Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

prelungire cartela

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
am niste cartele cu care nu mai pot apela 1234 dar pot fi sunat pe ele, ma intreb, ca nu gasesc pe net, cat este valabila aceasta perioada in care pot fi numai sunat si primi sms? ca pe o cartele, de ex, nu mai pot fi nici sunat, zice ca e blocat pt apelurile de sosire

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
De ce le-ai pastrat daca nu le-ai incarcat? Care e scopul lor? Tepe ceva pe olx :>?

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 tarzaan, on 28 decembrie 2017 - 15:00, said:

am niste cartele cu care nu mai pot apela 1234 dar pot fi sunat pe ele, ma intreb, ca nu gasesc pe net, cat este valabila aceasta perioada in care pot fi numai sunat si primi sms? ca pe o cartele, de ex, nu mai pot fi nici sunat, zice ca e blocat pt apelurile de sosire

Pai, nu s-au inventat cartelele pe care sa nu le mai incarci deloc si sa le poti folosi pana la adanci batraneti ca ar daca capitalistii din telefonia mobila faliment.
Perioada de "greatza" in care nu poti apela, dar poti primi apeluri e de vreo 300 de zile

https://www.vodafone...index.htm#tab-2

#4
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
aha mersi

Edited by tarzaan, 28 December 2017 - 15:18.


#5
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Formezi *134# apoi tasta de apel (verde) si afli tot ce te intereseaza. Informatii suplimentare pe *100#. Banuiesc ca sunt cartele Cosmote/Telekom ca astia au 1234 la relatii cu clientii.

#6
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Eu țin cartele orange pentru direcționare de pe diji cînd nu e.
Campioana are aproape 4 ani nereîncãrcatã!!!!(de la portare)...bine, are și numerele împrãștiate tare...cele mai "legate" dispar la exact 12 luni.

Edited by sarac.lipit, 28 December 2017 - 15:27.


#7
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Si eu am una de ~4 ani.
Este folosita mai ales pentru primire telefoane din UE.
Nepotii isi cauta matusa, numarul asta este singurul pe care l-a facut cunoscut tuturor, pentru nepotii preferati are alte numere.

#8
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,568
  • Înscris: 25.04.2007

 rosix, on 28 decembrie 2017 - 15:15, said:


Pai, nu s-au inventat cartelele pe care sa nu le mai incarci deloc si sa le poti folosi pana la adanci batraneti ca ar daca capitalistii din telefonia mobila faliment.
Perioada de "greatza" in care nu poti apela, dar poti primi apeluri e de vreo 300 de zile

https://www.vodafone...index.htm#tab-2
Si totusi exista. Vechea mea cartela de Orange trebuia sa termine perioada de gratie prin primavara. De atunci tot primesc mesaje ca daca nu o incarc in x zile pierd numarul, Cam unul pe luna, sau chiar si tot felul de oferte de zeci de Giga de net daca alimentez cu cel putin 5 euro. De primit telefoane iarasi primesc de la cunoscutii care in pofida faptului ca le-am spus sa nu ma mai sune pe Orange, mai uita sau incurca numerele. Am lasat-o in telefon dual sim tocmai de curiozitate sa vad pana cand nu se indura cei de la Orange sa mi-o inchida.

#9
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

 rosix, on 28 decembrie 2017 - 15:15, said:

nu s-au inventat cartelele pe care sa nu le mai incarci deloc si sa le poti folosi pana la adanci batraneti ca ar daca capitalistii din telefonia mobila faliment.
Perioada de "greatza" in care nu poti apela, dar poti primi apeluri e de vreo 300 de zile

https://www.vodafone...index.htm#tab-2
Am vreo 2 cartele Vodafone care nu le-am mai incarcat de vreo 2 ani si mereu luna de luna primesc mesaj ca mi-a fost extinsa cu INCA o luna perioada de gratie. Odata pe una imi daduse si bonus 10GB la internet daca reincarc cu minim 5 euro si aleg o extraoptiune Posted Image))

Edited by pascali_daniel, 28 December 2017 - 16:38.


#10
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Cand ai scris prelungire ma gandeam ca vrei sa le lungesti fizic , sa tragi cu dintii Posted Image

#11
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 Baxon, on 28 decembrie 2017 - 17:45, said:

Cand ai scris prelungire ma gandeam ca vrei sa le lungesti fizic , sa tragi cu dintii Posted Image

     De-asta am intrat si eu. Sa vad minunea.

#12
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
mersi, deci am sunat la *100diez si a zis ca pot reincarca pana la data xx, deci dupa data aceasta nu mai pot fi sunat?

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 pascali_daniel, on 28 decembrie 2017 - 16:37, said:

Am vreo 2 cartele Vodafone care nu le-am mai incarcat de vreo 2 ani si mereu luna de luna primesc mesaj ca mi-a fost extinsa cu INCA o luna perioada de gratie. Odata pe una imi daduse si bonus 10GB la internet daca reincarc cu minim 5 euro si aleg o extraoptiune Posted Image))

Da, asa au inceput ei sa faca de slugi ce sunt nu din alte motive... Probabil si-au dat seama ca o cartela activa inseamna cineva la capatul celalalt care incarca o alta cartela sa poata sa sune. Dar pana la urma tot le dezactiveaza, cand ti-e lumea mai draga.

Edited by rosix, 28 December 2017 - 18:45.


#14
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

 rosix, on 28 decembrie 2017 - 18:44, said:

Da, asa au inceput ei sa faca de slugi ce sunt nu din alte motive... Probabil si-au dat seama ca o cartela activa inseamna cineva la capatul celalalt care incarca o alta cartela sa poata sa sune. Dar pana la urma tot le dezactiveaza, cand ti-e lumea mai draga.
Da, slugi.
Platiti la " comision".
Daca au rezultate= cartele vechi ce sunt reactivate, au ce pune pe masa.
Nu au rezultate? fac foamea.
Asta-i capitalismul. Absolveni de facultate angajati la aprozar.
Nu vand castraveti, vand reincarcari.

#15
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017

 tarzaan, on 28 decembrie 2017 - 18:31, said:

mersi, deci am sunat la *100diez si a zis ca pot reincarca pana la data xx, deci dupa data aceasta nu mai pot fi sunat?

Da, dupa aceasta data cartela se va dezactiva. Nu vei mai putea fi sunat, numarul intra in carantina (tu il pierzi).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate