Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pagina de Facebook upgrade

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
yulyk666

yulyk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 06.01.2013
Salut! Lucrez la un proiect concept si am nevoie de input-uri din partea voastra. Dau ca exemplu 2 pagini: Asus si Durex. Ambele sunt pagini globale, cu reach prin toata lumea. Atunci cand intri pe una din aceste pagini te redirectioneaza catre o pagina nationala gen @ASUSROMANIA sau ceva de genul asta. Pana aici am inteles.

Crede-ti ca se poate face ceva asemanator dar la nivel local? Adica daca eu in trecut am avut cate o pagina pentru fiecare oras ( Cartofi din Sibiu, Cartofi din Cluj etc.) Sa fie o pagina nationala Cartofi Romania dar atunci cand intri pe pagina respectiva sa iti citeasca locatia si sa te redirectioneze catre Cartofi Sibiu daca tu esti din Sibiu.

Credeti ca e implementabila? Multumesc mult si astept parerile voastre.

Edited by yulyk666, 24 January 2018 - 01:02.


#2
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Si daca foloseste Tor il trimite la cartofi din India.

#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
toate in lumea asta sunt descoperirile celor care la timpu' lor nu au facut ce face toata lumea ! ...
iti doresc succes !

#4
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
FB Global Pages funcționează deocamdată doar la nivel de țări și limbi. Există câteva versiuni rolled out, eu nu am localizare pe orașe (încă).

O soluție ar fi să pui location targeting pe posturi.

#5
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Să afli din ce țară vine unul sau altul dintre vizitatorii de pe site, mai merge (deși nici asta nu întotdeauna). E mult mai nasol să încerci să afli din ce localitate a țării respective provin aceștia. Asta presupune ca ISP-iștii să aloce de fiecare dată utilizatorilor IP-urile dinamice doar din pool-ul dedicat fiecărei localități în parte. Din motive evidente, asta nu se întâmplă aproape niciodată. Dacă stau să-mi localizez IP-ul (sunt abonat RDS), sunt localizat destul de frecvent în Brașov sau București etc., nu întotdeauna în Baia Mare.

#6
_Orpheus

_Orpheus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.03.2011

View Postyulyk666, on 24 ianuarie 2018 - 00:57, said:

Crede-ti ca se poate face ceva asemanator dar la nivel local?

Crede-m.

#7
yulyk666

yulyk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 06.01.2013

View Post_Orpheus, on 24 ianuarie 2018 - 09:21, said:

Crede-m.
Am meritat asta din plin. Am ratat-o pe asta la verificare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate