Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Ce vrea Dragnea?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

#19
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Cam multe si el poate din ce in ce mai putin pe zi ce trece. Eventual daca se mai naste odata si o sa aiba iara noroc sa mai dea intr-o groapa cand isi plimba plodul cu caruciorul.

Edited by gabyxm, 23 February 2018 - 23:57.


#20
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

View Postgumball3000, on 23 februarie 2018 - 22:37, said:

Ce urmareste pana la urma Dragnea cu tot circul asta cu DNA?

Marea Dezbinare in timpul centenarului Marii Uniri.

#21
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu stiam ca la A3 sunt doar primate.

#22
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008
Iohannis nu il poate scapa pe Dragnea de dosare, cum nu poate nici sa il afunde cu mai multe dosare. Nu se amesteca in procesul de justitie, practic e imposibil.

De aceea tunurile grele sunt puse pe Kovesi, pt ca ea ar fi putut sa amane, sa tergiverseze, sa puna in suspensie si sa uite de dosarelele lui Dragnea. Insa nu a facut-o deci trebuie atacata si doborata.

Ce intelegere si fie intre Dragnea si Iohannis? - lui Iohannis ii e scarba de Dragnea, iar Dragnea i-ar rupe capul lui Iohannis pe viu, daca am fi in evul mediu s-ar omori unul pe celalalt. Dar nu mai suntem asa ca deocamdata strang din dinti amandoi.

Iohannis va da inapoi doar daca Parlamentul schimba ceva in atributiile prezidentiale - adica ii iau acele atributii si parghii de putere ramase prin noi legi in Parlament. Atunci daca legea scrie negru pe alb ca nu se poate, Iohannis se va conforma legilor noi pt ca nu va avea incotro.

PSD a gresit atacand direct DNA si Iohannis sistematic. Ar fi trebuit sa schimbe legile prin parlament, pe care Iohannis nu le poate refuza decat 1 singura data. Daca faceau asta prin Parlament, Iohannis despuiat de toate atributiile, practic lasat fara nici o putere, Kovesi ar fi fost plecata de mult.... Lazar la fel si orice persoana nongrata pe lista PSD disparuta din peisaj.... Dar atunci riscul de a scoate Romania din UE ar fi fost extrem de ridicat. De aceea cei din PSD s-au invartit in jurul cozii si au ezitat...

Cu toate astea vad ca au prins curaj tot mai mult. Un deputat PSD - nu mai tin bine minte numele - a vorbit prin telefon la Realitatea si a spus ca la o adica mai avem nevoie de UE? Ca daca UE nu e de acord cu modificarile in Justitie dorite de PSD, Romania ar putea parasi UE. Deci tot mai mult le surade chestia asta...

Se poate iesi din UE fara referendum? Cred ca nu, deci va urma o puternica campanie anti UE pe parcursul acestui an...
Ca sa sucesti destinul unei intregi tari ca te-ai plictisit si bosumflat pe UE, iti trebuie spate greu si sustinere de la alta putere anti UE. Doar asa imi explic proaspatul curaj al catelandrilor din PSD. Aici e vorba de interese mult mai adanci decat dosarelele lui Dragnea.
Deocamdata catelandrii sunt in faza - testatului apelor, incearca si ei sa impunga cu degetul, cu obraznicie sa vada cat de tare se pot obraznici fara represalii...

Edited by tipareth, 24 February 2018 - 01:23.


#23
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
secsut oral.

(si iar cred ca mi-o iau, deja am 5 puncte...dar de data asta barem sa mi-o iau pe bune.)

#24
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

View Postpasilla, on 23 februarie 2018 - 23:46, said:

Dragnea vrea tot. Viseaza sa fie un fel de Pol Pot. Nu va reusi decat sa fie un detinut exemplar.

Attached File  0TRICOU ORIGINAL.jpg   74.72K   12 downloads
Eu ii fac cadou acest tricou original.......ii va prinde bine la beciul domnesc! Posted Image

#25
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

Quote

Cred ca nu, deci va urma o puternica campanie anti UE pe parcursul acestui an...
Depindem asa de mult de libera circulatie ca nu ar avea nici o sansa.

#26
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostSpeedDemon, on 24 februarie 2018 - 08:39, said:

Depindem asa de mult de libera circulatie ca nu ar avea nici o sansa.

Sunt cel putin 4 milioane de tampiti in tara asta care o sa urle ca ei nu au nevoie de libera circulatie la ei in sat.
Ca UE le-a furat pamanturile, petrolul, borcanul de dulceata si olita de noapte.
Multinationale soros, bildenbergi....nu subestima prostia.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 24 February 2018 - 09:05.


#27
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 02.02.2007
Dragnea vrea exact ce-au vrut toti cei care s-au perindat la putere de la revolutie incoa', adica:
,,Pohta ce-am pohtit!''
Putere, control, BANI! simplu..

#28
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Ca sa fi lider intr-o mafie trebuie sa livrezi. Daca nu te arunca astia la gunoi cat ai zice peste. Si chiar daca nu obtii rezultate macar trebuie sa lasi impresia ca "faci totul" in speranta ca hienele iti vor mai da un ragaz.

#29
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
iara comentam ineptii spuse de cei de la A3??

dragnea are nevoie de "succesuri" fiindca nici in partid nu are o pozitie prea consolidata. e posibil sa sacrifice viitorul politic al psd cu o suspendare ca sa treaca legile justitiei si sa redevina fecioare. sunt f. multi in psd si in opozitie care si-au bagat labuta prin miere si pt ei ar fi o varianta super ok sa se pensioneze dar sa ramana cu tot ce au adunat si fara frica puscariei, situatie in care e si dragnea si tariceanu. nu conteaza ca fac varza viitorul tarii si al prostimii, lor sa le fie bine. scapatul de dosare e obiectivul principal, dupa aia or mai vedea ei. dragnea a si declarat ca el "moare in picioare", adica n-are de gand sa renunte la lupta asta, adicatelea ori f*te tara ca sa-si faca interesul, ori moare incercand.

ca si chestie, mandatul lui Kovesi se termina oricum la anul.

Edited by Fane, 24 February 2018 - 10:37.


#30
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postgumball3000, on 23 februarie 2018 - 22:37, said:

Ce vrea Dragnea?
Euroi

#31
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdygey, on 24 februarie 2018 - 01:16, said:

secsut oral.
Si-a luat partenera si pt asa ceva, dar nu ce voia dragnea era intrebarea

Ca tot vorbea cineva si de catelusi mai sus:
[ https://i.imgur.com/dGIjB68.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Pana la urma cred ca am elucidat misterul cu ajutorul lui tipareth.

Edited by gumball3000, 24 February 2018 - 10:51.


#32
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View Postradumiki, on 23 februarie 2018 - 23:08, said:

Sa gandim rational: cine este impotriva DNA la modul extrem?

oricine vrea domnia legii, iara nu domnia abuzului si a bunului plac.
la cum se prezinta dna in ultimii ani.

#33
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,245
  • Înscris: 29.12.2006

View Postgumball3000, on 23 februarie 2018 - 22:37, said:

Ce urmareste pana la urma Dragnea cu tot circul asta cu DNA?

Hai să înlocuim pe Dragnea cu orice om din România, şi să vedem ce ar vrea fiecare să facă, după ce vede dialogurile lui "Portocală". Şi încă astea sunt doar cele ştiute. Oare câte şi pe unde or mai fi alea neştiute, făcute de alţi "Portocali" ?!

#34
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postlupini, on 24 februarie 2018 - 12:31, said:


Hai să înlocuim pe Dragnea cu orice om din România, şi să vedem ce ar vrea fiecare să facă, după ce vede dialogurile lui "Portocală". Şi încă astea sunt doar cele ştiute. Oare câte şi pe unde or mai fi alea neştiute, făcute de alţi "Portocali" ?!

Portocala o sa-si ia el rasplata ca nu si-a stiut tine mintea acasa si p.la in pantaloni, da nu te chinui sa ne explici ca exact dragnea cu condamnare si bube in cap cat toti ii in masura sa judece si sa ia masuri.
Primul gand al unuia insotit de interlopi cand afla o stire deasta ii: "Si portocala asta ii smecher? S-a ajuns si asta?"

#35
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postlupini, on 24 februarie 2018 - 12:31, said:


Hai să înlocuim pe Dragnea cu orice om din România, şi să vedem ce ar vrea fiecare să facă, după ce vede dialogurile lui "Portocală". Şi încă astea sunt doar cele ştiute. Oare câte şi pe unde or mai fi alea neştiute, făcute de alţi "Portocali" ?!
Pai raspunde la obiect, dumireste-ne dumneata, lasa intrebarile retorice de o parte.

#36
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View Posttipareth, on 24 februarie 2018 - 01:16, said:

Iohannis nu il poate scapa pe Dragnea de dosare, cum nu poate nici sa il afunde cu mai multe dosare. Nu se amesteca in procesul de justitie, practic e imposibil.

De aceea tunurile grele sunt puse pe Kovesi, pt ca ea ar fi putut sa amane, sa tergiverseze, sa puna in suspensie si sa uite de dosarelele lui Dragnea. Insa nu a facut-o deci trebuie atacata si doborata.

Ce intelegere si fie intre Dragnea si Iohannis? - lui Iohannis ii e scarba de Dragnea, iar Dragnea i-ar rupe capul lui Iohannis pe viu, daca am fi in evul mediu s-ar omori unul pe celalalt. Dar nu mai suntem asa ca deocamdata strang din dinti amandoi.

Iohannis va da inapoi doar daca Parlamentul schimba ceva in atributiile prezidentiale - adica ii iau acele atributii si parghii de putere ramase prin noi legi in Parlament. Atunci daca legea scrie negru pe alb ca nu se poate, Iohannis se va conforma legilor noi pt ca nu va avea incotro.

PSD a gresit atacand direct DNA si Iohannis sistematic. Ar fi trebuit sa schimbe legile prin parlament, pe care Iohannis nu le poate refuza decat 1 singura data. Daca faceau asta prin Parlament, Iohannis despuiat de toate atributiile, practic lasat fara nici o putere, Kovesi ar fi fost plecata de mult.... Lazar la fel si orice persoana nongrata pe lista PSD disparuta din peisaj.... Dar atunci riscul de a scoate Romania din UE ar fi fost extrem de ridicat. De aceea cei din PSD s-au invartit in jurul cozii si au ezitat...

Cu toate astea vad ca au prins curaj tot mai mult. Un deputat PSD - nu mai tin bine minte numele - a vorbit prin telefon la Realitatea si a spus ca la o adica mai avem nevoie de UE? Ca daca UE nu e de acord cu modificarile in Justitie dorite de PSD, Romania ar putea parasi UE. Deci tot mai mult le surade chestia asta...

Se poate iesi din UE fara referendum? Cred ca nu, deci va urma o puternica campanie anti UE pe parcursul acestui an...
Ca sa sucesti destinul unei intregi tari ca te-ai plictisit si bosumflat pe UE, iti trebuie spate greu si sustinere de la alta putere anti UE. Doar asa imi explic proaspatul curaj al catelandrilor din PSD. Aici e vorba de interese mult mai adanci decat dosarelele lui Dragnea.
Deocamdata catelandrii sunt in faza - testatului apelor, incearca si ei sa impunga cu degetul, cu obraznicie sa vada cat de tare se pot obraznici fara represalii...
Foarte interesant acest comentariu.
Pe de altă parte eu nu cred că PSD va dori cumva ieșirea României din UE. De-acolo vin mulți bani, chiar dacă  guvernanții pesediști, incompetenți, de la București nu sunt capabili să-i absoarbă cu proiecte viabile, că de furat nu prea se poate. Și ei știu foarte bine că gloata vrea pîine (chiar și circ) ieftină sau gratis - bugetari cu salarii umflate, pensionari speciali.
LE: Mai mult, chiar barosanii PSD îi vor da jos pe Dragnea & Co decît să rămînă fără bănuți.

Edited by o_p_2005, 24 February 2018 - 16:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate