuna intre orange si telekom Posted Image Posted Image Posted Image Si ce disperare pentru cei cu cartele ca nu au fost despagubiti "corect"... de curiozitate, ce suma ar fi fost corecta pentru voi? Am abonamente la toti operatorii si toti au avut caderi care au facut ca abonamentul meu sa nu functioneze (nu ma intereseaza ca era ceva local in zona in care eram sau a picat la nivel global). Nu am primit nici o despagubire pana la faza asta cu telekom-ul. Vodafone a fost pe locul 1 cu 2 zile fara semnal in Dobrogea, Orange pe locul 2 cu 18 ore in Banat, de Digi sa nu mai vorbesc. Daca aveti senzatia ca exista operatorul X care este premium si care pentru 5 minute de downtime te ingroapa in beneficii ca sa ii ierti, va rog eu, duceti-va la acel operator, nu va tine nimeni. Dar ma seaca chestia asta "a, ai abonament acolo, esti prost!" pe bune, mai lasati gradinita.

#112
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostAlexis, on 18 martie 2018 - 16:42, said:

Vodafone a fost pe locul 1 cu 2 zile fara semnal in Dobrogea
Pur si simplu nu cred ca Vodafone a puut lasa o arie din Dobrogea doua zile fara semnal. Asta e aberatie de gradinita, ca sa te citez.

#113
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Anul trecut in ianuarie cand a dat zapada si a fost tot orasul inchis vodafone a avut probleme cateva ore in constanta, vreo 6 ore nu am putut fi sunat si nici sa sun, si nu inventez chiar asa a fost :)

#114
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
hehe, cate 20 centi la toti fraierii Posted Image
Mie mi-au dat 21 de centi !
Posted Image
Attached File  Screenshot_2018-03-19-07-49-20.png   152.42K   51 downloads

#115
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 13.03.2005

Quote

Pentru că pe piaţă sunt prea mulţi jucă­tori, nivelul profi­ta­bi­li­tăţii este foarte mic, iar de aceea capa­cita­tea de a rein­vesti este destul de li­mi­tată

Quote

Autorităţile de la Bucureşti să fie gata să aprobe o redu­ce­re a numărului de opera­tori, dar şi să nu ceară su­me foarte mari pe licenţele 5G dacă vor să va­dă o dez­vol­tare rapidă a tehno­lo­giei.
Posted Image

Link

#116
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View PosttheMisuser, on 19 martie 2018 - 08:10, said:

hehe, cate 20 centi la toti fraierii Posted Image
Mie mi-au dat 21 de centi !
Posted Image
Attachment Screenshot_2018-03-19-07-49-20.png
N-am inteles nimic din asta. Astia de la Telekom au un mod ciudat de raportare.
Credit+Cartela active pana la 14/05/2018, dar creditul este valabil pana la 13/06/2018 si cartela pana la 14/04/2019.
Pana la urma cum descifrezi din asta pana cand e perioada activa si pana cand e cea de gratie?

#117
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View Postlexis1, on 19 martie 2018 - 10:18, said:

N-am inteles nimic din asta. Astia de la Telekom au un mod ciudat de raportare.
Credit+Cartela active pana la 14/05/2018, dar creditul este valabil pana la 13/06/2018 si cartela pana la 14/04/2019.
Pana la urma cum descifrezi din asta pana cand e perioada activa si pana cand e cea de gratie?
Gratia e aia pana in 2019 (pot fi sunat pana atunci).
Sigur pot sa sun pana in 14/05/2018 (daca n-am papat toate minutele).

Mai departe nu stiu si nici n-am facut probe ce si cum. Daca ceva nu merge pe Telekom mai am un nr. de Orange. Si mai am si fix Telekom.

#118
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Sa inteleg ca la Telekom daca intri in perioada de gratie iti confisca creditul definitiv, pe motiv ca "a expirat"?

La Vodafone acum ceva luni, in perioada de gratie nu aparea creditul, dar dupa ce reincarcai era inca acolo, doar ca nu il afisa in mesajul trimis in perioada de gratie. Dupa aia s-au prins de prostie si au remediat sa fie afisat. La fel si cu perioada de gratie.

#119
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004
Biogood sincer puțin îmi pasa dacă crezi sau nu ca Vodafone a avut problemele astea. Eu m-am bucurat ca nu ma bazam pe un singur operator și am avut backup.

#120
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Investim constant in calitatea serviciilor, insa erorile tehnice sunt imprevizibile. Ne pare rau pentru disconfortul creat si te anuntam ca astazi ti-am ajustat creditul prin alocarea valorii aferente unei zile de consum mediu. Multumim ca esti alaturi de noi!

Mesaj primit pe o singura cartela din 5.

Edited by andupustiu, 19 March 2018 - 15:09.


#121
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Este posibil ca celelalte 4 cartele sa fi fost in perioada de gratie. Nu cumva?

#122
cosmindima30

cosmindima30

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.08.2017
eu si sotia mea am avut cate un abonament mobil 7 fara tel.doar sim.ul de abonament si datorita faptului ca semnalul 4G devenise o gluma proasta..facusem multe sesizari si plangeri la ei plus la ancom si anpc..ne.am reportat inapoi la orange..si acum momentan i.au facut o factura finala de 275 lei insemnand jumatate din valoarea abonamentului*lunile ramase..astept rasp.oficial de la anpc care ne.a mai prelungit inca 10-15 zile..si daca e nefavorabil o sa mai facem inca o plangere tot la ei..sunt doua legi care spun clar..atat timp cat detin doar un sim de abonament nu si telefon..nu am de ce sa platesc altceva in plus decat ultma luna petrecuta la ei..dar ei tot abuziv au facturat inca o suma..sa vedem ce va fi..

#123
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Sa ne tii la curent!

#124
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Eu am avut cartela in perioada de gratie si nu am primit nimic, asa cum ma asteptam.

#125
Pericle23

Pericle23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 26.03.2010
Poate vine Telekom-ul, cu sacosa cu ulei si zahar la poarta, ca sa compenseze ziua in care reteaua nu a functionat.

#126
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@Pericle23, eu zic sa vina utilizatorii cu bani de acasa sa ajute milostiv compania, ca tot nu au saracii telekomi profitul sperat si ar vrea ca statul sa mai reduca din furnizorii de servicii mobile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate