Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Telefon 800 ron max

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Eu tot un buget de 750-maxim 800Lei am avut si mi-am luat un Nokia 5 cu 730Lei. Foarte multumit de telefon, aspect premium si rezistent(din aluminiu), bateria ma tine lejer 2 zile(la stilul meu de utilizare), se "misca" foarte bine, fara lag sau blocaje,senzorul de amprenta functioneaza impecabil, Android 8.

Edited by CGDBZ, 05 March 2018 - 12:01.


#38
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Redmi Note 4.

#39
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
E ok G5S-ul. Il am de vreo 2 saptamani si sunt multumit, in mare.
Lucrurile spuse de colegi sunt adevarate, telefonul in starea lui originala e alunecos maxim. Se rezolva cu husa de la Nillkin, un fel de cauciuc tare, dar subtirel - nu adauga mult la grosime, insa devine mult mai manevrabil. Telefonul reactioneaza si se misca bine, convorbiri clare, semnal bun, baterie ok. Sticla Gorilla e putin curbata spre margini, asa ca sa nu te mire daca va fi cam ciudata folia de sticla. Ai 4G pe ambele simuri - adica poti comuta de pe una pe cealalta datele, fara sa trebuiasca sa inlocuiesti cartelele.

Parti mai putin bune, sau care ma deranjeaza pe mine - in mare parte provenind de la Android, nu din cauze de telefon:
- prefera wireless-ul pe 5Ghz, iar in android n-ai optiune de schimbare 2.4/5/auto. De aici dificultati la conectarea in UPC wifree.
- nu poti stoca contactele in telefon - doar in contul google.
- nu ai led de notificari

La 800 ron e best buy - parerea mea. Existe si variante de la alti producatori dar mai toate au anumite neajunsuri - Huawei cu microfonul, Xiaomi cu curbarea in buzunarul de la spate...etc

Edited by florinel, 05 March 2018 - 20:12.


#40
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postflorinel, on 05 martie 2018 - 20:09, said:

... Xiaomi cu curbarea in buzunarul de la spate...etc
Cum e aia ?

#41
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Adica ia forma bucii....

#42
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
A fost Moto G4 plus sub 800 de lei acu aproximativ o saptamana. Acum vad ca nu mai este in stoc la magazine. Daca nu iti este urgenta achizitia, poti sa astepti putin, poate reapare. Este o varianta buna in acesti bani

#43
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View Postflorinel, on 05 martie 2018 - 20:09, said:

E ok G5S-ul. Il am de vreo 2 saptamani si sunt multumit, in mare.
Lucrurile spuse de colegi sunt adevarate, telefonul in starea lui originala e alunecos maxim. Se rezolva cu husa de la Nillkin, un fel de cauciuc tare, dar subtirel - nu adauga mult la grosime, insa devine mult mai manevrabil. Telefonul reactioneaza si se misca bine, convorbiri clare, semnal bun, baterie ok. Sticla Gorilla e putin curbata spre margini, asa ca sa nu te mire daca va fi cam ciudata folia de sticla. Ai 4G pe ambele simuri - adica poti comuta de pe una pe cealalta datele, fara sa trebuiasca sa inlocuiesti cartelele.

Parti mai putin bune, sau care ma deranjeaza pe mine - in mare parte provenind de la Android, nu din cauze de telefon:
- prefera wireless-ul pe 5Ghz, iar in android n-ai optiune de schimbare 2.4/5/auto. De aici dificultati la conectarea in UPC wifree.
- nu poti stoca contactele in telefon - doar in contul google.
- nu ai led de notificari
Mulțumesc mult pentru reviewul tau.
Folosesc Nilkin la toate telefoanele de până acum. Chiar am precizat lui @Baxon, dacă alunecarea se poate rezolva cu acea husa.
3x G5s.
Stii ceva despre primire update oreo pe acest model?
Mulțumesc.

View PostR10, on 05 martie 2018 - 22:05, said:

A fost Moto G4 plus sub 800 de lei acu aproximativ o saptamana. Acum vad ca nu mai este in stoc la magazine. Daca nu iti este urgenta achizitia, poti sa astepti putin, poate reapare. Este o varianta buna in acesti bani
Stiu foarte bine modelul:

View PostSommerby, on 04 martie 2018 - 15:58, said:

Experienta anterioara, in familie eu am instalat doua motorole G4play si G4 Plus, care merg foarte bine din ce am vazut, nicio plangere din partea detinatorilor.
Am zis însă să iau ceva la 3gb de ram.
P.S. Scrie clar încă din prima mea postare, NU ma interesează alte branduri, în afară de Moto!!

Edited by Sommerby, 06 March 2018 - 00:32.


#44
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postflorinel, on 05 martie 2018 - 20:47, said:

Adica ia forma bucii....
Mda , cred ca esti singurul care poarta telefonu la buca si apoi se aseaza pe el ...

#45
victor_a

victor_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 13.06.2013

View PostCGDBZ, on 05 martie 2018 - 12:01, said:

Eu tot un buget de 750-maxim 800Lei am avut si mi-am luat un Nokia 5 cu 730Lei. Foarte multumit de telefon, aspect premium si rezistent(din aluminiu), bateria ma tine lejer 2 zile(la stilul meu de utilizare), se "misca" foarte bine, fara lag sau blocaje,senzorul de amprenta functioneaza impecabil, Android 8.

Ar fi o alegere mai buna Nokia 5 decat Moto G5S?

#46
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Pai, Moto G5S este mai performant, implicit mai scump. Acum sunt ceva oferte care il fac foarte atragator ca si pret(apropiat de Nokia 5) si daca esti dispus sa platesti putin mai mult, merita Moto G5S, cum spunea cineva mai sus,la  800 lei este best buy.

#47
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Te înțeleg ca nu vrei sa dai mai mult de 800 de lei pe un smartphone, dar ca să NU fii dezamăgit de experienta oferita de Android OS, este necesar  minim un smartphone cu procesor Snapdragon din seria 600, 3 GB memorie Ram și 32 GB memorie interna. Și eu am folosit Lumia 640 mai bine de doi ani și l-am înlocuit cu un Sony Xperia X. Pe lista mea a fost și Motorola Moto G5 Plus. Dacă nu ai bani de Moto G5 Plus, mergi pe Moto G5 sau G5S. Mai bine o firma de tradiție ca Motorola, decât firme chinezești.

#48
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postsenzanome, on 07 martie 2018 - 15:39, said:

Mai bine o firma de tradiție ca Motorola, decât firme chinezești.

Cand vei intelege ca "firma de tradiție Motorola" (cea de telefoane) nu mai exista vei putea avansa si tu in viata. Motorola ESTE firma chinezeasca. La fel si Nokia. Sunt 100% chinezesti. Si publicul le considera pe ambele mai slabe decat Huawei, Xiaomi sau Vivo (vezi cotele de piata). Realitatea e de multe ori cu totul altceva fata de ce-ti imaginezi tu in mintea ta.

#49
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View Postrinser, on 08 martie 2018 - 16:54, said:



Cand vei intelege ca "firma de tradiție Motorola" (cea de telefoane) nu mai exista vei putea avansa si tu in viata. Motorola ESTE firma chinezeasca. La fel si Nokia. Sunt 100% chinezesti. Si publicul le considera pe ambele mai slabe decat Huawei, Xiaomi sau Vivo (vezi cotele de piata). Realitatea e de multe ori cu totul altceva fata de ce-ti imaginezi tu in mintea ta.
Când vine vorba de smartphone-uri, numai chinezării aveți în cap, voi cei din România. Probabil din cauza sărăciei de acolo. Eu sunt în Scoția, iar aici nu s-a auzit de Huawei, Xiaomi, Vivo etc. Aici contează doar firmele de tradiție care produc telefoane: Apple, Samsung, Sony, HTC, LG, Motorola.

#50
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Si crezi ca e un lucru bun? Sau crezi ca oamenii sunt putin incuiati, si nu sunt deschisi catre lucruri noi? "Noi, cei din Romania" ne multumim cu telefoane de calitate buna la preturi bune.

Si nu te cred ca nu s-a auzit de Huawei. Daca tu te invarti in cercuri de oameni snobi, care nu au auzit de aceste firme, atunci e treaba ta. Dar pana la a spune ca in Scotia nu s-a auzit de aceste firme, e cale lunga.

#51
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postsenzanome, on 11 martie 2018 - 16:11, said:


Când vine vorba de smartphone-uri, numai chinezării aveți în cap, voi cei din România. Probabil din cauza sărăciei de acolo. Eu sunt în Scoția, iar aici nu s-a auzit de Huawei, Xiaomi, Vivo etc. Aici contează doar firmele de tradiție care produc telefoane: Apple, Samsung, Sony, HTC, LG, Motorola.

4 dintre "firmele de tradiție" pe care le-ai menționat (Apple, HTC, Samsungurile din seria J si A, Sony cu excepția celor mai scumpe) produc chinezării.

Edited by TrafalgarLaw, 11 March 2018 - 18:31.


#52
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Ia intrați voi pe site-ul gumtree UK, care este olx-ul britanicilor, sa vedeți ce telefoane sh se vând acolo.

#53
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Suntem în România, nu trebuie să ne spui ce se vinde în UK. Faci conversație off topic!

#54
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Majoritatea userilor au facut offtopic și topic de versus în loc de recomandări. Inutil, deși am precizat clar ce marcă vroiam.
Mulțumesc celor care mi-au recomandat MOTO G5S-ul.
L-am achiziționat, e o bijuterie.
L-am aranjat frumos, tot, pentru mine, dar a plăcut altui (ei) membru din familie, și am cedat. O să vină și rândul meu, data viitoare😀.
Mulțumesc că m-ați ajutat să mă decid.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate