Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 

Parere telefon olx

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Găsești cum spunea cineva mai sus gasesti Motorola nou cu garanție din magazin.
Nu te grăbi caută ceva să îți convină, se găsesc o grămadă de reduceri
https://www.pcgarage...m-4g-dark-grey/

#20
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,195
  • Înscris: 27.06.2007
sau redmi note 4 - Octa Core, 3g/4g, memorie interna 64 GB / ram 4GB

http://www.cel.ro/te...eu-pNSQ2NzUo-l/

#21
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,618
  • Înscris: 23.09.2017
Tepar imputit

Uite aici

www.emag.ro/telefon-mobil-samsung-galaxy-j5-2017-dual-sim-16gb-4g-black-sm-j530fzkdrom/pd/DKJB4KBBM/###prod_CMP-3177_2263_25314

Edited by alex342, 21 February 2018 - 20:45.


#22
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
E teapa garantat daca iti cere bani cu WU.
Mai bine faci drumul pana in oras la el. Desi presimt ca o sa il faci degeaba.
Pretul nu e extraordinar de bun, cam ala e pretul de vanzare rapida pentru astfel de telefon. Ca unii viseaza sa incaseze 700 pe un J5 si nu J7 e ceva SF.

#23
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
x

Edited by [mc]xtrem, 21 February 2018 - 21:13.


#24
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015
Daca vrei sa afli cine e, da-i o cautare pe Facebook dupa numarul de telefon din anunt. Sa nu-i postez eu linkul aici...

Cum mai ziceau si altii aici, din moment ce cere prin WU e clar teapa, sa nu mai zic de faptul ca nici macar niste poze reale nu a putut pune pe Olx...

#25
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,595
  • Înscris: 08.03.2017
Vinde din 4 sau 5 locatii diferite , are serparie pe olx dar are si un fatau de om de afaceri...
Nu ai bani suficienti ? ok, mergi pe un J5 2017 nou din magazin , intra pe compari si cauta cel mai mic pret pe tara si gata, il cumperi nou, sigilat, garantie, pe emag deocamdata e scump.

#26
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
L-am sunat pe om dandu-ma interesat de un produs. A zis ca ne putem intalni fara probleme in sectorul 4 el locuind in localitatea comana din jud giurgiu. Ca pot face proba etc. Nu pare tepar mai degraba combinator. Iar telefonul respectiv nu mi se pare ca ar merita mai mult oricum :D

#27
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Faptul ca a zis telefonic ceva nu e obligatoriu sa fie adevarat. Si nici faptul ca ar avea produsul nu il face mai cinstit. Cine cere bani cu WU nu e de incredere. Macar de lucra cu banca, dar si atunci e o idee proasta sa dai bani in avans, mai ales atat de mult avans, poate 20 de lei pentru transport mai inteleg...
Am avut si eu convorbiri cu unii, si dupa ce am intrebat de nenumarate ori intrebari specifice, cand m-am intalnit cu el produsul nu prezenta nimic din ce intrebasem eu.
Ca si la masini, intrebi la telefon daca anuntul e corect, e kilometrajul corect, are acte pe ea, are taxa platita, are dovada de achizitie pe ce spune ca a schimbat si efectuat recent, etc
Si la intalnire ce sa vezi, kilometrajul era cu 20% mai mare, acte lipsa (era luata si samsarita prin 3 maini iar el sustinea ca e nepotul celui de pe ultimul contract de VC si semneaza el contractul de VC cu mine ca unchiul nu stie din astea), taxa lipsa, dovezi lipsa, Asadar facut drum degeaba si pierdut timpul aiurea ca sa vad pe viu teapa. Ba chiar o data unul a venit cu o alta masina, nici nu era aia din anunt.

Edited by romangx, 22 February 2018 - 10:08.


#28
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 STARTREK1, on 21 februarie 2018 - 19:59, said:

cam scump...pretul lui real e de 750 de lei sau chiar mai jos. eu cu banii astia l-am luat de la emag.
si emag ramane totusi emag, cu tot cu prastia aia de depanero. pe cand cel.ro e teapa organizata.
urla in draci lumea fraierita de ei...de la livrari si pana la service, n-au ratat nimic la capitolul magarii.

#29
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,195
  • Înscris: 27.06.2007

 dygey, on 22 februarie 2018 - 11:30, said:

cam scump...pretul lui real e de 750 de lei sau chiar mai jos. eu cu banii astia l-am luat de la emag.
si emag ramane totusi emag
da, emag ramane emag :D
https://www.emag.ro/...rch-Action=view

ps.eu nu am avut probelme cu Cel.ro

Edited by STARTREK1, 22 February 2018 - 12:05.


#30
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

 romangx, on 22 februarie 2018 - 10:07, said:

Faptul ca a zis telefonic ceva nu e obligatoriu sa fie adevarat. Si nici faptul ca ar avea produsul nu il face mai cinstit. Cine cere bani cu WU nu e de incredere. Macar de lucra cu banca, dar si atunci e o idee proasta sa dai bani in avans, mai ales atat de mult avans, poate 20 de lei pentru transport mai inteleg...
Evident ca nu e batut in cuie si nu garantez pentru respectivul. Se poarta pe olx plata in avans am vazut desi peersonal nu as plati in avans nici macar un ac de gamalie. In cazul unui telefon mid-range mi se pare ca, daca ar fi un pret bun, ar merita sa te intalnesti cu respctivul...si nu vorbim despre cazul asta neaparat. Nu e ok nu cumperi. Vezi produsul, il testezi, il iei daca iti place. Nu vad de unde atata isterie.

#31
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 STARTREK1, on 22 februarie 2018 - 12:01, said:

da, emag ramane emag Posted Image
https://www.emag.ro/...rch-Action=view

ps.eu nu am avut probelme cu Cel.ro
deci azi sunt chior maxim...Posted Image

in loc sa-ti citez postul cu xiaomi-u', ca de fapt de ala ziceam, l-am citat p-ala cu samsung-u'.Posted Image

 STARTREK1, on 21 februarie 2018 - 20:38, said:

de asta era vorba ca l-am luat cu 750 de lei de la emag, acu' vreo doua luni, varianta gold.

Edited by dygey, 22 February 2018 - 12:38.


#32
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,195
  • Înscris: 27.06.2007

 dygey, on 22 februarie 2018 - 12:36, said:

in loc sa-ti citez postul cu xiaomi-u', ca de fapt de ala ziceam, l-am citat p-ala cu samsung-u'
de asta era vorba ca l-am luat cu 750 de lei de la emag, acu' vreo doua luni, varianta gold.
da, da... emag ramane emag
si cica mai e si la reducere.. cu 30% Posted Image
https://www.emag.ro/...r/pd/DS5PD7BBM/ Posted Image

probabil de black friday, oricum au avut reduceri cat au fost sarbatorile (asta am cumparat-o cu 300lei in decembrie, acu...)

Edited by STARTREK1, 22 February 2018 - 13:05.


#33
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
pfuuuaa, ce puorci..."e de vina cresterea cursului dom'le, noi incercam sa tinem preturile jos" my ass...

#34
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

 STARTREK1, on 21 februarie 2018 - 19:59, said:

Te lasa sa desfaci coletul la posta dupa ce l-ai platit.

#35
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

 dreaQ, on 22 februarie 2018 - 12:36, said:

Se poarta pe olx plata in avans am vazut desi peersonal nu as plati in avans nici macar un ac de gamalie. In cazul unui telefon mid-range mi se pare ca, daca ar fi un pret bun, ar merita sa te intalnesti cu respctivul...si nu vorbim despre cazul asta neaparat. Nu e ok nu cumperi. Vezi produsul, il testezi, il iei daca iti place. Nu vad de unde atata isterie.
Unii sunt mai fricosi/paranoici.
Am vandut sigilate, cand ne-am intalnit fata in fata le-am spus ca vreau banul jos, apoi pot desigila produsul si il verifica cum vor cat timp vor si daca observa vreun defect le dau banii inapoi.
Vreo doi faceau pe fricosii, acum nu stiu daca era o strategie de a negocia sau teama de a nu lua teapa, tind sa cred ca era a doua, cert e ca nu imi pasa, ca din momentul in care il desigilezi, valoarea produsului scade, ca cei mai multi au fantezie cu sigilat, nu vor altfel, chiar daca telefonul e doar desigilat pentru verificare, nu au incredere.
Pana la urma au acceptat, ca pret mai jos in alta parte nu gaseau decat daca era un tepar.
L-au desfacut, au verificat IMEI-urile, ecran, amprenta foto etc si s-au convins ca nu e nici fake nici defect.
Ceream banul inainte deoarece sunt unii care dupa ce desfac produsul si il verifica incep iar cu negocieri desi te-ai inteles la un pret, unii iti zic si la misto hai hai ca merge atat ca si-asa nu il dai la pretul ala ca nu e sigilat. Asta o stiu de la un coleg mai netrecut prin viata, care a patit treaba asta ca a mers pe incredere si nu stia cat de javre pot fi unii. In final nu l-a dat acelei javre ca el dorea cu 20% mai putin decat pretul si asa negociat. Si l-a dat apoi la altcineva pe acelasi pret pe care era dispus sa il ofere initial, chiar si asa desigilat.
Altii nici nu ne-am vazut bine ca mi-au trantit banii in mana dupa ce le-am aratat cutia si s-au uitat doar putin la cutie sa fie sigilata si gata, au plecat, in ciuda faptului ca eu le-am spus ca pot verifica, ei au spus ca au incredere, ca nu sunt "zburatoare" si se vede pe fata mea ca nu sunt om neserios.
Dar prin banca sau alte sisteme de transfer nu lucrez, si nici prin curier, deoarece stiu metodele prin care se poate da teapa, asa ca prefer sa nu ma expun, nici ca vanzator nici ca cumparator.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate