Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Ar trebui initiatorul unui topic sa aiba si puteri de moderator?

* - - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#19
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
De dezbatut poate s-o mai fi dezbatut acest subiect, insa cata vreme moderatorii sunt insuficienti si sunt depasiti de situatie sau nu-si fac treaba asa cum ar trebui, acest subiect ramane valabil si de actualitate. Si vorbesc din perspectiva patitului ce chiar am avut topic bun si interesant in care activam des si care a fost distrus de off-topic. Degeaba fluturati in 14 link-uri regulamentul forumului daca nimeni nu-l aplica si moderatorii stau pasivi si se fac ca nu observa incalcarile flagrante si repetate.

Eu spre exemplu daca as fi avut puteri de moderare ale propriului topic as fi facut cu mare drag curatenie si nu vad ce ar fi fost rau in asta. Pe cand asa nimeni nu a facut curatenie, nimeni nu a stopat off-topicul ce a decurs pe pagini intregi iar pana la urma utilizatorii ce postau la subiect si-au pierdut interesul si au abandonat topic-ul desi era unul interesant.

Edited by Real_NEO, 05 March 2018 - 20:54.


#20
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Posttiti_greucean, on 05 martie 2018 - 20:24, said:

Nu de putine ori se intampla sa deschidem un topic si sa observam ca aceasta ia o directie gresita, sau initiatorul e luat in balon. Cred ca ar fi foarte bine ca initiatorul sa aiba puterea de a sterge el insusi mesajele nedorite ca astfel sa se pastreze linia dorita.
Cel mai bine ar fi ca asemenea topice sa le deschida direct pe hartie igienica. Pe care s-o poata folosi corespunzator oricand. Si fara  puteri de moderatori.
Si mi-am pus si doua puncte singur. Din oficiu.
..
Cam discrete, da´altele n-am.

Edited by myshyk, 05 March 2018 - 20:51.


#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,036
  • Înscris: 07.11.2006
Acordati-i acest drept initiatorului,stimata conducere.

titi_ greucean ideea ta este de milioane si te rog sa incepi sa o aplici incepand cu urmatorul topic.
Adica dupa ce ai postat primul comentariu,sa ti-l stergi automat si sa-ti dai si un ban,instantaneu.

#22
titi_greucean

titi_greucean

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,602
  • Înscris: 14.06.2017

View PostReal_NEO, on 05 martie 2018 - 20:46, said:

De dezbatut poate s-o mai fi dezbatut acest subiect, insa cata vreme moderatorii sunt insuficienti si sunt depasiti de situatie sau nu-si fac treaba asa cum ar trebui, acest subiect ramane valabil si de actualitate. Si vorbesc din perspectiva patitului ce chiar am avut topic bun si interesant in care activam des si care a fost distrus de off-topic. Degeaba fluturati in 14 link-uri regulamentul forumului daca nimeni nu-l si aplica si moderatorii stau pasivi si se fac ca nu observa incalcarile flagrante si repetate.

In sfarsit cineva care intelege problema.

#23
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
"Care intelege problema" = "moderatorii nu-si fac treaba" :lol:

#24
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostReal_NEO, on 05 martie 2018 - 20:46, said:

Si vorbesc din perspectiva patitului ce chiar am avut topic bun si interesant in care activam des si care a fost distrus de off-topic.
Off topicul real se poate raporta. Off topicul imaginar este decizia majoritatii care trebuie respectata.

Edited by pasilla, 05 March 2018 - 20:54.


#25
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
S-a dezbatut aici: https://forum.softpe...user-moderator/

#26
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Dar de ce atata cenzura?
Sa fie discutii libere, nu?

Ce propui tu acum e ca acuzatorul sa fie si judecator si calau... parca nu suna prea bine, nu?

#27
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017

View Postpasilla, on 05 martie 2018 - 20:53, said:

Off topicul real se poate raporta. Off topicul imaginar este decizia majoritatii care trebuie respectata.
Crede-ma ca nu a fost deloc un off-topic imaginar. Eu deschisesem un topic despre misterul constientei in care eu si cu cativa utilizatori discutam lucruri interesante si a fost distrus de tot felul de persoane cu mintea tulbure ce erau cu domnu' si cu credinta.

Edited by Real_NEO, 05 March 2018 - 21:04.


#28
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ah si intimplator cei care deschid thread ca ar vrea puteri despotice pe propriile threaduri sint cei de la care te astepti cel mai mult sa deschida threaduri aiuristice...

#29
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostReal_NEO, on 05 martie 2018 - 20:55, said:

Crede-ma ca nu a fost deloc un off-topic imaginar.
De ce nu ai raportat ?

#30
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View Posttiti_greucean, on 05 martie 2018 - 20:24, said:

Nu de putine ori se intampla sa deschidem un topic si sa observam ca aceasta ia o directie gresita, sau initiatorul e luat in balon. Cred ca ar fi foarte bine ca initiatorul sa aiba puterea de a sterge el insusi mesajele nedorite ca astfel sa se pastreze linia dorita.
Nu este o idee buna sa oferi o astfel de libertate oricarui lunatic, sau cel putin sa se ofere dar celor care nu au facut caca in propria batatura si au creat mii de clone pentru a fugi de mirosul persistent al inteligentei lor.

#31
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017

View Postpasilla, on 05 martie 2018 - 20:56, said:

De ce nu ai raportat ?
Pai am reportat si am tot reportat, au reportat si altii, am si scris in repetate randuri pe topic sa se inceteze cu off-topicul dar degeaba. Daca pe nimeni nu intereseaza sa aplice regulamentul ca dispar utilizatori si este contraproductiv, ce sa-i faci ? Asta e.

Edited by Real_NEO, 05 March 2018 - 21:01.


#32
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,130
  • Înscris: 10.07.2013

Quote

#75

Posted Image titi_greucean
Publicat: cu 12 minute în urmă

Active Member
  • Posted Image
  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.541
  • Înscris: 14.06.2017
  • ID membru: 990.354
Posted Imagemaccip, on 13 ianuarie 2018 - 13:41, said:

Deci vrei sa-ti faci un topic, sa devii moderator pe el si cu ocazia asta sa ma suspenzi/banezi sau ce?
hahaha
Si softpedia sa-ti fie platforma pentru propovadirea prostiilor tale.

Nu nene. Eu nu vrea asta, vreau sa fiu suspendat de catre un moderator. Astia au trecut printr-un proces de selectie, nu orice ciumete poate sa ajunga moderator.

Nu ma intreseaza sa dau sanctiuni. Vreau doar sa am posibilitatea sa sterg mesaje. Sau de ce nu , sa dau ban doar pe topicul meu.

Nu comentez! Posted Image
Este foarte clar ce vrea titi_greucean...

Edited by xmanyacs77, 05 March 2018 - 21:03.


#33
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View Posttiti_greucean, on 05 martie 2018 - 20:24, said:

...initiatorul sa aiba puterea de a sterge el insusi mesajele nedorite...
Pentru monolog, recomand blogu'.
Frumuseţea forumului stă tocmai în cleveteală.
Dac-ar fi după mine, aş desfiinţa moderatorii. Oricum toate războaiele astea sunt virtuale.
De altfel, în RL suntem oneşti, disciplinaţi, amabili, etc. Posted Image

#34
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Nu este vorba despre a avea puteri de banare si suspendare a utilizatorilor ci doar despre abilitatea de a sterge postari off-topic atunci cand este cazul. Ce este rau in asta ?

#35
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostReal_NEO, on 05 martie 2018 - 21:01, said:

Pai am reportat si am tot reportat, au reportat si altii, am si scris in repetate randuri pe topic sa se inceteze cu off-topicul dar degeaba. Daca pe nimeni nu intereseaza sa aplice regulamentul ca dispar utilizatori si este contraproductiv, ce sa-i faci ? Asta e.
Mmm. Cred ca problema este in alta parte, nu la moderatori.

Poate SP ar trebui nationalizata si toti cetatenii SP sa ia parte la decizii.

View PostReal_NEO, on 05 martie 2018 - 21:06, said:

Nu este vorba despre a avea puteri de banare si suspendare a utilizatorilor ci doar despre abilitatea de a sterge postari off-topic atunci cand este cazul. Ce este rau in asta ?
Nimic. Doar dictatura si haos.

Edited by pasilla, 05 March 2018 - 21:08.


#36
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Posttiti_greucean, on 05 martie 2018 - 20:24, said:

Nu de putine ori se intampla sa deschidem un topic si sa observam ca aceasta ia o directie gresita, sau initiatorul e luat in balon. Cred ca ar fi foarte bine ca initiatorul sa aiba puterea de a sterge el insusi mesajele nedorite ca astfel sa se pastreze linia dorita.
Nu pentru ca nu trebuie pastrata linia lui ci a forumului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate