Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

RCS RDS si angajatii lor.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#37
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007

View PostMembruAnonim, on 10 ianuarie 2018 - 21:11, said:

comuna, adica a tuturor, adica a nimanui.
asa spuneai comunistii pe vremuri . e comuna pt ca o utilizam toti locatarii, si platim impozit pe pt ea. rcs nu plateste nimic.

Quote

impozit pe profit, taxe locale, taxe pe constructii speciale, tva colectat.  
putem vorbi pe tema asta. cu cifre.

Quote

tot fara autorizatie se face tot in tara asta. blocul tau are balcoane inchise in termopan? daca da, sunt fara autorizatie.
ai fi mirat cate balcoane au autorizatie. eu am.

Quote

   eu zic sa suni la politia locala sa le spui ca cineva a dat gauri fara autorizatie in blocul tau. vezi ce zic..

nu, eu am sunat la 112, a venit politia nationala si a constatat ca angajatii rds dadeau gauri instructura de rezistenta fara autorizatie. am depus copia pv la ISC. stiu si cum s-a matrasit treaba, dar e o alta discutie.
pe scurt fac mizerie pe scara blocului pentru ca sunt prost crescuti si prost platiti. sunt agresivi pt ca sunt prost crescuti si se bazeaza pe un sistem pe care eu il cunosc foarte bine.

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai daca esti asa tare fa si tu curat in fata usii tale, inainte sa ai pretentia ca altii sa pastreze curatenia.

#39
ionelectron

ionelectron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 28.05.2009

View PostMembruAnonim, on 10 ianuarie 2018 - 21:29, said:

Pai daca esti asa tare fa si tu curat in fata usii tale, inainte sa ai pretentia ca altii sa pastreze curatenia.

N-ai inteles nimic.

#40
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Așa sunt mulți, dar la RDS i-am întâlnit pe cei mai mulți. La mine pe stradă e sens unic și câteodată mă întâlnesc cu ei venind de pe interzis și mai iese tămâbălău. Acum mai dau și de alți șoferi ai tuturor companiilor de telecomunicații ce nu știu ce semnalizarea, banda și sensul benzii.

#41
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View Postxcit, on 10 ianuarie 2018 - 21:14, said:


sa stii ca o sa cada blocul de la o gaura de 10 sau cine stie cat e...in schimb cand dai ditamai gauroiul in perete pt hota sau aer conditionat nu mai cade nimic....hai ca exagerati fara motiv
He he :) Cand vezi ce scriu aici pe forum te doare capul. Pe pariu ca daca mergi la ei acasa au cel putin un perete dat jos in apartament? Ori de la balcon ori de la bucatarie... ca na se poarta.

#42
Nedelcu-90

Nedelcu-90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.06.2014

View Postionelectron, on 10 ianuarie 2018 - 21:34, said:

N-ai inteles nimic.
Omu' se refera la faptu ca acestia ar fi putut frumos sa stranga dupa ei.. sau poate n am inteles nici eu bine ? =))
In fine, ideea e ca acest lucru n o sa se intample prea curand...:(

#43
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
nu apar pe nimeni, nu lucrez cu asa ceva...intradevar am intalnit oameni care mi-au cerut matura sa faca curat...am zis, lasa nene ca matur eu vezi-ti de treaba. Dar sunt si oameni presati de timp ca ii f.te sefu cu 7 mii de lucrari pe zi si atunci nu sta sa dea cu matura ca n-are timp. E adevarat ca toti preferam sa gasim cum am lasat, dar na...nici sa ne cramponam acum ca ne darama blocul o gaurica, ce dracu, cand incarcati balcoanele cu corniere si geamuri pe vremea lui ceausescu nu mai cadea nimic? Sau acum am vazut cum e pe afara si gata, am devenit niste mici burghezi crescuti cu pian in casa...

#44
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Eu aș pune accentul pe lipsa echipamentului lor.
Ultimul care a venit pentru 3 mufe nu avea nici măcar clește pentru ele, ca să nu mai spun că mufele nici nu erau destul de mari pentru cablul meu RG-6. Am dat 13 lei degeaba. Omul nu a avut ce să-mi facă mai mult decât să-mi „improvizeze” cele 3 mufe cu patentul. Dacă mișc puțin cablul se întrerupe sau apar macroblocurile. Asta e! O să-mi cumpăr materiale și o să-mi fac singur treaba.

Edited by KyKyKyKy, 10 January 2018 - 21:48.


#45
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postionelectron, on 10 ianuarie 2018 - 21:34, said:

N-ai inteles nimic.
Cam ce trebuia sa inteleaga? La cat de jegosi sunt peretii, ce mai conteaza putin moloz?

#46
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Mufare ca lumea la un prieten:

Attached File  mufare.jpg   39.34K   88 downloads

Când a fost sunat să le dea o notă le-a dat nota maximă că i-a fost rușine. :lol:

În legătură cu curățenia: asta depinde de oameni. Unii lucrează totuși curat și nu ai probleme după. Am văzut și cazuri unde s-au dus direct în camera omului evident cu pantofi plini de noroi.

Edited by Kalman2007, 10 January 2018 - 21:58.


#47
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007

View Postxcit, on 10 ianuarie 2018 - 21:44, said:

.nici sa ne cramponam acum ca ne darama blocul o gaurica, ce dracu, cand incarcati balcoanele cu corniere si geamuri pe vremea lui ceausescu nu mai cadea nimic?
n-am spus ca imi darama blocul, ci doar ca nu sunt proprietari si nu au autorizatie pentru acele gauri. pentru acel metru patrat eu am platit 1000 de euro, si fix in acel metru patrat ei dau o gaura. stii care e culmea ? blocul meu are canal tehnic. dar rcs nu-l foloseste,ca vor acces permanent la instalatie


Quote

Sau acum am vazut cum e pe afara si gata, am devenit niste mici burghezi crescuti cu pian in casa...
si e ceva rau in canta la pian??? cand auzi cuvantul cultura iti vine sa scoti pistolul ?? da, unii stiu sa cante la pian. cum s-ar spune, au ce se lauda in afara pesterii. altii, canta, dar cu bormasina .. dorei , ce sa le faci, tre sa mai si aduni dupa ei ...

#48
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View PostKalman2007, on 10 ianuarie 2018 - 21:55, said:

Am văzut și cazuri unde s-au dus direct în camera omului evident cu pantofi plini de noroi.

Bunele maniere spun ca nu trebuie sa te descalti cand intri intr-o casa, tot alea spun ca nici tu ca gazda nu e frumos sa ceri cuiva sa se descalte, dar poti sa ai la usa niste botosei si sa il rogi sa si-i puna...bine nu vorbim aici de noroaie cum ai zis tu, ca la fel de bine putem vorbi despre unul care iti intra cu cacat de caine pe talpi si ti-l insira prin casa...nu sunt de acord cu asa ceva, dar nici nu cer cuiva sa se descalte.

View Poststrongsss, on 10 ianuarie 2018 - 21:56, said:

si e ceva rau in canta la pian??? cand auzi cuvantul cultura iti vine sa scoti pistolul ?? da, unii stiu sa cante la pian. cum s-ar spune, au ce se lauda in afara pesterii. altii, canta, dar cu bormasina .. dorei , ce sa le faci, tre sa mai si aduni dupa ei ...
e greu, a? Nu e rau sa stii sa canti la pian...vorba era daca ai crescut cu pian in casa...dar na, nu pot sa pretind nimic la nimeni

#49
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View Postdasvik, on 10 ianuarie 2018 - 21:00, said:



Da' de unde stii tu ca intra neinvitati? Iti spun vecinii de fiecare data cand fac un contract pentru internet / tv / etc. si tre' sa vina mesterii de la firma sa-i lege la retea? Sau de fiecare data cand au cate-o problema tehnica si - din nou - trebuie sa vina mesterii sa repare? Sau in viziunea ta pentru astea trebuie invitatii speciale, gen oficiale, in scris, triplu exemplar, stampilate cu 5 stampile, etc.? Sunt curios, tu cand faci cate-un contract sau ai vreo defectiune, preferi sa astepti sa vina aia doar cand ii inviti tu , ca sa nu intre neinvitati (gen, dupa vreo 3-4 luni, cand iti dai seama ca de fapt trebuie sa-i inviti ca sa vina)?

Sau tu locuiesti singur pe scara si atunci e clar ca daca nu i-ai chemat tu, n-are cine altcineva sa-i fi chemat?
El o fi baba de la parter care are grija si  stie tot ce misca in scara.

#50
ionelectron

ionelectron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 28.05.2009

View Postxcit, on 10 ianuarie 2018 - 22:02, said:


Bunele maniere spun ca nu trebuie sa te descalti cand intri intr-o casa, tot alea spun ca nici tu ca gazda nu e frumos sa ceri cuiva sa se descalte, dar poti sa ai la usa niste botosei si sa il rogi sa si-i puna...bine nu vorbim aici de noroaie cum ai zis tu, ca la fel de bine putem vorbi despre unul care iti intra cu cacat de caine pe talpi si ti-l insira prin casa...nu sunt de acord cu asa ceva, dar nici nu cer cuiva sa se descalte.


e greu, a? Nu e rau sa stii sa canti la pian...vorba era daca ai crescut cu pian in casa...dar na, nu pot sa pretind nimic la nimeni

Caci eu sunt ala cu pianu, imi permit o aroganta.

Sa stii ca "nimic la nimeni" canta astia prin manele. Daca "nimeni" era corect folosit, era "de la". Corect este: "nu pretind nimic nimanui".

#51
Uteib

Uteib

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 08.06.2017

View Postxcit, on 10 ianuarie 2018 - 21:44, said:

nu apar pe nimeni, nu lucrez cu asa ceva...intradevar am intalnit oameni care mi-au cerut matura sa faca curat...am zis, lasa nene ca matur eu vezi-ti de treaba. Dar sunt si oameni presati de timp ca ii f.te sefu cu 7 mii de lucrari pe zi si atunci nu sta sa dea cu matura ca n-are timp. E adevarat ca toti preferam sa gasim cum am lasat, dar na...nici sa ne cramponam acum ca ne darama blocul o gaurica, ce dracu, cand incarcati balcoanele cu corniere si geamuri pe vremea lui ceausescu nu mai cadea nimic? Sau acum am vazut cum e pe afara si gata, am devenit niste mici burghezi crescuti cu pian in casa...
Indiferent cat il f ute seful, sa dea o matura dureaza cel mult un minut, e chestie de bun simt! Si pana la urma vorba unui coleg de mai sus, daca vrea sa dea o matura poate nu il las eu, gestul conteaza!

Edited by Uteib, 10 January 2018 - 22:23.


#52
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View Postionelectron, on 10 ianuarie 2018 - 22:17, said:


Caci eu sunt ala cu pianu, imi permit o aroganta.

Sa stii ca "nimic la nimeni" canta astia prin manele. Daca "nimeni" era corect folosit, era "de la". Corect este: "nu pretind nimic nimanui".
corect, tu erai ala cu pianuL care ti-ai permis o aroganta....nu-i o problema, toti gresim

#53
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007

View Postxcit, on 10 ianuarie 2018 - 22:02, said:

vorba era daca ai crescut cu pian in casa...dar na, nu pot sa pretind nimic la nimeni
vorba aceea o foloseau comunistii, cand trimiteau oamenii la canal.
de fapt, prima data a fost folosita cand au trimis detasamentele de tineri, la munca fortata pe valea jiului. dar na, cu istoria recenta e mai greu.
Dar nu revenim noi ontopic? are rds o procedura pentru interventii ? procedura  aloca timp pentru curatenie ? ca daca nu le da oamenilor timp, degeaba ne suparam pe ei ...

#54
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016

View Poststrongsss, on 10 ianuarie 2018 - 21:07, said:

scara blocului este o parte a proprietatii comune pentru care eu platesc impozit si femeie de serviciu. ei ce platesc ?
mai mult, ei fac niste lucrari fara autorizatie-spre exemplu dau gauri in structura de rezistenta a blocului ! si va spun sigur ca n-au autorizatie.
sau fura curent, sub pretextul ca au intelegere cu asociatia, in unele locuri inca mai fura curent din casa scarii. hai sa furam toti curent, daca asa se fac afaceri in Romania. si nu, pe contractul lor nu scrie ca le da cineva voie sa intre in scara blocului.


Ne certam ca vin doi ,,Dorei" sa faca doua gauri  in structura de rezistenta  a  blocului, fara autorizatie si maine cade blocul. Dar cei care fac bolte si desfinteaza pereti si isi fac bolte fara autorizatii, de acea nu zicem nimic. Aia is educati asai?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate