Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Huse si moduri de protectie pentru S8 si S8+

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
572 replies to this topic

#541
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Ma intereseaza si pe mine o husa ca cea din foto atasat ( in foto e pt S8+ ) , insa as dori sa aibe protectie pe toate lateralele telefonului
Cred ca un fel de combinatie intre un bumber si una tip carte
Am asa ceva la un LG G3 si as dori la fel si pt un S8 + o folie protectie ecran aferenta
Nu tin neaparat sa fie de sticla , fiindca observ ca si acestea se pot sparge , pe cand la cea clasica se exfoliaza
Eventual daca stiti/cunoasteti vreun magazin din Bucuresti unde monteaza folia pe ecran, astept raspunsul vostru prin pm , a nu se considera ca facem reclama aici

#542
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Am avut pe ecran o folie de silicon de 60 lei, lipita cu un lichid. A stat foarte bine 2 luni, pana saptamana trecuta cand s-a dezlipit urat la un colt si a trebuit sa o scot. Am cumparat alta, arata perfect, tot silicon, fara lichid, lipitq perfect pana in margine. Dupa vreo 4 zile s-a dezlipit. O fi si din cauza husei spate (care e slim, totusi), habar n-am, cert e ca acum stau fara folie pe ecran. Daca nu avea ecran edge nu mai erau probleme cu foliile.

#543
tank

tank

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.09.2006
Pentru cine e din Bucuresti si vrea folie sa mi lasa pm ! Am lasat un video o pagina in urma cu test de impact asupra foliei.

#544
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
De mai bine de o saptamana e naked, arata si se comporta exceptional !

Edited by M0sGerila, 22 July 2018 - 16:17.


#545
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014

View PostM0sGerila, on 22 iulie 2018 - 16:17, said:

De mai bine de o saptamana e naked, arata si se comporta exceptional !

Living on the edge ! :)

View PostAndrew231, on 20 iulie 2018 - 20:46, said:

Este mai buna folia din silicon decat folia din sticla? Spre exemplu aceasta folie despre care s-a mai vorbit aici pe forum https://www.smartpro...silicone-cover/ este mai buna decat o folie din sticla? Din ce am vazut are o rezistenta mai mica la cazaturi.

O folie din polimeri elastomeri (incorect spus din silicon, doar senzatia la glisare este asemanatoare datorita primului strat cu autoregenerare) NU poate fi ca o folie din sticla securizata, niciodata.
Cine face asemanari directe si spune clar si romaneste; este exact ca o sticla si se comporta la fel, MINTE.

Doi, Clear mlex cand intra intr-o locatie zice exact asa: foliile noastre sunt exact la fel ca si Smart sau extraterestri - gresit !
Trei, cine detine Clear mlex recunoaste urmatorul aspect: la detalii Smart este clar mai bun si este un brand consacrat, dar folia noastra este mai rezistenta la socuri - gresit !

Teste putem filma 1000 si putem afirma si noi bazaconii dar mereu alegem sa nu o facem.
Cine ma cunoaste si ne cunoaste firma, materialul si brand-ul stie acest aspect.

Clear a intrat pe piata mai puternic pe persoane juridice, pe retail este asa cum este. Au ales sa scade preturile dramatic fara nicio logica anume, strict pentru a acapara gsm urile si plus, vin cu acel cutter plotter ce il pot lasa in locatii.
Matematic vorbind nu sunt mai economi pentru parteneri fata de Smart sa zicem, din contra, blocheaza pe acestia cu o suma consistenta pentru plotter si cateva folii pe care le pot debita.

Pot filma si eu in numele Smart Protection un test de rezistenta, dand sau lovind de 1000 de ori un LCD, sau POT DA O LOVITURA SI S A DUS ECRANUL !
Asta daca stiu (si stiu) unde sa dau (sa aplic lovitura).

Va rog sa pastrati o anume decenta si sa informati mereu corect baietii (si fetele) de aici, care nu sunt clientul ala de mall care zice pune si mie o folie.
Consider ca audienta de pe softpedia este diferita, am cunoscut personal pe multi de aici, le am montat folii, si s a simtit ca pe cei de aici nu-i inmoaie un video sau cateva cuvinte spuse in graba.

Mesajul meu ase adreseaza clar celor ce ma stiu, stiu folia noastra, stiu cum lucram si stiu ca spunem lucrurilor pe nume si fara reclame de duzina si bazaconii spuse pentru a atrage pe moment un posibil client.

Cu stima.

#546
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Stii ca apreciez produsele smart, totusi , am decis sa nu mai dau bani pe accesorii. Am dat 150 de euro pe telefon, il tin 2 ani si il vand cu 250-300, nu are sens sa mai bag 100-200 in accesorii.
Am acasa huse in cutie/tipla nepurtate la telefoane de acum 6 ani, se presupune ca am invatat ceva ;)
I-as pune ceva totusi pe spate sa nu mai alunece asa, ceva idei !??

#547
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Daca nu vrei o husa ultra slim din silicon, mergi pe un skin. Totusi ce avem noi este alunecos. Trebuie sa cauti ceva material aderent, imitatie de silicon sau piele.
Cu stima.

#548
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Lachitza - aveti vreun model de husa cum caut eu in poza atasata mai sus si o folie de protectie ( nu neaparat din sticla ) pt o astfel de husa ( vezi poza din postul 541 )

Edited by wather, 25 July 2018 - 18:24.


#549
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Wather, nu prea ne ocupam de huse. Avem cateva modele simple de silicon si cam atat.
Cu folii te putem ajuta cu orice model existent pe piata, pentru orice model de husa, daca vreti sa iti infoliezi si pisica (daca detii), Smart Protection rezolva :) cu debitari speciale la ochi, urechi si alte doua importante :D
Cu stima.

#550
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Are cineva husa 360 ( e alcatuita din doua bucati - fata/spate ) pe Samsung S8 ?
Cum se comporta in utilizarea zilnica/touch ?
Mai e nevoie de folie protectie la o astfel de husa ?
A avut cineva ocazia sa o testeze si la socuri/cazaturi ?

Multumesc de info , Lachitza

#551
code99

code99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 21.07.2015
Stie careva daca sunt folii de sticla securizate la un Galaxy S8 care sa fie compatibile cu husa Spigen Neo Hybrid?

De cand ma stiu folosesc folii de sticla dar acum cand am cumparat S8 am zis sa incerc o folie "clasica" si am luat de la Smart Protection o folie compatibila cu husa mea si nu prea imi place. Parca tot de sticla e mai bine :)

#552
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
L-am tinut vreo 3 luni fara folie pe fata, doar o husa slim. Nici o zgarietura pe ecran, doar daca te uiti atent in lumina se vad 3-4 microzgarieturi fine ce nu se simt la unghie.. Acum vreo 3 zile mi-a cazut pe parchet si a scapat..dar i-am luat o sticla de la cellara ce s-a prins bine pe ecran. Deocamdata multumit si un pic mai linistit, vad cum se comporta si revin cu pareri

#553
Marian79bz

Marian79bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 14.08.2013

View Postwather, on 26 iulie 2018 - 18:28, said:

Are cineva husa 360 ( e alcatuita din doua bucati - fata/spate ) pe Samsung S8 ?
Cum se comporta in utilizarea zilnica/touch ?
Mai e nevoie de folie protectie la o astfel de husa ?
A avut cineva ocazia sa o testeze si la socuri/cazaturi ?

Multumesc de info , Lachitza
Eu am husa 369 grade cu folie de la Alien.nici nu se cunoaște ca am folie decât dacă te uiți extrem de atent.la șocuri nu iti pot da un răspuns pentru ca evit această lucru pe cât mai mult posibil..pentru ca chiar daca nu e afectat spatele său față pot interveni probleme la componentele lui..camera..placa baza

#554
CretzuV

CretzuV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 01.01.2010
Vreau sa las si eu, acum, dupa ce am scos de pe telefon ultima folie SmartProtection , un review al tuturor colaborarilor mele cu acestia, desi stiu ca nu va fi o parere sustinuta, pentru ca majoritatea celor de aici le folosesc si apreciaza foliile. Prima folie am luat-o pentru S7Edge si a fost chiar in regula, lucru care m-a facut sa doresc sa colaborez cu ei in continuare. Apoi, la interval de 6 luni, am luat pe garantie una pentru S7 Edge si una pentru S8 si acelea au avut exces de adeziv pe gaurile de sus, de la camera, difuzor dar si pe marginea display-ului unde se strangea mereu praf si nu imi ajuta deloc telefonul sa arate ca un device premium ce era. Am schimbat pe garantie aceste folii, au venit altele, din pacate la fel, asa ca le-am pastrat asa, in timp suportând faptul că acestea au început ușor - ușor să se dezlipeasca de pe margini. Acum , la S9 plus, pe langa faptul ca, iar, marginile si orificiile respective se umpleau de praf ingrozitor, de nu mai puteam folosi camera fata, au inceput si alte belele. Am comandat folie pentru S8 plus si S9 plus si mi-au ajuns doua folii, una de S9 plus si una gresita de S8 plus, foarte mica mai exact. Am comandat inca doua [ca o pusesem gresit si pe S9 plus ( intrase praf)] asa ca mi-au trimis inca doua, puse invers in cutii. Inversare pe care cel ce le-a montat (partener Smartprotection) nu a observat-o, asa ca a trebuit sa mai comand inca o folie, pentru ca pusesem de S8 plus pe S9 plus. Am comandat alta folie, am montat ce trebuia,iar la 2 luni a inceput sa se "arda" folia si sa se increteasca pe margine. Am comandat pe garantie alta folie, polimer nou, care mi-a venit de data asta prea mica si nu acoperea complet o margine si partea de jos, explicatia fiind ca a fost taiata pentru alta husa, nu pentru a mea. Am comandat de data asta alta(cea pe care am dat-o azi jos), alta care, la 3 saptamani distanta a inceput sa se deslipeasca singura de pe părți, fara sa fie folosita aiurea și nu doar în părțile în care e mai apropiată de husa, presupunând că această ar putea-o ridica. De cateva luni bune stau foarte mult acasa, iar telefonul meu nu prea vede buzunarul, ca sa zici ca reusesc sa o dezlipesc cumva.

In ceea ce privește serviciul lor de relatii cu clientii, nu am nicio plangere. Foliile, din punctul meu de vedere sunt mai slabe calitativ decât mă asteptam, iar felul in care de ocupa de comenzi si le trimit lasa puțin de dorit, cel putin in privinta perfectionistului si ghinionistului de mine, dar felul in care se poarta cu clientii e extraordinar. De fiecare data cand au gresit, ei au platit totul si a fost totul ok, dar a devenit dificil , mereu, sa primesc ce nu trebuie, sa montez de 10 ori o folie sau sa nu dureze mai mult de 30-45 de zile până să trebuiască să comand iarăși alta folie. Sper sa se înțeleagă faptul că nu incerc  sa denigrez pe nimeni și nici nu fac această postare cu răutate. Este doar un sumar al unei experiențe de aproape doi ani și nimic mai mult.

Attached Files



#555
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu nu am avut decat doua ture, prima a tinut 7 luni fiind montata de un nene la modul profesional, a doua a tinut o luna, montata de mine....
Nu este exclus ca foliile sa fie mai slabe, dar la fel de bine poate fi si montajul de vina !
Am telefon cu folia pe el de 1 an, de fapt si 8-ul inca o mai are pe spate si sta foarte ok tot dupa aproape un an.
Zic si eu...
In alta dezordine de idei de cateva luni il tin fara folie, si-a furat si ciment si cazaturi printre scaunele de la masina, si chei, etc, zero urme....bucurati-va de ele, nu le mai tineti in prezervative de 10 euro...

Edited by M0sGerila, 15 September 2018 - 09:51.


#556
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
@CretzuV, apreciez si multumesc pentru mesaj. Este fff important pt mine ca manager sa rezolv astfel de situatii. Este inadmisibil ca un client, indif cine este, sa tot primeasca ce nu trebuie. Ti am dat PM pentru ceva detalii ca sa pot analiza si rezolva. Bag echipa in sedinta si trebuie sa disscutam chestiile astea ff serios.
Nu trebuie sa fii perfectionist ca sa primesti ceea ce comanzi. Totusi as fi apreciat ca atunci cand ai primit o folie mai mica decat ce iti doreai, debitata pentru o anume carcasa, sa ma anunti ca sa corectam si sa iti trimitem tot gratuit ceea ce ai cu adevarat nevoie.
Apreciez implicarea si inca o data, multumesc pentru informatii.

@M0sGerila, la noi nu exista ,,folii mai slabe". Materialul, desi am incercat acum vreun an si ceva doi sa il inlocuim si am renuntat, ESTE ACELASI.
Folosim acelasi material de cand este infiinata firma.Motivul este ca astfel controlam f bine debitarea si stim mereu unde suntem cu calitatea per general.
Desi este o decizie grea dpdv financiar (ce e bun costa), nu vrem sa ne abatatem de la acest drum.
Aviz altor firme (stii voi cine) care acum foloseste o folie ce se intareste ca o sticla si care nu mai este deloc flexibila precum era. Nu are asa efect de coaja si deci automat nu mai este chiar atat de ,,inteligenta" cum pretind ei. Motivul este, asa cum mai sus am spus, pur financiar, cand incepi sa te joci cu materiale mai ieftine.

La noi, cel mai scump element din cutie este polimerul, desi multi cred ca poate cutia Posted Image
Cu stima.

Edited by Lachitza, 17 September 2018 - 09:07.


#557
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Pai eu nu am zis ca e neaparat mai slab, cum spuneam , sunt de parere ca montajul este foarte important. Am folie smart pusa acum 10 luni, nu misca si se schimba zilnic husele pe telefon....

#558
CretzuV

CretzuV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 01.01.2010

View PostLachitza, on 17 septembrie 2018 - 09:06, said:

@CretzuV, apreciez si multumesc pentru mesaj. Este fff important pt mine ca manager sa rezolv astfel de situatii. Este inadmisibil ca un client, indif cine este, sa tot primeasca ce nu trebuie. Ti am dat PM pentru ceva detalii ca sa pot analiza si rezolva. Bag echipa in sedinta si trebuie sa disscutam chestiile astea ff serios.
Nu trebuie sa fii perfectionist ca sa primesti ceea ce comanzi. Totusi as fi apreciat ca atunci cand ai primit o folie mai mica decat ce iti doreai, debitata pentru o anume carcasa, sa ma anunti ca sa corectam si sa iti trimitem tot gratuit ceea ce ai cu adevarat nevoie.
Apreciez implicarea si inca o data, multumesc pentru informatii.

@M0sGerila, la noi nu exista ,,folii mai slabe". Materialul, desi am incercat acum vreun an si ceva doi sa il inlocuim si am renuntat, ESTE ACELASI.
Folosim acelasi material de cand este infiinata firma.Motivul este ca astfel controlam f bine debitarea si stim mereu unde suntem cu calitatea per general.
Desi este o decizie grea dpdv financiar (ce e bun costa), nu vrem sa ne abatatem de la acest drum.
Aviz altor firme (stii voi cine) care acum foloseste o folie ce se intareste ca o sticla si care nu mai este deloc flexibila precum era. Nu are asa efect de coaja si deci automat nu mai este chiar atat de ,,inteligenta" cum pretind ei. Motivul este, asa cum mai sus am spus, pur financiar, cand incepi sa te joci cu materiale mai ieftine.

La noi, cel mai scump element din cutie este polimerul, desi multi cred ca poate cutia Posted Image
Cu stima.

Am specificat și în post, am anunțat de fiecare data când a fost o problema, fara doar și poate și problema s a rezolvat imediat și fără că eu sa suport alte costuri. Aici m ați câștigat de la început.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate