Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Bataie de joc - placi video

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#217
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Poate da , poate nu , totusi e funny cum dupa ce minatul nu mai este profitabil au aparut "resigilate" la unele modele de placi video , exemplu rx470 de mai sus :)

#218
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010

 antrax_beta23, on 07 mai 2018 - 17:05, said:

Pune si tu o poza ceva , ca daca ne luam dupa toate ce s-au spus pe aici e jale Posted Image).
Dar sincer nu ar fi o surpriza mare sa aflu ca PC Garage a minat cu placile ce le au pe stoc cand a fost super profitabil , si acum le baga pe gatul  clientilor la pret de produs nou.
O sa pun, dar mai spre sfarsitul saptamani ca nu e placa meai. Oricum, la cum arata cutia si ce galagie fac ventilatoarele,  sunt convins ca a fost cumparata sh si vanduta ca noua.  

Am luat si eu teapa cu o carcasa. Am vazut ca era desigilata si mi-au spus ca a fost verificata, dar cand am ajuns acasa, suportul pentru SSD era indoit.  

Sfatul meu: Nu acceptati produse desigilate indiferent ca va spun. Solicitati banii inapoi daca nu au produdul sigilat si faceti reclamatie la protectia consumatorului.

#219
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Deci, cam asa arata cutia unei placi video noi cumparata acum doua luni de la PCgarage. Pacat ca in poze nu se poate auzi si zgomotul produs de ventilatoare. Este vorba de un MSI GTX 1050 TI Gaming X.

Attached Files



#220
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Sigur nu ai cumparat un resigilat ? totusi din cele doua poze puse de tine cutia nu arata cum ai spus tu "rupta si in ultimul hal"

Edited by antrax_beta23, 13 May 2018 - 18:03.


#221
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Chiar in a doua poza se vede ca e rupta. A fost cumparata (de baiatul meu) ca noua si platit pretul intreg, Nici nu exista modelul asta resigilat.

#222
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Naspa atunci sincer , dar cum am spus , mare e minunea sa nu fi minat cineva pe la PG Garage cand era super profitabil , ca sincer si eu as fi facut daca eram in locul lor, de ce sa vinzi placi cand poti scoate profit si sa le vinzi cand nu mai merge treaba.
Acum nu zic ca 100% au minat , dar e prea suspect , placi care au aparut in sectiunea minig la resigilate exact cand nu mai e profitabila treaba , plus (momentan) un client care zice ca a cumparat placa video "noua" dar cu semne de uzura pe ea.

#223
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Posibil sa fi minat cineva cu ea ca are memorii bune. De la 7000MHz urca la 9000MHz iar ventilatoarele sunt descentrate in ultimul hal.

#224
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Cel mai bine se observa daca a umblat cineva la placa e punga in care vine placa , are un sigiliu care se deformeaza foarte usor , plus pe ventilator ai un sticker care trebuie indepartat, toate placile gaming/X de la MSI il au , daca lipsea e clar ca a fost folosita.

Edited by antrax_beta23, 13 May 2018 - 20:47.


#225
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Punga nu avea sigiliu dar avea folie pe unul din ventilatoare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate