Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Sfat achizitie telefon nou

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#19
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postlucyaan_983, on 04 februarie 2018 - 16:50, said:

Scuze, bugetul, pana in 3000, dar cu cat mai ieftin, cu atat mai bine. De asta ziceam de un raport calitate-preț bun.
M-am gandit si la iphone, dar in bugetul asta e maxim iphone 7 si e cam mic, doar 4,7
La 3000 mai poti pune 300 si iei un 7 plus 32Gb si n-ai treaba .

#20
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Op3 telefon rezistent (testat de mine la nervi, a facut ping ping pe parchet cu tocurile la 2 uși), android 8. Op5 Android 8, OP5T Android 8, nu știu Nokia cât de rezistent este, majoritatea au Android 8... Lista poate continua!

#21
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postbreitner, on 04 februarie 2018 - 18:02, said:

Dintre cele enumerate doar OnePlus 5T sau Xiaomi Mi6.

Daca nu te grabesti OnePlus 6, in martie, cam la ce vrei (ca pret 500€).
OnePlus (un fel de iPhone), Xiaomi (un fel de Samsung), Huawei (un fel combinat (unflat de reclama)).

#22
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
iPhone 6s plus, cu Apple Care+ pentru ”asigurare” display spart.

#23
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Xiaomi Mi Max 2 , ecran de 6.44" , autonomie foarte buna, il iei de la noi cand e la reducere la 1.150-1.200lei. Posted Image  Ziceai ca ai nevoie de ecran mare si autonomie buna.

#24
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View Postbreitner, on 04 februarie 2018 - 18:17, said:

... Xiaomi (un fel de Samsung)...

Posted Image Posted Image Posted Image

#25
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View PostTruculMagic, on 04 februarie 2018 - 18:55, said:

Xiaomi Mi Max 2 , ecran de 6.44" , autonomie foarte buna, il iei de la noi cand e la reducere la 1.150-1.200lei. Posted Image  Ziceai ca ai nevoie de ecran mare si autonomie buna.
Da, dar parca asta e prea mare...

#26
NumbAnn

NumbAnn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 24.07.2017

View Postbreitner, on 04 februarie 2018 - 18:17, said:


Daca nu te grabesti OnePlus 6, in martie, cam la ce vrei (ca pret 500€).
OnePlus (un fel de iPhone), Xiaomi (un fel de Samsung), Huawei (un fel combinat (unflat de reclama)).
Sigur apare in martie? Eu citesc ca ori martie, ori iunie...am un OP3,cumparat in 2016, si vreau sa-l schimb....doar cu OP...

#27
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View Postnick5roo, on 04 februarie 2018 - 17:31, said:

Un display al OP5T (dar mai greu de spart decât S8) costă 100 euro, deschizi tichet pe site-ul oneplus unde îți faci cont la cumpărare, vine UPS acasă, ia telefonul, în 10 zile a venit cu telefonul reparat, transport gratuit.
Se poate face cont pe site-ul oneplus chiar daca nu cumperi telefonul de la ei?

#28
Tatuatu

Tatuatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 31.07.2013
da se poate,eu am cumparat un op5t din china,si mi-am facut cont la oneplus sa verific imei-ul sa vad daca este original,si am fost norocos..deci da se poate face cont chiar daca nu cumperi de la ei,dar nus treaba cu garantia,spunea cineva ca daca introduci imei-ul pe contul de pe sit-ul lor o sa ai si garantie si la oneplus,chiar daca nu l-ai cumparat de la ei..acum nus cat de adevarata este treaba asta.

#29
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Decat o chinezarie no-name ca OP sau huawei mai bine un low end de la o firma renumita, preferabil Samsung dar e ok si LG sau Motorola.
Dupa cum spunea un coleg mai sus, "... Xiaomi (un fel de Samsung)..." si nu invers.
Sa spunem ca esti la o petrecere si scoti un OP sau Xioami pe masa si incepe lumea sa rada de tine. E jenant.

Edited by Kroghy, 04 February 2018 - 22:29.


#30
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Inseamna ca nu esti la petrecerea care trebuie. Pe bune acum, cat de superficial trebuie sa fii ca sa iti pese ce telefon foloseste altul?

#31
Tatuatu

Tatuatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 31.07.2013

View PostKroghy, on 04 februarie 2018 - 22:23, said:

Decat o chinezarie no-name ca OP sau huawei mai bine un low end de la o firma renumita, preferabil Samsung dar e ok si LG sau Motorola.
Dupa cum spunea un coleg mai sus, "... Xiaomi (un fel de Samsung)..." si nu invers.
Sa spunem ca esti la o petrecere si scoti un OP sau Xioami pe masa si incepe lumea sa rada de tine. E jenant.
fara suparare,dar tu esti genul care reclamele de la tv ti-au spalat creierul,cu ce ma incalzeste pe mine daca i-au un samsung cu hardware mai slab decat ce ofera ce-i de la oneplus mai performant hardware in pret-ul x*? doar ca sa platesc firma >samsung< si in plus daca pe tine te intereseaza ce zice lumea..e clara treaba Posted Image

Edited by Tatuatu, 05 February 2018 - 01:42.


#32
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View PostKroghy, on 04 februarie 2018 - 22:23, said:

Decat o chinezarie no-name ca OP sau huawei mai bine un low end de la o firma renumita, preferabil Samsung dar e ok si LG sau Motorola.
Dupa cum spunea un coleg mai sus, "... Xiaomi (un fel de Samsung)..." si nu invers.
Sa spunem ca esti la o petrecere si scoti un OP sau Xioami pe masa si incepe lumea sa rada de tine. E jenant.
Deci Samsung mai presus de Kroghy!
Dacă Samsung "te scuipă'n ochi" tu spui mulțumesc!
Este la figurat, o tratezi ca atare!

#33
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Uite d-aia are Samsung atatia cumparatori, ca ai lor clienti sunt d-aia de le e rusine sa scoata altceva pe masa ...
Vai de steaua noastra ... ce nu stiu unii e ca acesti "no-name" de la Huawei sunt lideri mondiali in producere/vanzare de echipamente de telecomunicatii.
Multe tari, printre care si Romania, au infrastructura de telecomunicatii bazata pe produse Huawei.
Asa ca aia care ii considera "no-name" sunt doar niste habarnisti.
"Daca nu cunoasteti voi, nu inseamna ca nu exista".
LE: apropo, de ceva ani, Huawei le da clasa celor de la Samsung (cel putin) in ceea ce priveste designul telefoanelor.
Samsung, daca n-ar avea, totusi, cele mai bune camere, s-ar duce la vale rau de tot.

Edited by nick5roo, 05 February 2018 - 14:52.


#34
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Fara piesele vandute de catre Samsung companiilor producatoare de telefoane s-ar duce la vale / desfiinta toti.

Edited by kiario, 05 February 2018 - 10:39.


#35
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017
oneplus 5t

#36
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Scuze, dar daca stii ca 'al mic (sa-ti traiasca) mai are mici divergente cu telefoanele tale si nu ai nevoie de o camera buna, doar de display mare, de ce esti dispus sa dai o caruta de bani pe un telefon? Cu 1700 de lei iti iei telefon ce face cu brio ce vrei tu sa faca, si anume LG V20. E foarte solid (spate de metal), e ieftin de reparat ca e LG :)) , are baterie decenta si detasabila, cu 50 de lei iti iei alta baterie si o cari dupa tine si are display gigantic + display secundar. E delicios telefonul pentru banii astia.

https://www.pcgarage...l-sim-4g-black/

As fi recomandat si HTC U Ultra, dar are spate de sticla si baterie non-detasabila.

https://www.pcgarage...l-screen-black/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate