Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Logan 0.9 vs Opel Corsa Enjoy 1.4 benzina

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 09.05.2009
Am unul de 3 ani! Ma calific? ;)

#56
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006

 DannyMC, on 21 martie 2018 - 18:47, said:

Oricum o dai diferentele de comportament intre un motor de 1.6 si 100 de cai si un motor de 1.0 si aceeasi putere sunt inexistente!
Ooo și încă ce mari sunt :)

 DannyMC, on 21 martie 2018 - 18:57, said:

Am unul de 3 ani! Ma calific? ;)
La ce?

#57
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 09.05.2009
La pertinenta parerii! Pentru ca asta mi se pare vrei sa induci in discutie! Ca eu nu sunt de acord cu parerea ta pentru ca nu stiu despre ce e vorba.

Edited by DannyMC, 21 March 2018 - 19:02.


#58
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Sper ca nu supar pe nimeni, am condus 0,9 TCE, de 90Cp si am 1,6L tot 90Cp, batrinul aspirat mere mai OK decit acel 3 cilindri.
Ma rog, este doar parerea mea dar mere mai bine.
Ce se simte mult este acea elasticitate mai buna a unui motor cu mai multi cilindri, la 3cil ai un ciclu motor la 240 grd, la 4 ai 180 grd la 6 ai 120grd.
Acolo deja nu mai compenseaza volanta, vin cicli motor unul dupa altul.
Ala cu 6L parca este motor electric, merge in vit 5`a de la 1000rpm.

#59
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006

 DannyMC, on 21 martie 2018 - 19:02, said:

La pertinenta parerii! Pentru ca asta mi se pare vrei sa induci in discutie! Ca eu nu sunt de acord cu parerea ta pentru ca nu stiu despre ce e vorba.
Asta nu știu, pentru ca depinde de mai mulți factori.
Dar nici nu contează. Eu (repet, Eu) susțin ceea ce am spus mai sus. Din aceleași motive. E preferința mea. Doar ca nu e deloc ilogică.

#60
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Daca te intereseaza confortul, tinuta de drum alegi Opel. Daca te intereseaza sa dai cat mai putini bani ca sa ajungi din punctul a in b, alegi Dacia. La preturi egale insa, clar Opel. Vad ca ulterior ai oferta de Logan la 10 mii euro. Vezi ca Astra K masina anului 2016 cu motor de 1.4 100 cp e oferta la 11.350 euro. Clar nu are grad de comparatie cu Loganul, iar pentru 1300 euro nici nu merita sa te gandesti sa nu o iei... Mai este si Astra J 1.4 turbo 140 cp la 11.750. Care si acesta este la ani distanta peste Logan...

#61
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010

 turisticus, on 26 februarie 2018 - 18:54, said:

....
Pana la urma am facut comanda pt Logan SL Prestige Plus 0.9 Easy_R.
Multumesc tuturor pt sfaturi. Topicul poate fi inchis!


#62
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Uite de aceea următoarea mea mașină va fi un youngtimer! Mai bine fac la ea tinichigerie decât să schimb lanțuri de distribuție, volante, turbine și alte prostii.

#63
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

 Mihaitza07, on 21 martie 2018 - 21:42, said:

Daca te intereseaza confortul, tinuta de drum alegi Opel. Daca te intereseaza sa dai cat mai putini bani ca sa ajungi din punctul a in b, alegi Dacia. La preturi egale insa, clar Opel. Vad ca ulterior ai oferta de Logan la 10 mii euro. Vezi ca Astra K masina anului 2016 cu motor de 1.4 100 cp e oferta la 11.350 euro. Clar nu are grad de comparatie cu Loganul, iar pentru 1300 euro nici nu merita sa te gandesti sa nu o iei... Mai este si Astra J 1.4 turbo 140 cp la 11.750. Care si acesta este la ani distanta peste Logan...

care din acestea este automata ? caci vad ca cele automate incep de la peste 20K pe cand o dacie automata este sub 11K.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate