Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Case de amanet, sali de jocuri si pariuri, farmacii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008

View PostFriskey, on 08 februarie 2018 - 13:14, said:


Si nu inteleg obsesia asta a ta cu farmaciile (si nici obsesia colegului de mai sus cu supermarketurile), ce e rau in faptul ca sunt multe, apropiate si cu mare varietate de medicamente?

Nu ti se pare nimic ciudat in a avea insiruite zeci de farmacii/pacanele/case de amanet oriunde te uiti? Iar cand iesi din RO, dispar?
N-am ceva cu ele, doar nu cred c-am descoperit noi in RO secretele businessului cu medicamente/pacanele. E ceva ce nu-mi pot explica...Posted Image

Sau cine stie...poate asta e evolutia normala...

Edited by vlad1102, 08 February 2018 - 14:14.


#20
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,882
  • Înscris: 13.07.2011
tariile membre UE din vest trebuie sa indeplineasca anumite criterii pentru a infinta o farmacie:

1. criteriul de proprietate,doar un farmacist isi poate deschide o farmacie
2. criteriul de distanta, o farmacie are voie sa se afle o raza de x m/km fata de alta farmacie
3. criteriul demografic, adica numarul de farmacii dintr-o localitate/oras/sat este definit in functie de numarul de locuitori.

Astfel calitatea serviciilor medicale sunt ridicate, ar exista posibilitatea ca farmaciile sa fie si in Romania mai mari si sa aiba laboratoare de preparare in spate si nu numai. Asa daca o sa tinem mentalitatea comoditatii ca mai bine 5 langa, cu siguranta imi gasesc eu medicamentul la una din ele, nu o sa se ajunga departe.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate