Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Probleme Inchidere/deschdere Centralizata Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alinv24

alinv24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.02.2018
Salut, am si eu o problema cu inchiderea centralizata, din telecomanda dar si din cheie se incuie/descuie doar usa soferului, uneori si usa spate stanga , usa fata dreapta se misca incuietoarea foarte putin dar nu se descuie , iar spate dreapta nu face nimic, prectic o incui din telecomanda si usa din dreapta o incui cu cheia direct in iala. Care poate fi problema ? Am ceva cunostinte in mecanica, oare pot sa o repar singur fara service ? Multumesc anticipat.

#2
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Salut,  și eu am pățit acum la venirea înghețului.
Eu am luat un spray wd40, și am curățat mecanismul de închidere de la fiecare ușa. Am dat chiar și la butonul de închidere manuala.
Pot spune ca la mine s-a rezolvat.

#3
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Aceeasi problema o am si eu, doar ca la mine ( cateodata ) nu se deschide din telecomanda usa soferului. Am observat ca face acest lucru in zilele ploioase.
Asa cum spune si @wb626ek incearca sa folosesti WD40. La mine sprayul isi face efect cateva luni, dupa care trebuie sa repet operatiunea.
Incearca, e posibil sa iti rezolve problema.
Bafta !

#4
gabimilo1

gabimilo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 10.01.2011
salut,

la usile spate e posibil sa ai fire rupte in in burduful de cauciuc dintre stilp si usa.

fata dreapta e clar ca primeste curent, posibil ce a zis colegul de mai sus (blocaj mecanic) probabil trebuie data fata de usa jos.

daca  esti indeminatic si ai scule se poate rezolva acasa ( chei, pistol de lipit, fludor, izolatie care se stringe la caldura - de la dede...- patent, surubelnite etc si dorinta de munca...) eu am rezolvat la Opel, nu cred ca loganul pune probleme deosebite, principiul e acelasi

#5
alinv24

alinv24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.02.2018
Multumesc mult pentru raspunsuri, o sa incerc zilele astea , acum este prea frig sa stau in parcare sa o repar.

#6
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Tot asa mi-au spus mecanicii, fire întrerupte!
Când se incuiau când nu.
La cat praf a fost în mecanismul de închidere al ușii, îmbibat cu apa, apoi îngheț, m-am mirat ca mai funcționau.
La mine, faza a fost ca după ce am deschis ușa, a rămas mecanismul blocat pe deschis, nu s-a mai închis ușa (am dat pe moment cu soluția de dezghețat parbrizul) apoi ziua următoare am curățat la toate ușile.
Fără a da fața de ușa jos.

#7
alinv24

alinv24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.02.2018

 wb626ek, on 20 februarie 2018 - 14:35, said:

Tot asa mi-au spus mecanicii, fire întrerupte!
Când se incuiau când nu.
La cat praf a fost în mecanismul de închidere al ușii, îmbibat cu apa, apoi îngheț, m-am mirat ca mai funcționau.
La mine, faza a fost ca după ce am deschis ușa, a rămas mecanismul blocat pe deschis, nu s-a mai închis ușa (am dat pe moment cu soluția de dezghețat parbrizul) apoi ziua următoare am curățat la toate ușile.
Fără a da fața de ușa jos.
Mie acum cateva zile se deschideau usa sofer si usa stanga spate , usa dreapta fata se misca putin ala in interior dar nu o deschide , iar acum se mai deschide decat usa soferului din telecomanda , iar din cheie doar usa in care bag cheia. Trebuie sa o rezolv zilele astea , deja ma enerveaza la culme

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate