Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

La masina whirlpool 43135 nu arata timpul corect la program

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
IONICAB

IONICAB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2014
Buna ziua,
Masina mea whirlpool 43135...i-am schimbat presostatul si acum merge dar programul se reia....de ex: la cel de 30 minute merge pana la 18 minute si apoi sare iar la 27 minute....se reia....
ma poate ajuta cineva?
multumesc!!!

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,288
  • Înscris: 13.03.2017
Este imposibil sa remediem problema pe forum totusi, doar schimbarea presostatului nu este suficienta.
Posibile probleme;
- Eroare de comunicare intre modul si panoul frontal (display)
- Verificati contactele presostatului
- Verificati conexiunile dintre presostat si modulul electronic
In mod sigur – se cere la doctor dar, un astfel de model are durata de viata cam 8 ani dupa care, cea mai inteligenta decizie ar fi sa va ganditi la o masina de spalat noua.

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,632
  • Înscris: 08.03.2017
Presostatul comanda minim si maxim la nivel apa, nu are de-a face cu programul de spalare  - nu e bun.
" are durata de viata cam 8 ani dupa care"...alta ! ca te costa meseriasul si piesele 70% din una noua, clar daca vine "programatorul e vinovat" vreo 400 sar automat din buzunar

Edited by ldpe, 27 January 2018 - 12:22.


#4
ervinen

ervinen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 01.09.2008

View Postldpe, on 27 ianuarie 2018 - 12:20, said:

Presostatul comanda minim si maxim la nivel apa, nu are de-a face cu programul de spalare  - nu e bun.
" are durata de viata cam 8 ani dupa care"...alta ! ca te costa meseriasul si piesele 70% din una noua, clar daca vine "programatorul e vinovat" vreo 400 sar automat din buzunar
Nu stiu unde gasiti voi  "meseriasii" care va cer 70% din una noua. Trebuie sa ai tupeu nesimtit sa cer atatia bani sau esti atat de prost incat nu stii altceva decat sa schimbi aproape tot de pe masina, poate astfel se rezolva de la sine problema. Programatoarele de Whirlpool se pot repara in 99% din cazuri, iar costul mazim pe care eu il cer este de 100 lei.

#5
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,632
  • Înscris: 08.03.2017
"Programatoarele de Whirlpool se pot repara in 99% din cazuri, iar costul mazim pe care eu il cer este de 100 lei."
Vezi, daca nu scriam ceva sa dai cu mouse-ul de pamant nu scriai nimic si nu stiam - ma bucur ca exista si persoane care repara la pret real .
Inainte de a avea gorenje am avut un indesit cu programatorul praf , l-am reparat cu 150 lei plus 50 monta/demontat (masina a costat 550lei) si a mai dus-o 6 luni , un programator nou costa 400-450 lei si doar la Bucuresti erau , asta prin 2005.

Edited by ldpe, 30 January 2018 - 14:57.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate