Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Telefon 1000-max 1100 lei.

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostCiubex, on 18 ianuarie 2018 - 12:32, said:

Domnu' Senior Members, cred ca nu iei in calcul bugetul, pentru acest buget nu cred ca ai camera mai buna,
https://altex.ro/sma...ASAAEgLbgPD_BwE
Peste Mi A1, dpmdv .

#38
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008

View PostBaxon, on 18 ianuarie 2018 - 11:52, said:

Domnu moderator , am avut un Mi A1 si e praf , camera duala scoate poze execrabile , plus multe neajunsuri , fapt pt care l-am returnat ( am si scris ce probleme am intampinat cu el , o cautare si ai sa vezi exact ce zic ) . Nu e rautate deloc ci e pura realitate .
Nu vorbesc in numele celor care din lipsa de comparatie , considera acest terminal ceva wow ...
Păi ai avut un telefon defect, nu? Se mai întâmplă când vorbim de produse de serie mare.

#39
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu era defect ci androidul " curat " e cu fitze  , prefer cu miui ( detin inca RN2 si desi are proc Mediatek , e super - il tin de rezerva ).
Ce nu inteleg unii am precizat ca e parerea mea ... dovada ca nici fata in cauza nu l-a socotit ca potential in achizitie !

Edited by Baxon, 18 January 2018 - 14:06.


#40
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008

View Postgykanes, on 18 ianuarie 2018 - 13:38, said:

Mda.... după cum am zis si ă mai zis cineva mai sus... conteaza firma (nu e genul fitoasa dar pur si simplu vrea ceva mai cunoscut - DE EA). Am fost ieri in media galaxy si nu ii place j7 la fel G5plus -prea mari.... Pusese ochii pe A3- mie nu îmi place de nici o culoare. Și Huawei p10 e aratos- Q6 nu am vazut. Mersi pt sfaturi.
P10 are banda 38?
Atunci pică clar A1. Și totuși cum a auzit de Huawei? :))

View PostBaxon, on 18 ianuarie 2018 - 14:05, said:

Nu era defect ci androidul " curat " e cu fitze  , prefer cu miui ( detin inca RN2 si desi are proc Mediatek , e super - il tin de rezerva ).
Ce nu inteleg unii am precizat ca e parerea mea ... dovada ca nici fata in cauza nu l-a socotit ca potential in achizitie !
Fata nu vrea din cu totul alte motive decât expui tu, nu e un argument. În fine. Te-a deranjat androidul stock. Că nu ești obișnuit cu el. Asta nu înseamnă că te-ai pripit totuși când ai spus ca telefonul e praf?

#41
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ba da ! Mea culpa ! Rectific : pt mine e praf , pt altii , ramane de vazut daca se impaca cu o camera slaba si cu faptul ca trebuie sa umble la setari pana le pica degetele ca sa-l faca sa fie bun ...

#42
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postcaiuscorneliu, on 18 ianuarie 2018 - 14:10, said:

Atunci pică clar A1. Și totuși cum a auzit de Huawei? Posted Image)
..........

De la reclamele tv!

View PostBaxon, on 18 ianuarie 2018 - 14:52, said:

Ba da ! Mea culpa ! Rectific : pt mine e praf , pt altii , ramane de vazut daca se impaca cu o camera slaba si cu faptul ca trebuie sa umble la setari pana le pica degetele ca sa-l faca sa fie bun ...

Apeleaza la un prieten pentru setari (exista si "service" pe bani)!

#43
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postbreitner, on 18 ianuarie 2018 - 14:59, said:

Apeleaza la un prieten pentru setari (exista si "service" pe bani)!
Nu-s curios ! Dpmdv nu merita banii aia .
Daca tot insistati cu Xiaomi atunci pt o fata merge un 4A sau 4X si nu dai o caruta de bani ( si ala vine cum trebuie gata de folosit fara sa-ti storci creierii la setari si bulshituri - tot parerea mea ( sa nu se simta unii ) ...

#44
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Ati dat-o in alte alea si pe om tot nu l-ati ajutat...

Pentru o fata in banii astia as recomanda HTC U Play, cu niste precizari. E un telefon superb dpdv estetic, are cea mai buna camera principala din banii astia, cu stabilizare optica si camera frontala decenta. Sunetul pe castile incluse in pachet e bestial (lejer la nivel de casti in-ear de 100-150 de lei), iar performanta e ok. Acum precizarea, bateria tine destul de putin si HTC a cam dat uitarii modelul ala in ce privesc update-urile. Sigur va mai primi ceva update major candva, dar nu se stie cand. Oricum, avand in vedere cat e de frumos as zice ca merita luat pentru o fata, nu va limitati la Huawei, Xiaomi si Samsung.

https://www.pcgarage...le-sim-4g-blue/

Si da, si LG Q6 e o alegere super. Cine zicea pe prima pagina ca e un jeg de telefon e evident ca s-a uitat la el doar din poze. Pentru cine vrea o introducere relativ ieftina in lumea display-urilor 18:9 e un telefon ok. Are display de calitate, performanta ok, camera ok, singurul lui dezavantaj e ca n-are senzor de amprenta, in rest e lejer la acelasi nivel cu celalalte "jeguri" din banii astia.

Toata lumea s-a grabit sa recomande Xiaomi Mi A1, dar nu stiu cat o va incalzi pe o fata telefonul ala, e prea simplu, urat si mare.

#45
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Ti-am dat like pt. Q6 care e un telefon MULT peste Xioamei sau Huawei (orice model). Singurul punct slab al Q6 e ecranul care nu e amoled.
HTC nu, e pe cale de disparitie, vanzarile sunt in scadere constanta.

Edited by Kroghy, 18 January 2018 - 20:27.


#46
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostKroghy, on 18 ianuarie 2018 - 20:26, said:

Ti-am dat like pt. Q6 care e un telefon MULT peste Xioamei sau Huawei (orice model). Singurul punct slab al Q6 e ecranul care nu e amoled.
HTC nu, e pe cale de disparitie, vanzarile sunt in scadere constanta.

LG Q6 nu face nici cat un amarat de P9 lite. Senzor de amprenta ciuciu, Knock Code ciuciu, feeling plasticos, procesor mai slab (Snap435 vs Kirin 650), baterie mai prost optimizata, camere mai slabe. Daca chiar vrea Q6 sa il ia pe ala cu 4GB de RAM si 64 de stocare macar, dar chiar si ala e pe la 1200 de lei si Moto G5+ e mai bun din orice punct de vedere in afara de ecran...

Edited by TrafalgarLaw, 18 January 2018 - 20:35.


#47
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View PostKroghy, on 18 ianuarie 2018 - 20:26, said:

Ti-am dat like pt. Q6 care e un telefon MULT peste Xioamei sau Huawei (orice model). Singurul punct slab al Q6 e ecranul care nu e amoled.
HTC nu, e pe cale de disparitie, vanzarile sunt in scadere constanta.
Statisticile zic că LG face cele mai proaste telefoane, 1/3 din ele au probleme în primii 3 ani.

Edited by Mr_nobody_, 18 January 2018 - 20:37.


#48
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
@kroghy N-are nimic ca nu e amoled, e un IPS bun. Contrast de 1800:1, luminozitate de 500+ niti si culori si unghiuri de vizualizare chiar bune nu sunt de 'colo la banii astia, am vazut telefoane mai scumpe cu display-uri mai proaste.

Edited by AstroNut98, 18 January 2018 - 20:39.


#49
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostMr_nobody_, on 18 ianuarie 2018 - 20:35, said:

Statisticile zic că LG face cele mai proaste telefoane, 1/3 din ele au probleme în primii 3 ani.

LG e cam hit-or-miss, au avut niste telefoane FOARTE reusite (G Flex 2, G5, V30) dar altele sunt de-a dreptul gunoaie (LG G4 mai ales) sau overpriced (cum e Q6 asta pe care nu as da mai mult de 900 de lei).

#50
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
da, G Flex2 și G5, două (din multele) LG-uri care sufereau de bootloop. FOARTE reușite, într-adevăr.

#51
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postbluke424, on 19 ianuarie 2018 - 17:15, said:

da, G Flex2 și G5, două (din multele) LG-uri care sufereau de bootloop. FOARTE reușite, într-adevăr.

N-am auzit niciodata de un LG G5 cu asemenea probleme.

#52
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
De obicei problemele sunt de la utilizatori. Instaleaza toate prostiile, fac root, sterg ce nu trebuie si apoi dau vina pe telefon. Eu am avut zeci de telefoane inclusiv cateva LG cu android si nu am avut niciodata probleme de genul asta.

Edited by Kroghy, 19 January 2018 - 19:39.


#53
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Și eu confirm cele spuse de colegul de mai sus. Am avut câteva lg- uri și încă utilizez un terminal Lg. Ma declar foarte mulțumit. Recomand LG Q6

#54
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Asta nu inseamna ca problemele nu exista. Mai multe terminale LG din trecut aveau probleme, primele care imi vin in minte sunt urmatoarele: bootloop-ul de pe Nexus 5X si G4, pata galbena de pe display-ul lui LG G3, mutiplele probleme cu display-ul de pe Pixel 2 XL.

Cum s-a spus mai sus, LG fac telefoane reusite (G6, V30), dar mai lanseaza si telefoane cu probleme.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate