Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

RCS RDS si angajatii lor.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#55
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
pe mine ma intrebi degeaba, nu am nici macar servicii de la ei, nu cunosc, eu m-am bagat in seama la modul general ca si eu sunt patit dar nu mi-a cazut nimic sa pun mana pe matura...la o adica putem sa prindem tapul ispasitor pt orice zgarietura de pe peretii scarii si sa ii punem sa ne zugraveasca scasra, nu? De ce n-ar functiona....ca la urma urmei daca tot am prins pe cineva acolo, pe el pe mama lui

 strongsss, on 10 ianuarie 2018 - 22:37, said:

vorba aceea o foloseau comunistii, cand trimiteau oamenii la canal.
ti-am dat like pt ca ai inteles despre ce ziceam, dar daca te uiti putin mai sus, parca parca te apropii si tu de un mic deputat de scara care trebuie sa stie el cine intra cine iese....nu mai e asa acum colegule, omul vine, munceste si pleaca, nu sta sa iti spele scara si sa ii tremure chilotii ca i-ai facut o poza....pune-o la insectar si gata, fa-i de ras in fata natiunii

#56
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

 dalu364, on 10 ianuarie 2018 - 20:07, said:

Paradisul ala in care stai tu, ...pare mai degraba altceva.

Poate nu ,,prinzi " tu profunzimea, dar nu-i suparare :peacefingers:

#57
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016
Nici eu nu am nimic de la RDS&RCS dar  la noi romanii e rusine sa dai la matura ca te rade vecinul. Noi asteptam totul sa ne faca altii. Sa vine nu stiu cine sa ne faca curatenie,sa ne faca  N treburi. La noi daca sunt multe accidente  rutiere angajam politisti si inasprim amenzile ,in loc sa facem  drumuri,in loc sa  producem marim taxe si impozite  etc. Vorba  din batrani " cu cat esti mai paduchios cu atata te scarpini mai tare". Imi cer scuze dar  cam asta e situatia.

#58
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

 xcit, on 10 ianuarie 2018 - 22:45, said:


ti-am dat like pt ca ai inteles despre ce ziceam, dar daca te uiti putin mai sus, parca parca te apropii si tu de un mic deputat de scara care trebuie sa stie el cine intra cine iese....nu mai e asa acum colegule, omul vine, munceste si pleaca, nu sta sa iti spele scara si sa ii tremure chilotii ca i-ai facut o poza....pune-o la insectar si gata, fa-i de ras in fata natiunii
s-ar putea sa ai dreptate si sa fiu prea indarjit eu, dar daca nu-s clientul lor, de ce imi gauresc peretele ?
stii care e treaba,  am vazut des ca pe forum oamenii tin neconditionat cu rds, parca ar avea actiuni acolo. eu n-am internet de la ei (am avut, mergea bine pe torenti, dar acum am de la altii) si nu inteleg indarjirea cu care unii ni-i baga pe gat. intrebi ceva pe forumul de vodafone/orange/telekom, te trimit imediat la oferta digi. intrebi ceva de alt operator de internet, te intreaba de ce n-ai rcs. fratilor exista si altii. naspa este cand te duci la primarie si spui ca vrei autorizatie sa tragi un cablu. nu merge, ca are are rds niste fibra, si nu putem trage in paralel cu ei. si in timp ce tu stai 2 ani pt o autorizatie sa treci bulevardul, rds trage cabluri si da gauri cum vrea muschiul lui.
cand mai vad si pe casa scarii firul prin care sunt legati la instalatia de curent a scarii, mi se ridica nivelul politic. daca ii prind ii ard, daca nu, asta e.
altfel angajatii rcs sunt oameni si ei.  nu muncesc pe salariul minim, dar nici nu-s niste privilegiati ai sortii. sa faca curat dupa lucrare e o treaba de normalitate si bun simt, dar ce mai este normal in tara asta.

#59
Nedelcu-90

Nedelcu-90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.06.2014

 ionelectron, on 10 ianuarie 2018 - 19:30, said:

Si in 2018 firmele mari lucreaza cu grobieni.

Ce-o fi asa greu ca atunci cand lucrezi la ceva care lasa mizerie, sa strangi si dupa tine?? Mi se pare elementar si parte a educatiei primare (cei 7 ani de acasa).

Sunt eu prea pretentios sa vreau sa traiesc intr-o lume civilizata, din toate punctele de vedere.

Poate vreun sef de la Digi care are bun simt si care intelege ca nu e ok sa lasi mizerie in usa cuiva vede postarea asta si ia masuri. De la Dorel-ii care lucreaza la ei nu ma astept. Probabil asa afac si la ei acasa.
Ei au facut lucrarea pentru tine sau pentru vrun vecin ? Daca e pentru vecin .. el  ar trebui sa dea cu matura ...daca  pentru tine a fost lucrarea, nu vad rostul  topicului Posted Image
RE: am observat ca aceeasi problema cu tine o are si alt vecin..decii cel in masura si de bun simt ar fi sa dea cu matura cel care ia chemat....dar sigur asta nu sa intamplat

Edited by Nedelcu-90, 10 January 2018 - 23:57.


#60
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Pe toti astia de le canta in struna nesimtitilor care lasa mizerie in urma lor i-as intreba : daca vin si ma piș pe palier la voi, iesiti voi sa spalati? Că na, nu vă cade coroana daca manuiți mopul ăla puțin.

#61
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Cand faceam restructurari hard-core in apartamente pe presu din fata usii puneam o carpa uda sa nu ducem prafu pe scara blocului.Cand se carau scule,alea alea izolam liftu de ziceai ca santem Dexter.E o vorba de meseriasi ce fac bani-intru la curat,ies  curat cu lucrarea.Poate nu ati vazut ca se practica foto inainte,in curs,la sfarsit lucrare.Ca Dorel are lipsuri,sefu lu Dorel la fel..Asta e Ro.

#62
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

 xcit, on 10 ianuarie 2018 - 21:14, said:


sa stii ca o sa cada blocul de la o gaura de 10 sau cine stie cat e...in schimb cand dai ditamai gauroiul in perete pt hota sau aer conditionat nu mai cade nimic....hai ca exagerati fara motiv
In Slatina fiecare are cate 2 gauroaie, hota si centrala pe gaz, ca nu mai exista caldura de la stat din 1998.Posted Image

#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Peste tot lucreaza la fel.
Mie nu mi-e de gunoiul lasat mie, ca la mine au lucrat, mi-e de ce le-a lasat vecinilor: moloz, cabluri, plase, stergatoare mutate. Bine ca am vazut si le-am facut curat pana sa apara. Ar fi putut sa-mi ceara si un cos de gunoi unde sa arunce resturi, sa nu le imprastie. Da`, de unde! E greu.

#64
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 crisstonne, on 10 ianuarie 2018 - 22:48, said:

Poate nu ,,prinzi " tu profunzimea, dar nu-i suparare Posted Image

Da ? Bine. Nici n-asi vrea sa ,, prind '' profunzimea aia. Probabil este de natura psihiatrica, sau ,,  maria '' ...ori ciuperci.Posted Image

#65
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
servicii de gunoi, angajati platiti prost, instruti prost, si customer service de caca.

( asta gasesti daca cauti RCS RDS in dex )

#66
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Asa spuneti si cand este zapada


Primarie incompetenta si altele, dar unora va cade mana sa dati la lopata sau cu matura... e misto sa va plangeti pe forum de o chesti decat sa faceti ceva util...

#67
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009

 un huligan, on 11 ianuarie 2018 - 01:06, said:

Pe toti astia de le canta in struna nesimtitilor care lasa mizerie in urma lor i-as intreba : daca vin si ma piș pe palier la voi, iesiti voi sa spalati? Că na, nu vă cade coroana daca manuiți mopul ăla puțin.
Una e sa lasi "mizerie" in urma ta datorita unei lucrari care trebuia facuta, pentru care ai fost chemat de proprietar (direct sau oarecum indirirect - adica prin contract), si alta e sa te duci sa te pisi in scara blocului cand nu te cheama nimeni... sau sa lasi gunoaie in urma ta cand te duci la gratar.

Cand o sa am vreo gradina de legume pe scara si o sa-mi trebuiasca ingrasamant, o sa te chem sa te si caci in ele, nu doar sa te pisi, si daca se intampla sa dai si pe langa, o sa curat dupa tine. Pana atunci, daca te prind ca te pisi pe palierul meu, o sa stergi tu, cu limba. Ca eu nu te-am chemat, nici nu am vreun contract cu cineva prin care palierul meu devine toaleta publica.

Dar na, trebuia sa apara vreunul care sa dea vreun exemplu extrem care arata o nesimtire crasa intr-o situatie total paralela cu cea descrisa de initiator, si sa incerce sa le intersecteze cumva, ca fara nu raspuns d-asta nu era topicul vrednic de poiana.

Edited by dasvik, 11 January 2018 - 09:03.


#68
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

 dasvik, on 11 ianuarie 2018 - 09:00, said:

Una e sa lasi "mizerie" in urma ta datorita unei lucrari care trebuia facuta, pentru care ai fost chemat de proprietar (direct sau oarecum indirirect - adica prin contract), si alta e sa te duci sa te pisi in scara blocului cand nu te cheama nimeni... sau sa lasi gunoaie in urma ta cand te duci la gratar.

Cand o sa am vreo gradina de legume pe scara si o sa-mi trebuiasca ingrasamant, o sa te chem sa te si caci in ele, nu doar sa te pisi, si daca se intampla sa dai si pe langa, o sa curat dupa tine. Pana atunci, daca te prind ca te pisi pe palierul meu, o sa stergi tu, cu limba. Ca eu nu te-am chemat, nici nu am vreun contract cu cineva prin care palierul meu devine toaleta publica.

Dar na, trebuia sa apara vreunul care sa dea vreun exemplu extrem care arata o nesimtire crasa intr-o situatie total paralela cu cea descrisa de initiator, si sa incerce sa le intersecteze cumva, ca fara nu raspuns d-asta nu era topicul vrednic de poiana.
Poate, dar nu cu limba mea.
Altminteri, situatia nu e deloc paralela, nici initiatorul nu i-a chemat pe nesimtiti si argumentul sustinatorilor e ca nu-i cadeau mainile daca matura in locul lor in loc sa faca poze. Daca tu nu vezi aberatia e strict problema ta.
Hai, daca nu-ti place exemplul o să-ți dau altceva - te duci la restaurant și bucătarul te așteaptă pe tine să-i speli lușul și ospatarul îți dă napronul acasă să-l bagi la mașină.

#69
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009

 un huligan, on 11 ianuarie 2018 - 10:02, said:

Poate, dar nu cu limba mea.
Altminteri, situatia nu e deloc paralela, nici initiatorul nu i-a chemat pe nesimtiti si argumentul sustinatorilor e ca nu-i cadeau mainile daca matura in locul lor in loc sa faca poze. Daca tu nu vezi aberatia e strict problema ta.
Hai, daca nu-ti place exemplul o să-ți dau altceva - te duci la restaurant și bucătarul te așteaptă pe tine să-i speli lușul și ospatarul îți dă napronul acasă să-l bagi la mașină.

Ba fix cu limba ta daca confunzi palierul meu cu o toaleta publica. N-am nimic cu tine la modul general, sanatate si virtute, dar daca faci magarii, atunci se schimba lucrurile.

Da, initiatorul nu i-a chemat, dar daca citesti postarea mea de mai sus, sau daca gandesti putin mai detaliat decat simplul "initiatorul nu i-a chemat", iti dai seama ca pe o scara de bloc locuiesc mai multe persoane si, in afara cazului in care initiatorul este dictatorul / stapanul absolut al scarii blocului, nu prea are ce sa comenteze. Nu mentioneaza nicaieri ca lucrarea a fost facuta pentru apartamentul lui sau ca are vreo legatura cu mesterii. El se plimba a-mpulea pe scara si i-a vazut pe aia lucrand la un apartament, si s-a gandit sa faca din tantar armasar. Poate ca ala din apartament i-a chemat, si atunci ce mai ai de spus, in legatura cu "chematul mesterilor"?

Cat despre restaurant, te contrazici singur. Acolo angajatii restaurantului sunt "gazdele" si tu esti "musafirul" - neinvitat, daca iti place tie. Faptul ca ei sunt cei care presteaza un serviciu nu e relevant (nu cred ca prostituatele iti spala asternuturile dupa ce le ****, si doar si alea tot un serviciu presteaza, nu?). Si aia isi spala singuri ce au de spalat, nu te pun pe tine. Ca fapt divers nu cred ca spala nici bucatarul si nici ospatarul ceva, ci femeia de serviciu / vreo firma de spalat haine, asa ca tot n-ai de ce sa dai vina pe mesteri, nu e vina si problema nici lor daca RDS nu angajeaza femeie de serviciu.

Edited by dasvik, 11 January 2018 - 12:14.


#70
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

 dalu364, on 11 ianuarie 2018 - 06:54, said:



Da ? Bine. Nici n-asi vrea sa ,, prind '' profunzimea aia. Probabil este de natura psihiatrica, sau ,,  maria '' ...ori ciuperci.Posted Image

Sau poate nu :) Sa nu poluam totusi subiectul.
Lasa asa cum a cazut.

#71
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017

 ionelectron, on 10 ianuarie 2018 - 19:30, said:

Si in 2018 firmele mari lucreaza cu grobieni.

Ce-o fi asa greu ca atunci cand lucrezi la ceva care lasa mizerie, sa strangi si dupa tine?? Mi se pare elementar si parte a educatiei primare (cei 7 ani de acasa).

Sunt eu prea pretentios sa vreau sa traiesc intr-o lume civilizata, din toate punctele de vedere.

Poate vreun sef de la Digi care are bun simt si care intelege ca nu e ok sa lasi mizerie in usa cuiva vede postarea asta si ia masuri. De la Dorel-ii care lucreaza la ei nu ma astept. Probabil asa afac si la ei acasa.

Nu e treaba lor sa dea cu matura, nu vrei sa iti dea si cu var??? Posted Image)) Pune mana pe matura ca nu iti cade mana!!!

 strongsss, on 10 ianuarie 2018 - 21:07, said:

scara blocului este o parte a proprietatii comune pentru care eu platesc impozit si femeie de serviciu. ei ce platesc ?
mai mult, ei fac niste lucrari fara autorizatie-spre exemplu dau gauri in structura de rezistenta a blocului ! si va spun sigur ca n-au autorizatie.
sau fura curent, sub pretextul ca au intelegere cu asociatia, in unele locuri inca mai fura curent din casa scarii. hai sa furam toti curent, daca asa se fac afaceri in Romania. si nu, pe contractul lor nu scrie ca le da cineva voie sa intre in scara blocului.

Nu mai vorbi prostii. AU autorizatii de la Asociatiile de proprietari. Daca peste 50% din locatari vor retea de la operatorul respectiv, parerea ta e ZERO. SI nu e treaba baietilor sa va mature scara, ei vin sa ofere un serviciu LA CERERE de cele mai multe ori SOLICITAT, deci va asumati deranjul !! Aveti femei de servici, si daca nu, iesiti frumos si maturati ca nu va cade mana!!!

 Uteib, on 10 ianuarie 2018 - 22:21, said:

Indiferent cat il f ute seful, sa dea o matura dureaza cel mult un minut, e chestie de bun simt! Si pana la urma vorba unui coleg de mai sus, daca vrea sa dea o matura poate nu il las eu, gestul conteaza!

AI femeie de servici, cand soliciti un serviciu, ti-l asumi. Cand iti montezi centrala de ap, nu iti matura baietii casa si iti dau cu var dupa!!! Posted Image)) Mai terminati cu tampeniile astea. Iar daca ti-ac cere baietii, pe langa instalare si vreo 300 de lei, sa va mature scara, sa vedem cati platiti??? Posted Image)))

Legat de aberatia cu furtul de curent, la inceput echipamentele RCS erau alimentate de la un locatar, acesta primind gratuitati din partea firmei, ulterior alimentarea electrica facandu-se de la panoul electric, dar fiind legat inaintea CONTORULUI electric al scarii, RCS avand un contract cu Electrica semnat.

Edited by electragrup, 11 January 2018 - 13:51.


#72
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Niște leneși toți.

Ăștia de la RDS nu mătură când ne bagă internetul.
Femeia de serviciu o ține sus și tare că nu e datoria ei să configureze routerele de la RDS și să meargă să plătească facturile locatarilor la utilități.
Paznicul de la bancă tot comentează că de face el duplicate la actele clienților băncii.
Ăștia de la curierate nu vin după noi la 100 de km distanță de locația solicitată de noi inițial pentru livrare.
Grădinarii de la primărie nu zugrăvesc și ei blocurile proprietate privată care arată ca în Beirut.
Cojile de semințe nu se duc singure la coș o dată ce sunt scuipate pe stradă.
Doza de suc nu se rostogolește singură la gunoi după ce ai dat cu ea pe geamul mașinii.

Țară de căcat

Edited by exceswater, 11 January 2018 - 15:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate