Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Telefon 1000-max 1100 lei.

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Ce telefon pot lua cu 1000 lei, maxim 1100? Mă interesează foarte mult designul, minim 3 gb ram și 32 memorie interna sau 16+card. Telefonul e pt o colega (Nu se joacă, puțin fb, whatsapp, nimic foarte solicitant, acum are un Allview de vreo 3 ani- a fost pana in 700 lei cand l-a luat). Ca firme doar Samsung, Lg, Huawei Nokia, eventual si Motorola.
Imi place cum arată LG Q6.

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Q6 e un jeg de telefon.
Mergi pe Xiaomi Mi A1 , Samsung j7 2017 sau huawei p10 lite. Eventual un Motorola.

#3
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Huawei P10 lite...daca este pentru o fata,recomand culoarea albastra.

#4
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,967
  • Înscris: 06.01.2006
Q6 arata frumos, ma uitam si eu la el dar am ramas pe Samsung pt. amoled. La bugetul impus e posibil sa prinzi un J7 2017 la reducere dar si J5 2017 e foarte bun doar ca nu indeplineste toate cerintele tale de hardware.

Edited by Kroghy, 17 January 2018 - 14:35.


#5
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
900 de lei Xiaomi Mi A1 am găsit zilele trecute și mi l-am luat și eu.

Sunt în programul Android ONE cu acest model, primești update-uri periodice de la Google, cel mai bun și mai curat Android de pe piață susținut de un hardware foarte bun pentru banii ăia (4 GB RAM, Snapdragon 625 2 GHz octa core, 32 GB ROM și o baterie de 3080 mAh).
Un raport mai bun calitate/preț la ora asta nu găsești.

Dar dacă vrei să plătești branduri, nicio problemă. :D

#6
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
P10 Lite sau Xiaomi Redmi Note 4

#7
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
LE: Ca design e similar cu modelele Apple, doar că are Jack. :))

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
ZTE Axon 7 mini este de departe cea mai buna alegere in banii aia. Il gasesti la Altex si la eMag.

Ai 3 ani garantie. 24 data de comerciant + 12 luni garantie VIP data de producator.

Vad ca e super-oferta la eMag> https://www.emag.ro/...d/pd/DJ37K7BBM/
870 de lei.

Edited by MembruAnonim, 17 January 2018 - 15:00.


#9
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
P10 Lite sau Xiaomi A1.

#10
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Nokia 6

#11
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
P10 lite albastru. Exact asa ceva am cumparat "pentru o fata".
E excelent, un average user nu va avea nevoie de mai mult.

#12
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postd-ardeleanu, on 17 ianuarie 2018 - 15:24, said:

Nokia 6

daca se mai fabrica un Nokia E6 cu specificatii actuale, sunt primul care il cumpara :)

PS stiu ca nu are legatura cu Nokia 6 :P

#13
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

View PostKroghy, on 17 ianuarie 2018 - 14:51, said:

Ecran nasol, android curat e ca un diamant brut, nefinisat. Nici quick charge nu are.
Si cel mai nasol e ca nu are NFC ceea ce incepe sa fie din ce in ce mai folosit. De ex. masina mea de spalat are multe setari prin NFC de pe telefon.

J5 si J7 au ecran bun amoled, cel mai bun android finisat de samsung si au si NFC.
IPS Full HD zic că e suficient pentru un average user.

Quick charge stresează destul de mult bateria și nu prea l-am folosit la niciun alt model pe care l-am mai deținut, cu toate că aveau chestia asta, nu mai spun că timpul mediu de încărcare completă este undeva la o oră și 40 de minute la A1, ceea ce este rezonabil, cel puțin pentru mine.

NFC personal n-am folosit niciodată, dar la cum se mișcă lucrurile, da, poate în viitor va fi uzitat la un nivel ceva mai înalt.

Desigur, e foarte bine că ai punctat și lucrurile astea, preferințele enunțate pot fi judecate subiectiv de fiecare utilizator în parte. Fiecare știm de ce avem nevoie și de ce nu. Pentru mine Mi A1 mi se pare un model foarte bun pentru banii dați și de-aia am zis să-l recomand.
Evident, inițiatorul și toți ceilalți pot face după cum cântăresc ei mai bine. :)

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostKroghy, on 17 ianuarie 2018 - 14:51, said:

Ecran nasol, android curat e ca un diamant brut, nefinisat. Nici quick charge nu are.

Odata cu update-ul la android 8 , i se ofera functia de quick charge din cate stiu si e un lucru rar intalnit la producatorii de telefoane.
Vrei sa zici ca android stock e mai slab ca touchwizz-ul de la samsung ?

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,000
  • Înscris: 09.01.2007

View Postanarchy78_ro, on 17 ianuarie 2018 - 14:34, said:

Huawei P10 lite...daca este pentru o fata,recomand culoarea albastra.

Alb sau auriu
Dar modelul neaparat.

#16
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
+1 pentru Xiaomi Mi A1

#17
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 03.01.2013
+1 pentru MI A1 in bugetul asta, de departe cel mai ok la raportul calitate/pret.

@Kroghy
Ecranul nu este deloc slab, are o calitate foarte ok, doar pentru faptul ca la unele loturi mai sunt probelme gen o dunga/pixel mort nu mi se pare un criteriu relevant, mai ales ca dispui de garantie timp de 2 ani.
Android-ul curat, ca sa stii, este mult peste cel de huawei, nici nu mai zic de touchwiz. Performantele sunt net superioare, mai ales ca va beneficia de update-uri/patch-uri de securitate. In daily use nici nu se va compara ca performante. Uite si un test, nu vorbesc din auzite/nestiinta.
Quick charge primeste de la android 8.0. Ai putea sa te mai uiti putin pe internet cu privire la functiile sale, sa vezi despre ce este vorba.

La NFC ai dreptate, asta daca este must have pentru utilizator, totusi pentru persoana in discutie nu cred ca ar fi ceva foarte necesar.

#18
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,624
  • Înscris: 29.03.2006
Toate sunt jeguri, nu doar Q6.

Si Samsung S8+ e o porcarie, care pierde apeluri si se intepeneste si blocheaza si cu un amarat de Whatsapp, fara altceva deschis, fara jocuri instalate sau altceva, telefon de 4000 RON...
De Jeg 5 / 7 ce sa mai zic, dupa cateva luni in care sunt folosite doar pt telefonie si whatsapp se blocheaza complet si sunt bune de aruncat.

Edited by loock, 17 January 2018 - 17:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate