Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

RCS RDS si angajatii lor.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
ReflejoArmado

ReflejoArmado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 25.12.2017
La ce tarife au ăștia de la RDS, nu poți avea pretenții. RCS RDS e opțiune săracului, în materie de TV-Internet în România.

#74
marian78ro

marian78ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 08.09.2009
imi permit si eu sa ma bag in seama dupa ce citesc o gramada de comentarii pro si contra.
eu locuiesc in Belgia de ceva ani, daca imi permit sa fac asa ceva, adica sa merg sa lucrez undeva si las mizerie in urma, proprietarul suna o firma de curatenie, firma care ii ia un pret  pentru ca a dat 2 minute cu matura si eventual aspiratorul + deplasarea, apoi factura este trimisa catre mine cu fotografiile/dovada atasate. Si uite asa ajung sa platesc 60-100 E pentru ca eu sunt prea important sa fac curatenie la locul de munca.
celor care nu au bunul simt si educatia corespunzatoare li se vor parea in continuare aberatii si vor aparea cu comentarii de genul "bine ma ca sunteti voi educati acolo, ai uitat de unde ai plecat".
Celor care au un pic de bun simt  li se va parea normal.

#75
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 ReflejoArmado, on 11 ianuarie 2018 - 17:14, said:

La ce tarife au ăștia de la RDS, nu poți avea pretenții. RCS RDS e opțiune săracului, în materie de TV-Internet în România.

Pai daca la rds e asa, la ceilalti unde serviciile sunt mai proaste si preturile mai mari, inseamna ca la ceilalti e "optiunea prostului" ?

Cam pe acelasi rationament folosit de "cunoscatori" in ale telecom-ului...bineinteles Posted Image

Edited by alexa32, 11 January 2018 - 19:27.


#76
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 marian78ro, on 11 ianuarie 2018 - 19:12, said:

imi permit si eu sa ma bag in seama dupa ce citesc o gramada de comentarii pro si contra.
eu locuiesc in Belgia de ceva ani, daca imi permit sa fac asa ceva, adica sa merg sa lucrez undeva si las mizerie in urma, proprietarul suna o firma de curatenie, firma care ii ia un pret  pentru ca a dat 2 minute cu matura si eventual aspiratorul + deplasarea, apoi factura este trimisa catre mine cu fotografiile/dovada atasate. Si uite asa ajung sa platesc 60-100 E pentru ca eu sunt prea important sa fac curatenie la locul de munca.
celor care nu au bunul simt si educatia corespunzatoare li se vor parea in continuare aberatii si vor aparea cu comentarii de genul "bine ma ca sunteti voi educati acolo, ai uitat de unde ai plecat".
Celor care au un pic de bun simt  li se va parea normal.

Dar pe tine te plăteşte pentru curăţenie, având în vedere că tu faci suport IT ?
Nu zic să laşi ca la Hiroshima, dar dacă tu nu ai aspirat de 25 de ani de când te-ai mutat nu mi se pare ok să ai aşteptări de curăţenie de la ăla de vine să îţi deviruseze desktopul.

Eu unul mă adaptez la client.
Dacă e farmacie  la om acasă nu sunt nesimţit nici eu.
Dacă arată tastatura de parcă a vomitat Godzilla pe ea nu te aştepta să îţi aspir eu că a curs praful de pe calculatorul tău când l-ai mişcat.

Sunt convins că ăla care zugrăveşte nu repară frigiderul, femeia de serviciu nu îţi face mentenanţă la tehnica de calcul, de ce te aştepţi de la ăia de la cablu să măture ?
Servicii separate frate. Când cumperi maşina ai 2 litri de combustibil în ea ( în afară de vreo ofertă poate), nu o iei cu plin făcut.
Şi când se murdăreşte o speli singur, nu vine de la showroom nimeni.

#77
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

 ReflejoArmado, on 11 ianuarie 2018 - 17:14, said:

La ce tarife au ăștia de la RDS, nu poți avea pretenții. RCS RDS e opțiune săracului, în materie de TV-Internet în România.
1Gbpsec la 39 de lei cu teste de viteza peste 800 mb/sec e optiunea saracului? bravo nene , ai dat cu bata in balta
SUA si vestul europei ne invidiaza pt asta si tu ne zici ca suntem saraci

#78
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

 ReflejoArmado, on 11 ianuarie 2018 - 17:14, said:

La ce tarife au ăștia de la RDS, nu poți avea pretenții. RCS RDS e opțiune săracului, în materie de TV-Internet în România.

Nu chiar. E aliniat la prețurile și economia românească.

#79
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017

 marian78ro, on 11 ianuarie 2018 - 19:12, said:

imi permit si eu sa ma bag in seama dupa ce citesc o gramada de comentarii pro si contra.
eu locuiesc in Belgia de ceva ani, daca imi permit sa fac asa ceva, adica sa merg sa lucrez undeva si las mizerie in urma, proprietarul suna o firma de curatenie, firma care ii ia un pret  pentru ca a dat 2 minute cu matura si eventual aspiratorul + deplasarea, apoi factura este trimisa catre mine cu fotografiile/dovada atasate. Si uite asa ajung sa platesc 60-100 E pentru ca eu sunt prea important sa fac curatenie la locul de munca.
celor care nu au bunul simt si educatia corespunzatoare li se vor parea in continuare aberatii si vor aparea cu comentarii de genul "bine ma ca sunteti voi educati acolo, ai uitat de unde ai plecat".
Celor care au un pic de bun simt  li se va parea normal.

Cand s-or aplica in Romania tarifele de Belgia, atunci vorbim Posted Image Atat timp cat aici serviciile sunt fie instalate MOACA sau la preturi derizorii, cam multe pretentii aveti de 2 lei, si aia cu scandal platiti!!!

Edited by electragrup, 11 January 2018 - 23:02.


#80
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 exceswater, on 11 ianuarie 2018 - 20:05, said:

...
Eu unul mă adaptez la client.
Dacă e farmacie  la om acasă nu sunt nesimţit nici eu.
...
Şi dacă nu e farmacie ce faci? Intri cu noroiul târâş?Posted Image

#81
marian78ro

marian78ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 08.09.2009

 exceswater, on 11 ianuarie 2018 - 20:05, said:

Dar pe tine te plăteşte pentru curăţenie, având în vedere că tu faci suport IT ?
Nu zic să laşi ca la Hiroshima, dar dacă tu nu ai aspirat de 25 de ani de când te-ai mutat nu mi se pare ok să ai aşteptări de curăţenie de la ăla de vine să îţi deviruseze desktopul.

Eu unul mă adaptez la client.
Dacă e farmacie  la om acasă nu sunt nesimţit nici eu.
Dacă arată tastatura de parcă a vomitat Godzilla pe ea nu te aştepta să îţi aspir eu că a curs praful de pe calculatorul tău când l-ai mişcat.

Sunt convins că ăla care zugrăveşte nu repară frigiderul, femeia de serviciu nu îţi face mentenanţă la tehnica de calcul, de ce te aştepţi de la ăia de la cablu să măture ?
Servicii separate frate.  

Da frate, dar vorbim de lucruri diferite, e normal ca nu are treaba ala care zugraveste cu reparatul frigiderului, insa nu cred ca ti-ar placea sa iti lase scotch imprastiat prin casa dupa ce il inalura dupa suprafetele izolate, sa iti lase trafaletul plin de vopsea pe covor, sa iti lase parchetul plin de stropi de vopsea... despre asta vorbim, strict despre mizeria facuta de persoana in cauza. :)
si asa cum s-a mai spus, asta tine in mare parte si de bun simt. Daca omul acela a spart/gaurit un perete sau ce a facut el si au sarit bucati din acel perete ii lua fix 1 min sa puna alea pe un faras, pentru ca sunt facute de el si se numeste "curatenie la locul de munca" nu neaparat sa dea cu mopul. :)

#82
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@marian78ro te felicit pentru postare! Și da, eu unul vad ceea ce ai scris ceva normal. Dar pe aici unii sunt mai deștepți ca alții, unii sunt atotștiutori și lista poate continua..
Dacă nu ești de acord cu ei te țin minte și te 'vânează' zilnic până găsesc o greșeală de scriere, ceva acolo cât să se lege de tine, că de trebuie să își ia revanșa''..

#83
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 jobist, on 12 ianuarie 2018 - 00:34, said:

Şi dacă nu e farmacie ce faci? Intri cu noroiul târâş?Posted Image
Mă frate stai că nu mă cert cu nimeni.
E frumos să respecți orice casă că e a omului.
Te adaptezi în puii mei.
Prin natura jobului mai ajung la clienți acasă. Au unii pe jos mai murdar decât afară. Logic că la ăia nu mă descalț că nu vreau ciuperci moka.
În casele normale e de bun simț să intri și să lași încălțămintea pe hol.

Revenind că văd că despicați firul în patru.
Eu mă refeream la chestii gen RDS. Nu e ok să lase cadavre în urmă, dar nici să te aștepți să măture omu ăla 3 fire din scara blocului, când mai ai puțin și dezvolți o nouă bacterie cu ce jeg e pe acolo.

Și cu zugravii ăia, dacă ai tocmit cu omul e normal să facă curățenie după ce muncește.
Una e însă să lase ordine când termină, alta e să îți facă curățenie generală.

E părerea mea, nu înjur pe nimeni, nu sunt mai deștept pentru că emit idei.

Dacă ar fi toți civilizați n-am avea nevoie de femeie de serviciu.
Nu ar arunca nimeni mizerii peste tot... ar fi curat, nu ?

Repet - e părerea mea că RDS nu trebuie să măture și să spele scările. Omul bagă cablul și la revedere.
Nu să faci ca porcu pe acolo, dar un tehnician care se respectă își face treaba lui nu vine la șmotru.

#84
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 exceswater, on 12 ianuarie 2018 - 10:37, said:


......................................................și să spele scările.

Acum o dai la-ntors ? Cine o pomenit ceva de spalat scari ? Sau tu te uiti la alt film ? Posted Image

#85
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
de fapt vad ca el are ceva cu rds , ca daca erau de la upc posibil sa nu fi postat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate