Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Furnizor mocheta care sa ofere decupare, transport, montaj

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
alinaemi

alinaemi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.06.2008
Buna. Unde gasesc in Bucuresti un furnizor de mocheta care sa mi-o decupeze pe linia mobilei , s-o festoneze si sa o aseze corespunzator in incapere ? Adica vreau sa vina un nene sa masoare si sa-mi aduca mocheta aleasa numai buna de pus in sufragerie... Exista asa ceva ? Mersi !

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
https://www.olx.ro/s...montaj-mocheta/

Dupa mintea mea, se scoate mobila, se monteaza mocheta, se pune mobila peste.
Ce faci daca tai mocheta dupa mobila si dupa aia vrei sa muti ceva ?

Posted Image
Dar o sa te lamureasca meseriasii.

Edited by exceswater, 22 February 2018 - 20:45.


#3
alinaemi

alinaemi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.06.2008
Mersi. Tocmai asta-i treaba, ca nu vreau sa scot corpurile de mobilier (sunt prinse in pereti). Vreau sa decupez mocheta pe langa :-) :-) Ideea este ca as vrea sa iau mocheta de la unii si aia sa faca si montajul. Exista asa ceva ?

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

 exceswater, on 22 februarie 2018 - 20:45, said:

Ce faci daca tai mocheta dupa mobila si dupa aia vrei sa muti ceva ?
Misti din greseala un corp de mobilier cativa mm apoi te duci si le faci scandal alora cu mocheta ca n-au decupat bine.

#5
alinaemi

alinaemi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.06.2008
si drobul de sare... Ok, nu voi vrea sa mut nimic, mobila e fixata pe pereti. Deci, daca stie cineva o firma, astept recomandari. Daca, nu, nu.

#6
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Sa scoti un desen , nu cred ca poate fi complicat ...doar rabdare si atentie . Pt restul poti ruga pe cineva sa te ajute , apoi te duci la un magazin mare gen hornbach , si dai comanda .

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ai link cu firme care se ocupa cu montaj.

http://www.olx.ro/se...montaj-mocheta/

Cred ca poti sa dai telefoane sa intrebi daca au si mocheta. Si daca n-au sa te ajute cu achizitia.
Suni tu sau sunam noi ?

#8
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 alinaemi, on 22 februarie 2018 - 20:53, said:

si drobul de sare... Ok, nu voi vrea sa mut nimic, mobila e fixata pe pereti. Deci, daca stie cineva o firma, astept recomandari. Daca, nu, nu.
sincer cred că e cam aiurea ce ceri.
Mocheta se pune din perete în perete. Dacă dacă faci multe decupături e greu de întins bine și un meseriaș care știe ce face ori nu va accepta lucrarea ori îți va cere un preț pe care nu vei vrea să-l plătești.

sau poate găsești un Dorel care consideră că-i inevitabil să ai ceva valuri în mochetă.

#9
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Probabil nu-mi vei da dreptate cît ești tînăr
- moketa produce praf
- covorașe mici....ușor de scuturat zilnic...
- nu pune sub pat, baie, bucãtãrie moketã

Edited by sarac.lipit, 22 February 2018 - 21:11.


#10
alinaemi

alinaemi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.06.2008

 exceswater, on 22 februarie 2018 - 21:09, said:

Ca sa dezvoltam subiectul... sunt curios ce mobila e aia prinsa in perete.
Sper ca nu e de bucatarie.

Pentru ca acolo nu se pune mocheta. Se pune gresie sau parchet.
Pentru ca bucatarie + ulei + mocheta + gatit = alta mocheta.

Hai ca asta cu bucataria e chiar tare....  Este vorba de o sufragerie :-). Corpurile de biblioteca sunt prinse de perete, chiar n-ai auzit de asa ceva ? Ca sa revenim la subiect... nu vreau sa lucrez cu 2 furnizori. Rog persoanele care nu pot da un raspuns concret la o intrebare concreta sa sa abtina....

#11
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 23.09.2017
O sa te coste cat nu face si in plus de asta cu siguranta o sa te trezesti cu valuri. Un cm mobila deplasata si poti sa spui pa la mocheta

Edited by alex342, 22 February 2018 - 21:22.


#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ok imi cer scuze.
Mai mult decat link cu meseriasi din Bucuresti care se ocupa cu montaj mocheta n-am cum sa te ajut.

Si nu se numesc 2 furnizori.  Furnizor e ala de la care iei mocheta. Dorelu e meserias, montator, sau instalator de mocheta.
Asta ca sa fiu si eu asa ca tine ofuscat.

#13
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 alinaemi, on 22 februarie 2018 - 21:18, said:


Hai ca asta cu bucataria e chiar tare....  Este vorba de o sufragerie :-). Corpurile de biblioteca sunt prinse de perete, chiar n-ai auzit de asa ceva ?

adică sunt sudate de perete de nu pot fi demontate/mutate?
La mochetă, dacă nu vrei să se ridice/onduleze marginile trebuie să pui plintă. Ce faci, fixezi plinta de șifonier?

#14
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Am facut eu ceva de genul asta ptr in hol dar dupa cateva luni s-a stricat feng shui-ul pentru ca in timp mocheta s-a mai lungit, largit dupa ceva timp si nu a mai stat cum am pus-o eu ci cum a vrut ea. Probabil sta daca se lipeste cu adeziv ca la sediile de birouri. Nu spun ca nu trebuie sa faci asa dar gandeste-te si la viitor. Mocheta va sta pe parchet, beton?

#15
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014

 alinaemi, on 22 februarie 2018 - 20:48, said:

Tocmai asta-i treaba, ca nu vreau sa scot corpurile de mobilier (sunt prinse in pereti). Vreau sa decupez mocheta pe langa :-) :-)

Faci greseala mare daca mochetezi asa --- cand schimbi orice corp de mobilier ramai cu mocheta taiata acolo.
E mai simplu cum vrei tu sa faci, dar nu e solutia cea mai buna.

Dar daca vrei neaparat asa ceva cred ca orice magazin e de acord, daca platesti extra, s atrimita montator inainte pentru a masura si apoi taia/festona mocheta.
La astia ai incercat? http://biconi.ro/?page_id=1106

#16
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007

 exceswater, on 22 februarie 2018 - 21:25, said:

Poate sunt eu tampit dar n-am vazut sa fie prinse in perete decat corpurile de mobila suspendate.
Alea normale de podea nu se prind in perete din ce stiu eu.

Sper ca nu vrei sa pui mocheta pe pereti ca tapetu Posted Image

Un dressing imens il prinzi de perete cu dibluri obligatoriu altfel la un eventual cutremur s-ar putea sa te ucida. De asemenea un dressing plin cu haine nu poate fi mutat pentru ca e f greu si palul din care e confectionat se face franjuri.

Edited by atupi, 22 February 2018 - 21:27.


#17
alinaemi

alinaemi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.06.2008
Nu vreau sa le demontez. Nu vreau sa lucrez cu 2 furnizori (unul e furnizor de bunuri, altul de servicii :-) :-). Imi asum ca poate nu va iesi 100 % perfect, cred totusi ca se poate decupa la 2-3 cm de mobila pt. a fi safe. Sunt dispusa sa achit suplimentar pt. a-mi implini aceasta fantezie :-) :-)

 exceswater, on 22 februarie 2018 - 21:25, said:

Poate sunt eu tampit dar n-am vazut sa fie prinse in perete decat corpurile de mobila suspendate.
Alea normale de podea nu se prind in perete din ce stiu eu.

Sper ca nu vrei sa pui mocheta pe pereti ca tapetu Posted Image
Pe bune ? nu mi-as fi imaginat ca un subiect despre mocheta poate fi atat de amuzant Posted Image

#18
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 23.09.2017

 alinaemi, on 22 februarie 2018 - 21:29, said:

Nu vreau sa le demontez. Nu vreau sa lucrez cu 2 furnizori (unul e furnizor de bunuri, altul de servicii :-) :-). Imi asum ca poate nu va iesi 100 % perfect, cred totusi ca se poate decupa la 2-3 cm de mobila pt. a fi safe. Sunt dispusa sa achit suplimentar pt. a-mi implini aceasta fantezie :-) :-)

Si ce iti este greu sa suni la cei indicati de catre colegii de aici ? Suni si intrebi daca vin sa iti ia masuratorile.

Edited by alex342, 22 February 2018 - 21:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate