Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Biblia 66,6 % inspirata de Satan ?

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
915 replies to this topic

#793
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Inseamna ca nu e nicio gluma si treaba-i sigura: esti 66,6% musulman!

#794
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpenticostalul, on 23 martie 2020 - 00:11, said:

Inseamna ca nu e nicio gluma si treaba-i sigura: esti 66,6% musulman!
Daca tu esti crestin atunci eu sunt imparatul Japoniei. Nu e de mirare ca esti printre penticostali. Pe aia ii poti prosti nonstop, la fel cum jegurile de popi ortodocsi ii prostesc pe enoriasi indemnandu-i la moaste . Mi-e scarba sa te mai citesc.

Am cunoscut un turnator la securitate, ai acelasi comportament. Sunt convins ca ai fost si tu. Si ala tot timpul agasa oamenii hartuindu-i cu astfel de epitete.

Edited by pacopaco1967, 24 March 2020 - 22:18.


#795
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postpacopaco1967, on 24 martie 2020 - 22:14, said:

Daca tu esti crestin atunci eu sunt imparatul Japoniei.
De fapt, ți-am mai spus parcă, dumneata ai mai multe șanse de a deveni împăratul Japoniei, decât de a fi creștin. :coffee_happy:

Edited by mario_bril, 24 March 2020 - 22:35.


#796
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postmario_bril, on 24 martie 2020 - 22:35, said:

De fapt, ți-am mai spus parcă, dumneata ai mai multe șanse de a deveni împăratul Japoniei, decât de a fi creștin. Posted Image
Decat un crestin ca voi mai bine imparat al japoniei. Posted Image

#797
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Știu cum e cu vulpea când nu ajunge la struguri. :smoke:

#798
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postmario_bril, on 24 martie 2020 - 23:07, said:

Știu cum e cu vulpea când nu ajunge la struguri. Posted Image
E bine ca stii . . . .
Crestinismul vostru se traduce prin pupatul moastelor si a icoanelor, iar cand treceti prin fata cimitirului saltati mana sa va faceti 3 cruci.
Cam asta  e crestinimsul de rahat in care va scaldati. In rest hotia, minciuna, inselatoria, turnatoria . . . .  sunt felul vostru de traire . . .crestinesc .
Vorba unui budist, "imi place hristosul insa nu-mi plac crestinii " , si nu e de mirare ca hotii si lichelele se autodeclara crestini .

#799
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postpacopaco1967, on 24 martie 2020 - 23:53, said:

E bine ca stii . . . .
Crestinismul vostru se traduce prin pupatul moastelor si a icoanelor, iar cand treceti prin fata cimitirului saltati mana sa va faceti 3 cruci.
Cam asta  e crestinimsul de rahat in care va scaldati. In rest hotia, minciuna, inselatoria, turnatoria . . . .  sunt felul vostru de traire . . .crestinesc .
Vorba unui budist, "imi place hristosul insa nu-mi plac crestinii " , si nu e de mirare ca hotii si lichelele se autodeclara crestini .
Dumneata ești orice, numai creștin, nu. Mai degrabă te iei după Buddha decât după Hristos.

#800
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View Postpacopaco1967, on 24 martie 2020 - 23:53, said:

E bine ca stii . . . .
Crestinismul vostru se traduce prin pupatul moastelor si a icoanelor, iar cand treceti prin fata cimitirului saltati mana sa va faceti 3 cruci.
Cam asta  e crestinimsul de rahat in care va scaldati. In rest hotia, minciuna, inselatoria, turnatoria . . . .  sunt felul vostru de traire . . .crestinesc .
Vorba unui budist, "imi place hristosul insa nu-mi plac crestinii " , si nu e de mirare ca hotii si lichelele se autodeclara crestini .

paco, chiar crezi chestiile astea? si io detest treaba cu moastele, dar cunosti cat de cat cum s-a ajuns la asa ceva si cat de importante au fost pentru crestinism? eu nu cred ca e posibil ca pe masura ce trece timpul sa se nasca variante mai bune (citeste mai corecte, eventual) de crestinism, mie mi se pare imposibil, nu si celor cateva sute de milioane de protestanti si de neo protestanti sau a atator mici secte, fiecare cu varianta ei de mai buna, mai corecta...

#801
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDonald_Duck, on 25 martie 2020 - 00:01, said:

paco, chiar crezi chestiile astea? si io detest treaba cu moastele, dar cunosti cat de cat cum s-a ajuns la asa ceva si cat de importante au fost pentru crestinism? eu nu cred ca e posibil ca pe masura ce trece timpul sa se nasca variante mai bune (citeste mai corecte, eventual) de crestinism, mie mi se pare imposibil, nu si celor cateva sute de milioane de protestanti si de neo protestanti sau a atator mici secte, fiecare cu varianta ei de mai buna, mai corecta...

Uite, tu ești cel mai bun exemplu de ateu, care vorbește ca un adevărat creștin... :)

#802
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDonald_Duck, on 25 martie 2020 - 00:01, said:

paco, chiar crezi chestiile astea? si io detest treaba cu moastele, dar cunosti cat de cat cum s-a ajuns la asa ceva si cat de importante au fost pentru crestinism? eu nu cred ca e posibil ca pe masura ce trece timpul sa se nasca variante mai bune (citeste mai corecte, eventual) de crestinism, mie mi se pare imposibil, nu si celor cateva sute de milioane de protestanti si de neo protestanti sau a atator mici secte, fiecare cu varianta ei de mai buna, mai corecta...
Crestinismul adevarat s-a degradat precum iudaismul. Si iudeii au inceput cu idolatria exact cum si ortodocsii idolatrizeaza moaste si icoane.
Dar ce e mai interesant e ca au fost convinsi ca ei sunt crestini daca isi fac trei cruci cu mana.

#803
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,729
  • Înscris: 24.10.2015
Pacapaco, sunt curios cum alegi tu verseturile din Biblie care sunt cuvantul Creatorului de ale lui Satana?

#804
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postvinciun, on 10 aprilie 2020 - 02:35, said:

Pacapaco, sunt curios cum alegi tu verseturile din Biblie care sunt cuvantul Creatorului de ale lui Satana?
E asa greu sa faci deosebire intre bine si rau ? Cum dar credeti voi ca pe Uza l-ar ucide Tatal din ceruri ? Daca nu l-a ucis pe Cain, pe Satana, cum credeti ca ar fi facut asta la  gestul nevinovat al lui Uza ? Cum credeti voi ca ar fi dat porunci de ucideri ? Cand EL spune "iubeste-ti vrajmasul" ?

#805
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,729
  • Înscris: 24.10.2015
Daca tot iti pare ca continutul Bibliei nu e coerent si adevarat, de ce crezi ca unele versete sunt adevarate? Ori e cuvantul Domnului ori nu.

Unii au citit Biblia, au luat de drept ce scrie in ea si pe baza ei si-au format o credinta. Altii  s-au gandit ca are prea multe contraziceri si nu-i coerenta, astfel ca nu cred. Conform spuselor tale ea se contrazice, scrie prostii, nu are cum sa fie cuvant divin. Pai de unde l-ai mai inventat dar pe Satana? Pe Dumnezeul si tot in ce mai crezi tu? Ori ai alta sursa mai credibila, ori personajele despre care vorbesti sun imaginatia ta proprie.  

Cat despre "sa deosebesti binele de rau" nu exista asa ceva.

Ori cunosti legea si o respecti ori nu.

#806
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postvinciun, on 10 aprilie 2020 - 12:40, said:

Daca tot iti pare ca continutul Bibliei nu e coerent si adevarat, de ce crezi ca unele versete sunt adevarate? Ori e cuvantul Domnului ori nu.

Unii au citit Biblia, au luat de drept ce scrie in ea si pe baza ei si-au format o credinta. Altii  s-au gandit ca are prea multe contraziceri si nu-i coerenta, astfel ca nu cred. Conform spuselor tale ea se contrazice, scrie prostii, nu are cum sa fie cuvant divin. Pai de unde l-ai mai inventat dar pe Satana? Pe Dumnezeul si tot in ce mai crezi tu? Ori ai alta sursa mai credibila, ori personajele despre care vorbesti sun imaginatia ta proprie.  

Cat despre "sa deosebesti binele de rau" nu exista asa ceva.

Ori cunosti legea si o respecti ori nu.
Ce e cuvantul Domnului ? Biblia ? Glumesti nu ? Biblia e credinta oamenilor , atata tot. Adica ce credeau ei despre ce a zis dumnezeu, ce credeau ei ca e bine, aveau vise si credeau ca sunt de la Dumnezeu . . . . Nu tot ce scrie in ea e inspiratie divina, cum am spus, are si inspiratie satanica 2/3 din ea. De ce spun asta ? Eu sunt foarte convins , dar si cativa predicatori de marca , unele chestii din ea nu corespund cu logica . Bineinteles ca un predicator inregimentat nu o sa aiba curajul sa faca o afirmatie cum eu am facut. Dar prin subtilitati iti vor sugera ce anume sa crezi . Par exemplu, daca urmaresti urmatorul pasaj video vei intelege ce spune indirect.
Numele predicatorului e Nicu Butoi , face parte din Biserica Adventista de ziua 7-a

Attached Files



#807
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postpacopaco1967, on 10 aprilie 2020 - 18:28, said:

Ce e cuvantul Domnului ? Biblia ? Glumesti nu ? Biblia e credinta oamenilor , atata tot. Adica ce credeau ei despre ce a zis dumnezeu, ce credeau ei ca e bine, aveau vise si credeau ca sunt de la Dumnezeu . . . . Nu tot ce scrie in ea e inspiratie divina, cum am spus, are si inspiratie satanica 2/3 din ea. De ce spun asta ? Eu sunt foarte convins , dar si cativa predicatori de marca , unele chestii din ea nu corespund cu logica . Bineinteles ca un predicator inregimentat nu o sa aiba curajul sa faca o afirmatie cum eu am facut. Dar prin subtilitati iti vor sugera ce anume sa crezi . Par exemplu, daca urmaresti urmatorul pasaj video vei intelege ce spune indirect.
Numele predicatorului e Nicu Butoi , face parte din Biserica Adventista de ziua 7-a

Du-te bă d'aicișa cu psihodriverul ăsta, tu nu vezi ce față de cur are, față de psihopat! Yeeecs!

Păi ipochimenul ăsta contrazice toată scriptura, scoate texte din context, aiurează cu grație... adică dacă Dumnezeu îl pedepsește pe un răufăcător irecuperabil care nu mai poate fi tolerat pe fața pământului, datorită faptului că este un pericol public la adresa femeilor, fetelor și copiilor noștri și a celor lipsiți de apărare, înseamnă că e crud?!
Păi atunci când un nemernic intră peste nevastă-ta aia frumoasă în casă în lipsa ta și o batjocorește și p'ormă o omoară în chinuri... tu ar trebui să-l cinstești când vii acasă, să-i dai să mănânce, să-l cinstești cu băutură, eventual să i-o dai și pe fiică-ta dacă ai, ca să se distreze bestia pe cinste, nu, că asta ar face demonul pardon, dumnezeul tău?!

Ești aiurit rău de tot paco! No offence! Pfuai de mine și de mine... și eu care te credeam om normal la cap! :no:

Fiț-ar ăsta al dracu' să-ți fie... :ciocan:

Edited by heart_of_ice, 10 April 2020 - 19:06.


#808
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postheart_of_ice, on 10 aprilie 2020 - 18:54, said:

Du-te bă d'aicișa cu psihodriverul ăsta, tu nu vezi ce față de cur are, față de psihopat! Yeeecs!
Sa inteleg ca ai reusit sa urmaresti clipul video ? Bun. Atunci o sa fie ca un taciune aprins in constinta ta.
Nu inteleg de ce cercetezi la fata omului ? Asa te invata dumnezeul tau ?

View Postheart_of_ice, on 10 aprilie 2020 - 18:54, said:

Păi ipochimenul ăsta contrazice toată scriptura, scoate texte din context, aiurează cu grație... adică dacă Dumnezeu îl pedepsește pe un răufăcător irecuperabil care nu mai poate fi tolerat pe fața pământului, datorită faptului că este un pericol public la adresa femeilor, fetelor și copiilor noștri și a celor lipsiți de apărare, înseamnă că e crud?!
Asa e, contrazice toata scriptura. Ma bucur ca ai observat asta. Eu cand le-a aratat colegilor de pe forum au spus despre mine ca sunt mincinos.
Nu, nu aiureaza . E foarte serios si spune adevarul. Numai ca tu simti din prisma omului care a avut de suferit enorm de pe urma oamenilor si ceri razbunare. iubesti un dumnezeu razbunator si daca vei afla adevarul adevarat despre Tatal din ceruri , vei zice precum Penticostalul, ca vei iesi cu mitraliera si te vei razbuna tu. De aia sunt multi sustinatori a doctrinei iadului, findca cer si doresc pedepsirea celor care le-a facut rau in aceasta existenta.
Daca Tatal din ceruri ar fi actionat cum scrie in biblie atunci nu ar fi fost iubit de ingerii din ceruri. Multi care nu au avut de suferit in aceasta viata , la citirea bibliei au respins credinta intr-un Dumnezeu al razbunarii .Satana a hotarat sa se scrie in biblie toate mizeriile si le-a arunca in responsabilitatea Tatalui din cer.
Eu unul as respinge un Dumnezeu care ar pedepsi pe cei rai o eternitate in iad. Dar bucuria mea e mare, asa ceva nu va face Tatal din cer.
Daca ar face ar fi un Dumnezeu crud, nemilos, ne-iertator.

View Postheart_of_ice, on 10 aprilie 2020 - 18:54, said:

Păi atunci când un nemernic intră peste nevastă-ta aia frumoasă în casă în lipsa ta și o batjocorește și p'ormă o omoară în chinuri... tu ar trebui să-l cinstești când vii acasă, să-i dai să mănânce, să-l cinstești cu băutură, eventual să i-o dai și pe fiică-ta dacă ai, ca să se distreze bestia pe cinste, nu, că asta ar face demonul pardon, dumnezeul tău?!
Cel rau va fi lasat sa-si arate rautatea pentru ca voi sa invatati pentru vesnicie sa nu comiteti vreodata asa ceva. Te poti apara, poti apara pe ceilalti de rautatea lor, iti vor fi iertate, dar sa nu faci din ura .
Stiu ca vei suferi mult pana vei accepta adevarul, dar in final vei intelege ce inseamna dragostea divina.

View Postheart_of_ice, on 10 aprilie 2020 - 18:54, said:

Ești aiurit rău de tot paco! No offence! Pfuai de mine și de mine... și eu care te credeam om normal la cap! Posted Image
Fiț-ar ăsta al dracu' să-ți fie... Posted Image
Daca adevarul nu patrunde in inima ta , te superi si ma ataci pe mine. Tu crezi ca intoarcerea obrazului e normalitate ? Cand vei face asta ceilalti vor rade de tine, te vor batjocori exact cum spui tu vorbele astea despre mine.

Asculta-l cu mare atentie pe Nicu Butoi . E inspirat de divinitate . Te va ajuta sa intelegi .

Edited by pacopaco1967, 11 April 2020 - 06:39.


#809
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postheart_of_ice, on 10 aprilie 2020 - 18:54, said:

Fiț-ar ăsta al dracu' să-ți fie...
Să îl urmărești pe cineva, să fii siderat de vorbele acestuia, timp de ani de zile și să înțelegi cu totul altceva față de ceea ce susține respectivul, asta numai Popapaco poate.

#810
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postmario_bril, on 11 aprilie 2020 - 10:01, said:

Să îl urmărești pe cineva, să fii siderat de vorbele acestuia, timp de ani de zile și să înțelegi cu totul altceva față de ceea ce susține respectivul, asta numai Popapaco poate.
Ei hai. Chiar asa. Daca pana si inima de gheata a inteles ce a spus Butoi.
De la tine ma astept la ilogica. Deci zburda in liniste, nu te sfii . Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate