Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Windows 10 Redstone 5 (October 2018 Update) - RTM

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
987 replies to this topic

#55
robytupa

robytupa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 30.04.2016

View PostWShow13, on 04 mai 2018 - 10:21, said:

Ieri m-am trecut pe skip ahead (cu ajutorul regedit) pentru că voiam să mă joc cu Sets, să văd ce e de capul lui (culmea, că aseară Sets-ul a devenit disponibil și unor insideri, odată cu noul build, deci am făcut ca prostul 2 update-uri în decurs de câteva ore...).

1. Title bar-ul arată oribil.
2. Are enorm de multe bug-uri, dar este ceva normal deocamdată.
3. Dacă deschid o aplicație nouă, se deschide în new window, nu în new tab, ceea ce mi se pare aiurea. Stau de fiecare dată să le trag pe toate în același window.
4. Când apăs pe plus, nu pot alege ce aplicație să deschid în noul tab, ci se deschide automat Edge-ul. M-am uitat prin setări, dar n-am găsit vreo setare care să rezolve problema. Nici pe net nu am găsit niciun fix, poate mă ajutați voi.
5. Uitasem. Nu-mi merge office-ul în Sets.

Ma gandeam sa instalez si eu temporar ultimul build de pe fast ring dar dupa ce am vazut ce ai postat tu m-am linistit :))
Pana la urma e o versiune early beta tinand cont ca mai sunt cam 5-6 luni pana la lansarea oficiala Redstone 5...e normal sa apara probleme mai grave...din pacate nici RS4 nu este lipsit de probleme (desi tocmai a fost lansat oficial).
Astept probabil urmatorul build si ma bag si eu pe RS5 pentru o perioada :D

#56
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Build nou: https://blogs.window...ew-build-17666/

Fluent Design în Sets. Chiar subliniasem anterior că acum arată oribil. În plus, se poate seta ca noile aplicații să se deschidă în new tab, nu window. Și de asta eram nemulțumit. xD

#57
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Se pare ca cu 1809 vom avea fluent design in Windows Explorer.finally !

#58
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Acum se instaleaza build-ul lui satan,17666 Posted Image

#59
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Mie de aseară și până acum numai așa mi-a ramas: http://prntscr.com/jg1rje

Edited by WShow13, 10 May 2018 - 12:07.


#60
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Mie prima oara mi-a dat failed,apoi Windows Update a pregatit/descarcat din nou build-ul ,si l'a instalat cu succes.

#61
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
În momentul în care am postat noul build am început și scanarea în WU ca să-l instalez și, tot așa, a dat failed de câteva ori. Pe 17661 ieri a început explorer.exe să dea crash la fiecare minut din cauza unui fișier dll și pentru că nu am găsit o soluție pe gugăl am instalat April Update pe curat și am scanat iar pentru 17666 și de pe la 11 sau 12 se aseară îmi stă ca în screen.

So... cred că vreo săptămână mai rămân "captiv" pe RTM, până când o apărea un nou build în Insider sau Skip Ahead.

#62
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
După multe încercări eșuate am reușit în cele din urmă să pun și eu Satan Update.

- Fluent Design-ul de la Settings se observă și nu prea. Încă mai au de lucru la design.
- Am setat ca noile aplicații deschise să se deschidă în new tab, dar degeaba, tot în window se deschide.
- Dacă apăs pe plus nu am acces la aplicațiile compatibile cu Sets, ci se deschide la fel ca înainte un tab de Edge...

Deci m-am plâns degeaba că nu mi se instalează build-ul ăsta.

#63
Skiuc

Skiuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 20.07.2006
Descarcat destul de greu aseara, lasat in stand-by, am fixat 8.00 am pt update; am dat update mai devreme, facut destul de rapid, fara probleme.
Am folosit Screen Sketch, apare in rs5.

Attached Files


Edited by Skiuc, 10 May 2018 - 17:07.


#64
Skiuc

Skiuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 20.07.2006
Build 17672.

#65
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Aseară mă așteptam să vină build nou cu ceva mai mult "fluent design", "dark mode" și "sets", dar nimic... Poate diseară?

Trebuie modificat titlul topicului.

#66
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Mda,s'ar putea elimina textul din paranteze,sa ramana doar Windows 10 Redstone 5 - Insider Preview.

#67
robytupa

robytupa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 30.04.2016
Nu apare niciun build nou saptamana asta pentru ca au descoperit o problema cu revenirea la un build vechi, ceva de genul...

#68
Skiuc

Skiuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 20.07.2006
Build 17677.

#69
robytupa

robytupa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 30.04.2016
Interesant...au anuntat o chestie si pana la urma ne-au surprins cu un build nou...GG Microsoft :D

#70
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Mai bine-l amânau pentru săptămâna viitoare și ne dădeau ceva bun într-adevăr. Nu știu câți folosesc Edge în general, dar dintre Insideri, presupun că nu sunt prea mulți care îl folosesc.

Atunci când Microsoft lucrează la un nou RTM, parcă te-ai uita la un serial de pe CW. Primul sau primele builduri vine cu ceea ce este așteptat de către insideri, urmând ca apoi să scoată și niște build-uri de umplutură (adică mai mult cu bug fix-uri minore sau funcții noi la Edge.

Încă de la lansarea Windows 10 au afirmat că un aspect important al noului sistem de operare este fluent design, dar după atâția ani încă mai e mult de muncă.

#71
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Mai primește cineva eroarea asta?

Windows 10 Insider Preview 17677.1000 (rs_prerelease) - Error 0x80244018



#72
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Mie mi-a luat-o din prima,n-am primit nici o eroare,asta in mediul virtual (VMware).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate