Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sugestii DVR și camere

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Cezu

Cezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.03.2010
Vă salut,

Doresc să instalez la țară un sistem de supraveghere format dintr-un DVR și cel puțin 4 camere de exterior. Îmi puteți oferi ceva sfaturi de achiziție într-un buget de maxim 1000 RON? Precizez că vreau să fie accesibile înregistrările din internet.
Am găsit câteva kit uri de genul: https://www.a2t.ro/k...or-full-hd.html

Totodată, aș vrea să am posibilitatea să conectez și 2 camere pe care deja le dețin (foto mai jos).


Vă mulțumesc pentru sfaturi. Attached File  20171229_201837.jpg   45.01K   45 downloadsAttached File  20171229_201843.jpg   45.81K   44 downloads

#2
alexsec

alexsec

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.08.2015
Salut,
La pachetul din exemplu sa iei in calcul ca respectivele camere nu vor avea vizibilitate atat de buna pe timp de noapte (IR 20 m).
In urma setarilor dintr-un router inaintea DVR-lui, se pot accesa camerele de pe Internet.
Sa iei in calcul si o sursa de alimentare plus mufele corespunzatoare.
Cele 2 camere care le detii deja, din cate se vede din imagine, sunt IP iar DVR-ul suporta 1 camera IP.

#3
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Trebuie sa mai maresti bugetul, nici cu kit-ul din link nu te incadrezi in aia 1000 lei, vezi ca mai ai nevoie de hard disk, surse pentru camere,cablu,mufe s.a.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate