Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Telefon 800 ron max

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ce conteaza daca initiatorul oricum nu vrea altceva decat Moto !

#20
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View PostSommerby, on 04 martie 2018 - 16:09, said:

@truculmagic
multumesc.
Dar exact asta am zis in postare, exclus alti producatori, mai alex china patent
Ai și subliniat, mai ales exclus China patent!
Da motorola ce nație o fii?
"Toate telefoanele mobile sunt proiectate și fabricate de Motorola Mobility LLC, o filială deținută în întregime de Lenovo."
Dar Lenovo.
"Lenovo este o companie chineză de IT și este numărul unu, după HP, mondial în producția de PC-uri. Compania a fost înființată în anul 1984 la Beijing"


#21
HEFE

HEFE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 04.03.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uxLOfjaWRvw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Eu asta il am si nu l-as schimba pentru nimic in banii astia.

Edited by HEFE, 04 March 2018 - 19:30.


#22
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Doar motorola.
E vreo problemă de ce si cum un user preferă anume modele de telefon, când precizează asta încă de la început? Eu cred că nu.


#23
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Nu mi-ai răspuns la întrebare! Este sau nu, Motorola, China patent?

#24
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

View Postnick5roo, on 04 martie 2018 - 19:13, said:

Da motorola ce nație o fii?
Americana:

Quote

Motorola, Inc. (/ˌmoʊtəˈroʊlə/[4]) was an American multinational telecommunications company founded on September 25, 1928, based in Schaumburg, Illinois. After having lost $4.3 billion from 2007 to 2009, the company was divided into two independent public companies, Motorola Mobility and Motorola Solutions on January 4, 2011.[5] Motorola Solutions is generally considered to be the direct successor to Motorola, as the reorganization was structured with Motorola Mobility being spun off.[6] Motorola Mobility was sold to Google in 2012, and acquired by Lenovo in 2014.[7]
Motorola's wireless telephone handset division was a pioneer in cellular telephones.
Chiar daca lenovo este chinezeasca- motorola a fost la un anumit nivel de performanta pe divizia telefoane cand a fost preluata de Lenovo, oricum evit Xiaomi, vazut, testat, atat...
Oricum, nu este nevoie sa imi motivez preferintele, fata de nimeni.

View PostBaxon, on 04 martie 2018 - 16:22, said:

Cu orice husa rezolvi neajunsul ala ! Daca comanzi din China poti sa-ti iei 10 de feluri la un total de 12 usd .
https://www.mobiledi...sa motorola G5S
Deci sunt indicatii bune pentru Moto G5S. Ramane doar problema update-ului Oreo, de unde pare ca e out.

Edited by Sommerby, 04 March 2018 - 20:42.


#25
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Desi ai mentionat "Motorola only", ti-as recomanda totusi sa incerci Nokia 5 sau Nokia 6.
Poate doar sa te documentezi, vezi review-uri, samd.

Ambele fac parte din programul Android One, primesc actualizari de securitate si OS pentru cel putin 3 ani.

#26
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
@wfnse
multumesc.
Am pe cineva in familie cu Nokia 5, are parte numai de blocaje si restart-uri, se pot citi multe si aici.
Nokia 6 nu intra in bugetul meu.

#27
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

View PostSommerby, on 04 martie 2018 - 20:49, said:

@wfnse
multumesc.
Am pe cineva in familie cu Nokia 5, are parte numai de blocaje si restart-uri, se pot citi multe si aici.
Nokia 6 nu intra in bugetul meu.
Eu cred ca persoana respectiva a prins un model defect din fabrica.
Altfel nu imi explic problemele pe care le are, dar decizia iti apartine - sigur te-ai documentat suficient de bine.

Iti impartasesc opinia referitoare la Xiaomi, Allview si alte pocnitori chinezesti, dar nici Motorola / Lenovo nu sunt ingeri.

Lenovo a fost implicat anul trecut intr-un scandal referitor la aplicatiile pre-instalate pe laptopuri.
Erau pline de spyware, keyloggere si alte mizerii injectate prin drivere. Eu nu le-as folosi nici daca ar fi pe gratis.

Multe din asa-zisele "telefoane cu Android stock" au de fapt servicii si aplicatii ascunse care ruleaza in background.

Edited by wfnse, 04 March 2018 - 21:04.


#28
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View PostSommerby, on 04 martie 2018 - 20:49, said:

@wfnse
multumesc.
Am pe cineva in familie cu Nokia 5, are parte numai de blocaje si restart-uri, se pot citi multe si aici.
Nokia 6 nu intra in bugetul meu.
Si zici ca asta creeaza o regula pentru nokia 5 bazat pe o experienta neplacuta?

Initiator, vezi si samsungurile astea de pluton, J-urile.

#29
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
@wfnse
Topicul nokia era doar un exemplu, l-am vazut, tinut live pe nokia 5, persoana care il deține nu e un atehnic și l-a terminat cu nervii.
Nu e topicul despre cât de bună e compania x sau y aici. Confunzi divizia telefoane de la lenovo cu laptopurile.
Motorola am testat, instalat două modele recente rudelor (am zis in prima postare), rulează foarte bine.  De aceea prefer Moto.

Edited by Sommerby, 04 March 2018 - 21:23.


#30
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View PostSommerby, on 04 martie 2018 - 16:09, said:

@truculmagic
multumesc.
Dar exact asta am zis in postare, exclus alti producatori, mai alex china patent
Si Motorola/Lenovo ce crezi ca e? Crezi ca se asambleaza la Hamburg?
Am luat un Xiaomi Redmi Note 4 acu o saptamana si deocamdata sunt foarte multumit. Am vre-o 70 de aplicatii cu vre-o 15 aplicatii pe sincronizare continua si n-am vazut pic de lag pana acum. E 719 lei acum la PCGarage. L-am luat la 750 si nici acum nu-mi vine sa cred ca doar atat a costat. (atentie sa nu iei Note 4X cumva ca ala e cu benzile 4G pt China)

#31
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Ce inseamna exclus china patent ? Ia-ti un samsung, e made in koreea sau cel putin asa scrie pe ele. Pana si iphone e made in china. Apropo ai zis ca te-ai saturat de nokia, ca iti recomandam unul made in cluj - jucu :D

#32
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postlogy, on 05 martie 2018 - 01:31, said:

Ce inseamna exclus china patent ? Ia-ti un samsung, e made in koreea sau cel putin asa scrie pe ele. Pana si iphone e made in china. Apropo ai zis ca te-ai saturat de nokia, ca iti recomandam unul made in cluj - jucu :D
Bine ca nu e facut in padurea din Baciu :)

#33
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008


View PostSommerby, on 04 martie 2018 - 20:37, said:

Americana:

Chiar daca lenovo este chinezeasca- motorola a fost la un anumit nivel de performanta pe divizia telefoane cand a fost preluata de Lenovo, oricum evit Xiaomi, vazut, testat, atat...
Oricum, nu este nevoie sa imi motivez preferintele, fata de nimeni.


A fost! Acum motorola este chinezesc orice ai spune!
Cum este Samsung galaxy S7, made în korea dar fabricat în Vietnam!


#34
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Moto M 730 lei azi
https://www.emag.ro/..._medium=android

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O fi Lenovo chinezarie, dar e una dintre chinezariile de top. Am numai cuvinte de lauda pentru Lenovo. Am in familie un Lenovo A7010 si un Lenovo A2010, care functioneza si astazi fara reparatii, dupa ani de zile. Sa fie vreo 3 ani de cand au fost achizitionate.
Apoi Motorola (Moto) continua sa faca lucruri de calitate sub brandul Lenovo.

Plus ca brandul nu adopta preturi nesimtite, cum am vazut prin alte parti.

Edited by MembruAnonim, 05 March 2018 - 11:53.


#36
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postnick5roo, on 05 martie 2018 - 09:48, said:

Procesor helio ? Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate