Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Invazie extraterestra in SUA. OZN-urile au impanzit cerul.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postkarax, on 31 ianuarie 2018 - 18:16, said:

Se pare ca habarn-ai. Extraterestrii din independence day se comportau asemeni lacustelor. Pentru ei nu exista  motivatia progresului tehnologic si realizarii independentei din punct de vedere al resurselor. Ei in principiu aveau in ceea ce priveste resursele o tehnologie primitiva asemanantoare mineritului care nu le permitea ajungerea la nivelul de independenta fata de o planeta. Tocmai de aia se comportau ca roiul de lacuste adica se duceau de pe o planeta pe alta si consumau resurse , nu isi puneau problema transformarii energiei si materiei. Asta pentru ca intr-un anumit sens principiul termodinamicii legat de entropie poate fi incalcat daca te apuci sa colectionezi rezultatele unei reactii si sa le retransformi in altceva. Insa acesti extraterestrii nu cunosteau asta. Dintr-un anumit punct de vedere extraterestrii din independence day erau mai inapoiati ca noi.
Bai dar pana si un film ca independence day a ajuns sa fie asa greu de inteles... ce sa mai zicem de interstellar....
Asa e, habarn-am. :rolleyes:
Pfoai, cum de nu mi-am dat seama, prostu' de mine, daca ma uitam la Independence Day mi se lamureau toate!

Not.

Hai mah, a fost un cacat de film.

View Postsarac.lipit, on 31 ianuarie 2018 - 15:37, said:


Te-ai gîndit o secundã cã ai fi un acvariu pentru unii din exterior? Terra întreține viața..probabil nu sunt multe planete de acest fel...bile sau plane...cã teorii sunt multișoare...
În vikend treci pe la acvariu, faci o plimbare, mai uzi florile, mai dai de mîncare la săraci...pești și pîine din cer...te mai distrezi copios punîndu-le în frunte cei mai dobitoci dintre proștii națiunilor...cã o viațã tihnitã și prosperã este plictisitoare...așa, vezi fraieri în drum rezolvînd ninika...apoi te întorci revirgorat la job prin poarta stelarã...
Aia e altceva, dar atunci sa nu incepi cu resursele.
Cineva care se joaca cu calatoriile interstelare ca si cu mersu' la acvariu clar nu are nevoie de resursele noastre.

#56
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postkarax, on 31 ianuarie 2018 - 11:51, said:

Aberatii...nu exista asa ceva.... Orice forma de viata pe lumea asta trebuie sa aiba baze in fizica actuala. Adica tot din protoni , neutroni si electroni trebuie sa fie facute spiritele alea.
Normal... altfel nu are cum sa supravietuiasca.

View PostI2O, on 31 ianuarie 2018 - 11:32, said:

Multe chestii extraterestre au fost descoperite prin zona americii de sud
Acu de vreun an de zile parca au gasit 3 mumii de extraterestrii in nazca,una din ele avea si oua in abdomen
Mitologia... au gasit pe dracu. Dar e ciudat cum "sud-ismul" e mana in mana cu ozn-urile... :)

#57
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Eu am înțeles așa
Extratereștrii făceau comerț cu oameni sau le furau bogățiile acum mii de ani

Extratereștrii au furat sangele și organele la 8000 de vaci


S-AU descoperit mumii de extratereștri cu oua în stomac, probabil se oua că găinile extratereștrii ăștia.


În curând vor veni cu navele de la milioane de km să ne fure aurul și petrolul chiar daca ei folosesc alt combustibil pt navele lor, probabil sunt in genul astora de la noi de aduna fiare vechi

In momentul acesta extratereștrii posibil ne fura bogățiile dar noi nu știm exact ce ne fura




#58
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postzzhunt, on 01 februarie 2018 - 18:48, said:

Eu am înțeles așa
Extratereștrii făceau comerț cu oameni sau le furau bogățiile acum mii de ani

Extratereștrii au furat sangele și organele la 8000 de vaci


S-AU descoperit mumii de extratereștri cu oua în stomac, probabil se oua că găinile extratereștrii ăștia.


În curând vor veni cu navele de la milioane de km să ne fure aurul și petrolul chiar daca ei folosesc alt combustibil pt navele lor, probabil sunt in genul astora de la noi de aduna fiare vechi

In momentul acesta extratereștrii posibil ne fura bogățiile dar noi nu știm exact ce ne fura
Nu trebuie sa fi ironic
De ce excluzi ideea ca pot avea nevoie de anumite metale rare pentru tehnologia lor?
Din cate spun unii fosti cercetatori care au lucrat in area 51se pare ca pamanetenii le dau anumite materii prime (aici probabil intrand si fiinte umane pentru exeperimente) in schimbul tehnologiei extraterestre

Edited by I2O, 02 February 2018 - 01:42.


#59
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Care foști cercetători? Nume, prenume, declarații.

#60
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postgrrrrr, on 01 februarie 2018 - 13:17, said:

Asa e, habarn-am. Posted Image
Pfoai, cum de nu mi-am dat seama, prostu' de mine, daca ma uitam la Independence Day mi se lamureau toate!

Not.

Hai mah, a fost un cacat de film.

pai a fost. Pentru ca au presupus din start ca o civilizatie nu poate adopta o alta dezvoltare decat aia de roi de lacuste. Ceea ce e aberant. Orice civilizatie trece intr-un fel prin niste stadii de intelegere a materiei. Pentru ca mediul la asta obliga. Spre exemplu sa descoperi fierul e usor , insa sa incepi cu teoria relativitatii direct nu e posibil fara sa ai fizica experimentala. In final stadiul ultim duce la intelegerea materiei si energiei in totalitatea lor.

View PostI2O, on 02 februarie 2018 - 01:38, said:

Nu trebuie sa fi ironic
De ce excluzi ideea ca pot avea nevoie de anumite metale rare pentru tehnologia lor?
Din cate spun unii fosti cercetatori care au lucrat in area 51se pare ca pamanetenii le dau anumite materii prime (aici probabil intrand si fiinte umane pentru exeperimente) in schimbul tehnologiei extraterestre
Ai draq extraterestrii au propulsie superluminica dar nu pot face simple transmutatii nucleare

Edited by karax, 02 February 2018 - 14:00.


#61
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostI2O, on 02 februarie 2018 - 01:38, said:

Nu trebuie sa fi ironic
De ce excluzi ideea ca pot avea nevoie de anumite metale rare pentru tehnologia lor?
Din cate spun unii fosti cercetatori care au lucrat in area 51se pare ca pamanetenii le dau anumite materii prime (aici probabil intrand si fiinte umane pentru exeperimente) in schimbul tehnologiei extraterestre
Ce basme... :)

#62
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postkarax, on 02 februarie 2018 - 14:00, said:

pai a fost. Pentru ca au presupus din start ca o civilizatie nu poate adopta o alta dezvoltare decat aia de roi de lacuste. Ceea ce e aberant.

Ai draq extraterestrii au propulsie superluminica dar nu pot face simple transmutatii nucleare
?Posted Image Posted Image Pana la urma esti pro sau contra, ca nu inteleg?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate