Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

[caut recomandare] rescriere nand tsop48

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 10.11.2005
salut,

am un router wifi care ar trebui resoftat (bootloader defect) - dezlipit chip nand tsop48, scris bootloader, lipit la loc.
stiti pe cineva care ar putea efectua o asemenea lucrare?

merci

#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Ce router e? Chiar merita o asemenea operatie cand poti lua altul nou si iesi mai ieftin? Nu gasesti servicii de genul la orice colt de bloc, necesita echipament special.

Si chiar daca gasesti pe cineva, atunci e foarte probabil sa nu gasesti bootloaderul specific routerului tau pe internet si deci trebuie copiat de pe un router functional. Deci pretul unui router nou + manopera pentru repararea celui vechi. Nu vad de ce ai face asa ceva.

Edited by red46, 20 February 2018 - 10:05.


#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
S-ar putea să fie NOR flash, nu NAND.

#4
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 10.11.2005
este un router asus rt-ac56u care a fost peste 500 lei nou
trebuie sa recunosc ca pe langa pasiune este si o mica ambitie sa-l readuc la stare de functionare - desigur la un pret decent - De asta intreb
Eu am deja tot ce trebuie din punct de vedere software -bootloader si procedura - doar ca nu am echipamentul necesar - si aici ma refer la un cititor tsop48

apreciez orice recomandare de prestator servicii electronice cu un cititor tsop48

#5
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
La 1Gb capacitate e aproape sigur NAND.
Ar trebui să încerci pe la cei care repară TV-uri LCD, în special Samsung, ei s-ar putea să aibă programatoare NAND.
Cu JTAG ai încercat?

Edited by mihaicozac, 20 February 2018 - 12:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate