Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Alliantz recidiveaza

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006

View Postturcu015, on Jul 10 2006, 22:36, said:

allianz  este la ora actuala cea mai buna oferta de pe piata asigurarilor

Daca te referi la CASCO...nu stiu daca mai e cea mai buna oferta acum cand algoritmul de calcul a valorii primei de asigurare include si bonus malus si multi alti factori...
Ajungi la niste sume destul de nesimtite...

#20
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,495
  • Înscris: 24.12.2005

View Postclausio, on Jul 12 2006, 10:28, said:

Daca te referi la CASCO...nu stiu daca mai e cea mai buna oferta acum cand algoritmul de calcul a valorii primei de asigurare include si bonus malus si multi alti factori...
Ajungi la niste sume destul de nesimtite...
Sumele sunt într-adevăr mari, iar problema majoră este că la ele se vor alinia mare parte din asigurătorii care conteză cu adevărat...(evident, în termen de luni, poate chiar un an).. :death:

#21
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View PostCourage, on Feb 21 2006, 21:42, said:

Sigur am CASCo full pe toate masinile.
Eu am facu polita si stiu ce am cerut + ca nu e prima problema, dar acum e prima oara cand ma pun sa platesc :@
Service-ul are decontare directa cu Alliantz?
De obicei cind nu exista DD, service-ul are tendinta de a tepui asiguratorul.

#22
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu dau o bila alba pt allianz
taximetrist temebel, aripa stanga lovita, bara fata, far...avea rca la allianz... contatatorul s-a purtat exemplar, a dutrat 10 min, a pus la schimbat/reparat exact  asa cum consideram si eu ca trebuie sa fie, decontarea a fost facuta instant, no. problem
mai greu cu servicele propriu zis, aici bila neagra, 3 sapt. de stat, una scria pe hartie alta era in realitate, reparatii de mantuiala....rezolvat pana la urma, bine sper, nu am probat prea mult masina  :(

cu omniasig, tot pe rca, ceva  tabla si bara spate indoita, bila neagra, au carcotit, reconstatat, comentat....

#23
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006
Cred ca o sa se cam schimbe treaba pe la Aliantz, au 150% rata daunei anul trecut si asta inseamna ca ne-au luat ochii cativa ani cu plata fara sa cracneasca pentru cota de piata si apoi o sa vedeti efectele: 1 scumpirea politelor 2 o mai mare "grija" la despagubiri. Sper sa nu fie asa totusi.

#24
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
N-au 150%, mai citeste si tu ziarele si interviurile, daunalitatea a urcat la 65% si ceva la suta.

#25
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006

View PostSpeedo, on Aug 20 2006, 23:43, said:

N-au 150%, mai citeste si tu ziarele si interviurile, daunalitatea a urcat la 65% si ceva la suta.

150 % stiu de la cineva de la Aliantz. Lasa interviurile.

#26
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Sigur, de la "cineva", daca nu crezi raportarile oficiale atunci chiar n-am ce sa mai spun. La ei nu e ca la noi, sau cum era la noi, cand raportezi veniturile alea se iau ca baza pentru orice, listare la bursa, control din partea statutlui, etc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate