Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Linksys WRT65GL SES

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Ca sa verifici setarile de net urmeaza pasii acestia: (nu stiu ce windows ai si pot sa difere putin unii pasi dar e cam lafel la toat vesr de windows).
1-intra in control panel (daca ai windows 10 si nu-l gasesti apasa start si incepe sa tastezi control panel)
2-network and sharing center, dupa care apesi change adapter settings in poza am notat cu 2B
3-dupa asta ar trebui sa vezi placile tale de retea, una wireless si una pe fir. apesi pe cea pe fir dubluclick
4-apesi un singur click pe internet version 4 dar sa nul deselectezi, pe alte windowsuri poate fi scris ipv4,
5-apesi butonul properties...

La 6 si la 7 te asiguri ca ai selectat ce vezi in poza, adica sa obtina automat adresa ip si adresa serverului dns.
Dupa asta apesi ok.

In cazul in care la 6 si la 7 nu ai avut selectat lafel dupa ce ai refacut tu aceste setari urmezi pasii mentionati de mine in postarea nr 13.

Edited by Petrecristi, 15 January 2018 - 23:15.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din moment ce nu are link nu are rost nici o alta verificare. Din moment ce nu se aprinde nimic pe router e cam clar. In cel mai bun caz inca o incercare de reset la setarile din fabrica. Desi pare ca a cam crapat saracul.

#21
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Sau e cablul intrerupt.Trebuie verficat mai intai cablul.

#22
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
Multe multumiri baieti, o sa incerc si revin numaidecat cu detalii.

#23
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
Baieti si fete..vesti cam triste. Toate setarile pe laptop sunt conform recomandarilor, cablu nou am incercat, de resetat de multiple ori (30sec si apoi 10) dar nu se aprind ledurile de conexiuni. Sa spun si Amin sau mai am o sansa?

#24
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
Posted Image

#25
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
pfff, cam greu sa mai ai vreo sansa... probabil e stricat, o alta idee ar fi sa-i faci o resoftare dar asta nu se face usor
acum routerele sunt ieftine, cauta un  tplink archer c2, foarte bun router si pretul acceptabil - pana-n 200 lei

@offtopic dar... ffff tare semnatura ta, seamana cu avatarul :D

Edited by Petrecristi, 22 January 2018 - 22:01.


#26
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
Da..probabil nu mai e bun, desi..nu stiu ce se poate strica la asemenea componente.
Ma gandeam sa iau in calcul ceva mai serios.. gen Linksys wrt1200ac care are mai multe functii ; e un device pe care nu il cumperi anual si..poate merita. Fostul cred ca a avut vreo 8-9 ani.

#27
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
daca nu ti se pare prea scump acel router este fff bun.
poti sa intrebi si pe aici sa vezi ce-ti recomanda si altii.
mie-mi place foarte mult acesta, dar este exagerat de scump

#28
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
Am reusit sa il gasesc cu 589 ron (https://www.fanplace...sys-wrt1900acs/) Pentru un apartament cu 2 camere, port usb pt imprimanta (sa devina wireless), 1 laptop, 1 pc.. 2 tv-uri si telefon cred ca ar fi destul.
O prietena mi l-a recomandat intrucat detine modelul 1900AC.

#29
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004

View Postcammelia08, on 22 ianuarie 2018 - 21:53, said:

Baieti si fete..vesti cam triste. Toate setarile pe laptop sunt conform recomandarilor, cablu nou am incercat, de resetat de multiple ori (30sec si apoi 10) dar nu se aprind ledurile de conexiuni. Sa spun si Amin sau mai am o sansa?

inainte sa-l arunci la gunoi, incearca si cu alt alimentator compatibil, eventual si procedura reset-30-30-30

#30
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
O sa incerc. De aruncat fizic nu il arunc..ca mi-a fost drag si util Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate