Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Canabis in scopuri medicale

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Știe deja toată comunitatea Softpedia că în urma celor 3 (TREI) intervenții chirurgicale pe creier, tumoră 1987, chist 1996 și hemtom 1996, pe care le-am suferit m-am pricopsit (de vreo 5 ani), cu Parkinson. Am citit FOARTE MULTE materiale cum că tratamentul cu marijuana ar face minuni. DE vreo lună profesorul, neurochirurgul și senatorul Leon Dănăilă face lobby pentru folosirea cannabisului în scopuri medicale. http://greatnews.ro/...juana-farmacii/ :) http://jurnalul.ro/s...cii-765313.html :) http://www.tribuna.r...ani-132528.html :) am deschis acest topic pentru a afla părerea sinceră a comunității Softpedia :) !!!

#2
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Cat timp aceasta planta nu este fumata, nu vad unde este problema Posted Image

Edited by YourFan, 05 March 2018 - 14:19.


#3
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
canabis, marijuana, si eutanasie in cazuri medicale. ieșirea din scena sa fie frumoasa.

#4
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Am auzit si am citit ca marijuana ajuta in unele situatii. Deci sint de acord cu folosirea acesteia strict in scopuri medicale.
PS Acum am aflat de problemele tale. Iti doresc multa sanatate, sa treci cu bine peste necazuri.

#5
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostYourFan, on 05 martie 2018 - 14:17, said:

Cat timp aceasta planta nu este fumata, nu vad unde este problema Posted Image
Deci contez pe votul tău la o eventuală petiţie :)

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Sa se dea liber,de ce nu.
Iar daca aceste plante au efecte curative,cu atat mai mult.


Intr-o alta ordine de idei,parerea mea este sa se dea liber la tot,nu doar la canabis sau marijuana.Tot ce-i interzis,ar trebui permis.
Prin faptul ca ceva este prohibit,nu s-a rezolvat niciodata si nici nu se va rezolva vreodata produsul sau consumul acelui ceva.Din contra.

#7
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008

View PostPloiesteanul2015, on 05 martie 2018 - 14:07, said:



Cand un articol de presa incepe cu "mda nu avem vaccin antigripal, dar..." nu prea cred ca demersul profesorului ar putea avea sorti de izbanda in viitorul apropiat. Din pacate.

Poate cel mai indicat ar fi sa se inceapa cu o campanie de informare in primul rand.

#8
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
vad ca ai precizie cand tastezi:)))

Edited by jimi91, 05 March 2018 - 14:29.


#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006

View PostPloiesteanul2015, on 05 martie 2018 - 14:21, said:

Deci contez pe votul tău la o eventuală petiţie Posted Image

Poti conta pe votul a milioane de oameni,sunt convins.
Dar acele voturi au vreo valoare?
Stii tu vreo petitie care sa fi fost macar acceptata pentru dezbateri?

Edited by adisz, 05 March 2018 - 14:24.


#10
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostGaby_M, on 05 martie 2018 - 14:20, said:

PS Acum am aflat de problemele tale. Iti doresc multa sanatate, sa treci cu bine peste necazuri.
Mulţumesc frumos :)

View Postjimi91, on 05 martie 2018 - 14:22, said:

vad ca ai precizie cand nimeresti tastele:)))
20 de minute mi-a luat să scriu topicul. Parkinsonul este sever pe dreapta şi incipient pe stânga (mâna cu care tastez). :P

#11
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostYourFan, on 05 martie 2018 - 14:17, said:

Cat timp aceasta planta nu este fumata, nu vad unde este problema Posted Image
si daca-i fumata, ce-are? trebuie numai intravenos sau sub forma de comprimate???

orice metoda de administrare e buna, numai sa nu se mai c*ce astia atata pe ei ca e
drog, ca da dependenta, ca draci la tava. am vazut unu' saracu' bolnav de parkinson,
da' rau, nu asa...nici pe picioare nu se mai tinea. si-a pus sub limba niste ulei obtinut
din mari jana si s-a potolit instant. era foarte fericit ca a putut dormi linistit doua-trei
ore...se bucura ca un copil.

Ploiestene, esti de-al meu. sanatate maxima iti doresc si iarba buna. Posted Image


LE: precis o sa se gaseasca unii (p-aci sau prin tara) sa caraie, sa protesteze, sa urle,
sa se c*ce (imprastiat chiar) pe ei, ca da dependenta, ca vai, ca sariti, ca murim, ca nu
ne mai mantuiesc popii, ca etc. ma gandesc daca sa-i astept sa inceapa miorlaiala sau
sa-i trimit la dracu' de pe-acum.

Edited by dygey, 05 March 2018 - 14:34.


#12
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postdygey, on 05 martie 2018 - 14:30, said:

si daca-i fumata, ce-are? trebuie numai intravenos sau sub forma de comprimate???

orice metoda de administrare e buna, numai sa nu se mai c*ce astia atata pe ei ca e
drog, ca da dependenta, ca draci la tava. am vazut unu' saracu' bolnav de parkinson,
da' rau, nu asa...nici pe picioare nu se mai tinea. si-a pus sub limba niste ulei obtinut
din mari jana si s-a potolit instant. era foarte fericit ca a putut dormi linistit doua-trei
ore...se bucura ca un copil.
Aia zic, Doamne Ajută Posted Image

#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPloiesteanul2015, on 05 martie 2018 - 14:30, said:

Mulţumesc frumos Posted Image


20 de minute mi-a luat să scriu topicul. Parkinsonul este sever pe dreapta şi incipient pe stânga (mâna cu care tastez). Posted Image

folosesti si diacritice:))..nici eu nu le folosesc:|...eu zic sa nu te mai complici cu virgulite sau caciulite..

#14
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postjimi91, on 05 martie 2018 - 14:22, said:

vad ca ai precizie cand tastezi:)))
Foarte bună gluma, vai ce-am râs.
Și continui... tu chiar n-ai nicio urmă de bun simț sau nu realizezi pe ce temă faci glume nesărate?

View PostPloiesteanul2015, on 05 martie 2018 - 14:07, said:

Îți doresc putere să-ți păstrezi optimismul, colegu'.
Uite că și grecii au rezolvat problema:

Quote

Parlamentul grec a aprobat joi un proiect de lege care va permite producerea de marijuana în scopuri medicale, informează agenţia de presă AMNA, scrie news.ro.
„Suntem în discuţii pentru a licenţia o singură unitate care să includă producţia, procesarea precum şi fabricarea de produse finite din canabis. Despre asta este vorba”, a spus Andreas Xanthos, ministrul Sănătăţii.  


#15
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
toata stima. omu' incearca si ii mai si iese, chit ca dureaza. dar respecta limba romana,
lucru cu care nu prea multi dintre noi ne batem capu'. printre ei, ma numar si eu.

@ initiator: desi topicul este despre treburi agricole, nu ti-ar fi mai usor cu o metoda de
tastare vocala? ca sa nu te mai chinui. nu stiu cat or fi de bune si ce acuratete or avea,
dar poate n-ar strica sa arunci un ochi. asta in ideea in care nu ai testat deja.

#16
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postjimi91, on 05 martie 2018 - 14:38, said:


folosesti si diacritice:))..nici eu nu le folosesc:|...eu zic sa nu te mai complici cu virgulite sau caciulite..
Am parkinson, dar asta nu mă împiedică să scriu corect româneştePosted Image şi pentru ă, â, î, ţ, ş tot o tastă apăs !

View Postalthea, on 05 martie 2018 - 14:42, said:

Foarte bună gluma, vai ce-am râs.
Și continui... tu chiar n-ai nicio urmă de bun simț sau nu realizezi pe ce temă faci glume nesărate?


Îți doresc putere să-ți păstrezi optimismul, colegu'.
Uite că și grecii au rezolvat problema:
Săru' mâna Posted Imageo să scriu odată la "Fun" cele mai tari bancuri cu Parkinson !

#17
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002

View PostYourFan, on 05 martie 2018 - 14:17, said:

Cat timp aceasta planta nu este fumata, nu vad unde este problema Posted Image
si daca o fumeaza ce are? de ce esti rau? Posted Image

Edited by Fane, 05 March 2018 - 15:01.


#18
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

View PostPloiesteanul2015, on 05 martie 2018 - 14:07, said:

Ştie deja toată comunitatea Softpedia că în urma celor 3 (TREI) intervenţii chirurgicale pe creier, tumoră 1987, chist 1996 şi hemtom 1996, pe care le-am suferit m-am pricopsit (de vreo 5 ani), cu Parkinson.
Uite asta inseamna om incercat de viata... Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate