Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Telefon 1000-max 1100 lei.

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Am uitat sa specific. Sa aiba banda 38 pt digi neapărat. Și doar de la mărcile nenumărate mai sus.... Nu vrea Xiaomi, ZTE... sau ceva de gen.

#20
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
De aia android stock e ce trebuie.
Nu moare in timp, la G4-ul sotiei am facut un singur factory reset in 18 luni, si aia pentru ca o aplicatie instalata facea gherle si nu am stat sa fac troubleshooting.

#21
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Zilele trecute am gasit asta pe Gearbest. Elephone 4 gb ram si 64 de storage, octa core... 5Ah baterie..
Pare in regula, e si mai ieftin decat requestul initiatorului.

Edited by addysoftware, 17 January 2018 - 18:56.


#22
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,461
  • Înscris: 22.05.2011
samsung J7

#23
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
P10 Lite sau J7 2017, au camere bune, în special pe față. camera de pe față este jjalnică (cu dublu j) la Xiaomi Mi A1, iar telefonul este pentru o fată. fix de Android One îi pasă ei. cu asta am zis tot.

#24
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Like, mai putin pt samsung care este un besh dpmdv .

#25
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View PostcrazyAlex, on 17 ianuarie 2018 - 20:42, said:

atunci recomand Moto G5 Plus. Android fara bloatware, camera cu deschiderea diafragmei f/1.7 si acelasi senzor ca HTC U11, Snapdragon 625 si baterie de 3.000 mAh cu incarcare rapida.

+1 Moto G5 Plus https://altex.ro/sea...q=SMTMOTOG5PLUS
- banda 4G B38 pt DigiMobil
- 3GB RAM, 32GB + slot dedicat micro-SD
- Gorilla Glass 3
- nano-coating - rezistenta la stropi de apa si praf

#26
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
El cumpara pentru o fata, la fete brandurile conteaza mult mai mult decat la baieti. A zis ca vrea numai smartphone de brand, si voi tot cu Xiaomi Mi A1 sariti...

P10 lite apoi Moto G5 Plus. P10 lite arata mai dragut, Moto G5+ daca vrea camera mai buna.

(Mi A1 e mai bun decat amandoua, dar nu stiu cat de potrivit e pentru o fata, mai ales cu ditamai ecranul ala de 5'5 inci.)

#27
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View PostTrafalgarLaw, on 18 ianuarie 2018 - 09:40, said:

P10 lite apoi Moto G5 Plus. P10 lite arata mai dragut, Moto G5+ daca vrea camera mai buna.

(Mi A1 e mai bun decat amandoua, dar nu stiu cat de potrivit e pentru o fata, mai ales cu ditamai ecranul ala de 5'5 inci.)
Eu aș fi recomandat Honor 7x, dar are ecran de 6" și costă vreo 1200 lei. :)
Xiaomi Mi A1 pare a fi un smartphone mișto, mai ales că are Android One.

#28
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Atentie ca modelele Lite de la Huawei nu au suport pentru 4G banda 38 (LTE-TDD 2600MHz)
Pacat ca domnisoara/doamna/colega nu vrea altceva ci doar "brand"-ul.
Intr-o dilema asemanatoare am fost si eu, nu regret ca am trecut la Xiaomi Mi A1, a se vedea topicul: Backup phone - LG Q6 sau Moto G5 Plus

Edited by Ciubex, 18 January 2018 - 11:08.


#29
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Inainte sa recomandati xiaomi mi a1 intrati aici https://forum.softpe...4-xiaomi-mi-a1/ , cititi cu atentie si daca vi se pare potrivit pt o fata , sa butoneze 3 zile pana il face sa mearga cum trebuie atunci no comment ! Ii praf ...

#30
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Eu l-am scos din cutie și a mers uns. Xiaomi Mi A1 e cea mai bună variantă în banii ăștia. Că nu vrea domnișoara e altceva. Poate însă să-i deseneze un măr pe spate, arată mult a iPhone A1-ul.

#31
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Baxon, poti recomanda exact ce anume te-a facut sa crezi ca ii trebuie unei fete sau unei persoane 3 zile sa faca telefonul sa mearga?
Pentru ca altfel e un mesaj rautacios ce nu are nici o dovada. Nu instiga discutii contradictorii doar de dragul de a provoca.

Software-ul e foarte ok, cel stock este de fapt Android curat (Android Vanilla) nu are preinstalate aplicatii de la Xiaomi sau alt operator, este un telefon considerat de buget ce isi face treaba cu brio.

In afara faptului ca intr-adevar e un model mare pentru mana unei fete, are 15.5cm inlatime si 7.5cm latime, in rest nu e nici o problema cu telefonul.
Este pana la urma alegerea persoanei care va face achizitia, gusturile nu se discuta, nu-i place si gata, nu trebuie inventate "scuze" de genul "Ii praf ..." ca nu-si au rostul.

Edited by Ciubex, 18 January 2018 - 11:38.


#32
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Domnu moderator , am avut un Mi A1 si e praf , camera duala scoate poze execrabile , plus multe neajunsuri , fapt pt care l-am returnat ( am si scris ce probleme am intampinat cu el , o cautare si ai sa vezi exact ce zic ) . Nu e rautate deloc ci e pura realitate .
Nu vorbesc in numele celor care din lipsa de comparatie , considera acest terminal ceva wow ...

Edited by Baxon, 18 January 2018 - 11:53.


#33
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ce fel de poze te-ai fi așteptat să scoată un telefon de 1000 de lei? In suma asta de bani nu poți să ai pretenții de la cameră.

Care ar fi celelalte neajunsuri?

#34
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005

View PostBaxon, on 18 ianuarie 2018 - 11:52, said:

[...]am avut un Mi A1 si e praf , camera duala scoate poze execrabile , plus multe neajunsuri[...]
Domnu' Senior Members, cred ca nu iei in calcul bugetul, pentru acest buget nu cred ca ai camera mai buna, iar restul postarilor tale, par a fi fost probleme individuale.
Legate de intelegerea aplicatiilor, in sensul ca te-ai obsinuit cu aplicatiile preinstalate pe alte modele si nu ai reusit sa te adaptezi la cele de la Google (m-am jucat cu aplicatia de contacte si nu am problemele ridicate de tine aici, iar pe de alta parte lag-ul despre care te plangi conteaza cu ce alte telefoane si ce aplicatii ai incercat. Mie nu mi se pare ca telefonul ar avea intarzieri, intarzierile vin de la procesor si nu de la memoria RAM, in primul rand.
Sincer cred ca tu ai avut mari asteptari de la un telefon de buget, nu te-ai obisnuit si inteles aplicatiile instalate, aplicatii de la Google, de asemenea nu exclud nici situatia in care telefonul tau sa fi avut probleme.

Oricum, ne intindem la discutii cu chestii offtopic, discutam o varianta pe care initiatorul nu o ia in calcul.

Revenind ontopic, avand in vedere ca Motorola este un model dintre cele "acceptate" de intiator, mai pe la "capatul" listei, poate lua in calcul: Motorola Moto M, e din pacate un model mai vechi, de prin 2016, are 3G si spatiu de stocare de 32GB

#35
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Intr-adevar, Mi A1 este un telefon destul de reusit pentru acel buget, pacat de ips.( dar sunt gusturi pana la urma)

Edited by YourFan, 18 January 2018 - 13:01.


#36
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Mda.... după cum am zis si ă mai zis cineva mai sus... conteaza firma (nu e genul fitoasa dar pur si simplu vrea ceva mai cunoscut - DE EA). Am fost ieri in media galaxy si nu ii place j7 la fel G5plus -prea mari.... Pusese ochii pe A3- mie nu îmi place de nici o culoare. Și Huawei p10 e aratos- Q6 nu am vazut. Mersi pt sfaturi.
P10 are banda 38?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate