Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Sfat achizitie telefon nou

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#55
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
@Kronghy cum mai e implementare de software de la Samsung: "Ne pare rau, Touchwiz s-a oprit" ?

#56
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Nu stiu, nu mai am de mult telefoane cu Touchwiz dar nici atunci cand aveam nu am vazut niciodata asa eroare.

Edited by Kroghy, 09 February 2018 - 16:50.


#57
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010

View Postnick5roo, on 09 februarie 2018 - 13:54, said:

Ce îmi place la firma elephone că are integrat sistemul antifut

Cum functioneaza acest sistem? :D

#58
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Exact ca cerberus!

#59
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

View Postnick5roo, on 09 februarie 2018 - 14:41, said:

Poate fi un afront sau jignire pentru mulții posesori de telefoane din China care deranjează! Și eu mă număr printre ei și asta simt! Am telefon Oneplus made in China!
Fac pariu că și pe bateria ta de telefon A5 scrie made in China!
Era un banc si scuze de offtopic pentru asta...
Cica un chinez se duce in vizita la un prieten de-al lui in Londra.Si la un moment dat chinezul ia pozita de drepti in fata unor steaguri si pune mana la inima.Englezul nedumerit il intreaba:
-Dar de ce pui mana la inima si iei pozitia asta pentru ca este steagul Marii Britanii?
La care chinezul ii raspunde:
-Stiu prietene,dar uita-te la eticheta!

#60
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Salutare!
Inca nu am luat nici un telefon și deocamdata cred ca mai astept, am p10-le lite care merge destul de bine. Oricum, vreau neaparat sa iau un telefon care sa mearga volte si in special vowifi la Digi pentru ca am semnal mai slab în apartament. Cred ca o sa caut ceva pe la 2000 totusi. Deocamdata nu am multe variante, Motorola moto z2 play, Samsung a7 2017 si niste Allview-uri, dar nu mai vreau Allview. Poate or sa mai apara si altele intr-o luna 2.

#61
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Ce parere aveti? Merita sa trec de la Huawei p10 lite la Samsung a7 2017 sau Motorola moto z2 play pentru volte si vowifi de la Digi?
Parca as fi vrut totusi altceva, dar nu prea am alte variante. Și nici timp prea mult de asteptat...

#62
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Io n-as trece de la P10 Lite la alea. Singura diferenta e la ecran, atat, in rest sunt foarte similare.
Daca tot e sa faci o schimbare pai macar sa fie si upgrade, nu? Nu doar de amorul artei...

#63
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View PostAstroNut98, on 24 februarie 2018 - 19:27, said:

Io n-as trece de la P10 Lite la alea. Singura diferenta e la ecran, atat, in rest sunt foarte similare.
Daca tot e sa faci o schimbare pai macar sa fie si upgrade, nu? Nu doar de amorul artei...
Pai așa ma gandeam si eu, dar nu prea am variante de telefoane care sa mearga pe volte si vowifi la Digi. Am semnal de 2, maxim 3 linii in apartament si stau la etajul 4, cei de la parter iasa pe geam sa vorbeasca la telefon.

#64
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu zic ca merita. A7 2017 e mult peste P10, de versiunea Lite nici nu mai zic. Amoled + rezistenta la apa + Samsung Experience = WIN. Posted Image

Edited by Kroghy, 24 February 2018 - 20:41.


#65
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
^ Vai si-amar. Cu ce e A7 2017 peste P10?
Pret?
Nu o sa se compere in veci utilizarea EMIUI cu TouchWiz-ul de la Sammy.

Edited by Andyyx0, 24 February 2018 - 21:09.


#66
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postlucyaan_983, on 24 februarie 2018 - 20:35, said:

Pai așa ma gandeam si eu, dar nu prea am variante de telefoane care sa mearga pe volte si vowifi la Digi. Am semnal de 2, maxim 3 linii in apartament si stau la etajul 4, cei de la parter iasa pe geam sa vorbeasca la telefon.
Hmm, dar mai gandeste-te la o chestie, Huawei e cam "taticul" la telecomunicatii, jumate din modem-uri de peste tot sunt Huawei, iar telefoanele lor stau in general extrem de bine cu semnalul, vezi sa nu te trezesti ca de la 2-3 linii treci la 1-2 sau eu stiu ce si dupa nu rezolvi nimic. :))

Asa am patit eu cand am trecut de la Motorola Moto X la Sony Xperia XZ, mi-a scazut cu 1-2 linii semnalul peste tot...

#67
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View PostAstroNut98, on 24 februarie 2018 - 23:16, said:

Hmm, dar mai gandeste-te la o chestie, Huawei e cam "taticul" la telecomunicatii, jumate din modem-uri de peste tot sunt Huawei, iar telefoanele lor stau in general extrem de bine cu semnalul, vezi sa nu te trezesti ca de la 2-3 linii treci la 1-2 sau eu stiu ce si dupa nu rezolvi nimic. :))

Asa am patit eu cand am trecut de la Motorola Moto X la Sony Xperia XZ, mi-a scazut cu 1-2 linii semnalul peste tot...
Asta inseamna că trebuie sa iau ceva cu vowifi sau ceva care sa stea foarte bine pe partea cu semnalul.

Ideea este ca sunt putin fortat sa imi iau un telefon mai repede decat credeam. P10 lite al meu ajunge la sotie iar p9 lite al ei ajunge la mama, pe care o lasa telefonul. Asa ca trebuie sa ma hotarasc mai repede, din pacate.

#68
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Doar un sfat despre semnal: nu va luati dupa numarul de linii, ci dupa signal strength, pe care de obice le gasiti in setari/about/network

#69
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Salutare tuturor!
Până la urmă nu am mai fost forțat să îmi iau alt telefon mai repede, mama a făcut rost de un telefon din alta parte pentru o perioadă.
Am restrâns aria de căutare și s-a micșorat și bugetul - 2000 lei și ar fi cam așa: Samsung A8 2018, LG G6, Xiaomi mi mix 2. Am înțeles că urmează să apară in magazine și Nokia 7 plus și Asus Zenfone 5, dar nu știu dacă merită luate în considerare.
Menționez ca nu ma interesează camera, in schimb as vrea un ecran mai mare, cat mai calitativ, o baterie decenta, sa tina o zi de utilizare intensa, si, de ce nu, sa aibă un sunet bun, in general, sa fie un telefon bun, sa aibă un raport calitate-preț acceptabil.

#70
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Recomand A8 2018 sau P20 lite.

#71
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View Postlucyaan_983, on 18 aprilie 2018 - 19:13, said:

Menționez ca nu ma interesează camera, in schimb as vrea un ecran mai mare, cat mai calitativ, o baterie decenta, sa tina o zi de utilizare intensa, si, de ce nu, sa aibă un sunet bun, in general, sa fie un telefon bun, sa aibă un raport calitate-preț acceptabil.
Nokia 7 Plus e o alegere foarte buna, peste A8 sau G6 cam din toate punctele de vedere.

Uita-te si la HTC U11, la 2000 de lei cat e acum chiar merita: https://www.pcgarage...rilliant-black/
Face tot ce vrei sa faca + are si o camera beton.

Dar daca nu vrei sa cheltui tot bugetul mergi cu incredere pe Nokia 7 Plus. Pixel-ul saracului. :D

#72
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View PostKroghy, on 18 aprilie 2018 - 19:16, said:

Recomand A8 2018 sau P20 lite.
In momentul de fata am Huawei p10 lite, e foarte bun, nu zic nimic, dar parca as vrea altceva, plus ca nu e chiar un upgrade asa mare fata de al meu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate