Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Huse si moduri de protectie pentru S8 si S8+

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
572 replies to this topic

#469
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
@Lachitza glumesc,sper ca nu va suparati.@Sergi m-a inspirat. :)

Thanks insa mi-am lipit o sticla.Am prostul obicei sa le cam scap.Pana acum coafura rezista.

Edited by lawrence74, 18 May 2018 - 09:02.


#470
mircioc502

mircioc502

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.04.2007
As intra si eu la o testare daca se poate. Sunt cred la a 5-a folie smartprotection, dar la cum folosesc eu telefonul se zgarie destul de repede. Multumesc.

#471
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Laurentiu, chiar este ok folia. Nu exagerez cu nimic.
Sa vedem in timp cum sta lipita, cum se autoregenereaza, etc.

#472
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
A mea s-a umplut de valuri pe margine si sus a inceput sa se dezlipeasca . Bine , am inceput sa folosesc un pouch din care il scot si il bag toata ziua.
Sper sa ma mai tina 2 luni !

#473
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
dap .. nu stiu in ce masura regenerarea sau faptul ca este lucioasa ajuta la valurile facute pe margine, care sugereaza ca de fapt la frecari/incalziri repetate polimerul ala se degradeaza printr-o rupere interna a structurii, ca practic daca am masura marginea foliei este probabil considerabil de mare cand e degradata si in valuri fata de atunci cand este dreapta.

@serginho74 caracteristica aia nu o stii tu sau nu o poti spune?

#474
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
O stiu. Nu este momentul sa o spun acum. Si poate ca nu trebuie sa o fac eu.

Doar am crezut ca este utila informatia ca a aparut un polimer nou care se afla in teste. Asta a fost motivul postarii.

Materialul pare putin mai rigid si mai putin predispus formarii acelor valuri pe margine dar pana nu o testez, nu pot sa afirm cu certitudine ca este asa. Folia in sine in mod evident nu mai este cauciucata si atat de elastica.

#475
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Ce nu spune Sergiu este : grosimea foliei (mai mare) oferind o protectie mai sporita, aspectul special mai asemanator sticlelor securizate, tratamentul olefobic si usor anti glare.
Sunt multe de spus despre noul polimer si daca mai sunt doritori din clientii existenti de testing, va astept.
Cu stima.

#476
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Nu stiu cat de relevant este la mine fiindca de aproape doua luni am un pouch de care il frec permanent si a cam inceput sa se dezlipeasca. Oricum, are peste 5 luni de la montaj,  eu sunt multumit !
Cea noua tot la fel se monteaza?

#477
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Se monteaza 100% la fel.
Diferentele le las totusi clientii sa le sesizeze si sa vad ulterior daca vom aduce materialul nou in Ro la scala masiva.
Desi mai sus am spus cateva proprietati noi, sper sa nu fiti influentati in vreun mod de afirmatii si sa lasati aici o recenzie reala si corecta.
Cei ce nu am mai reusit sa trimit, imi pare rau, dar am avut multiple cereri si nu pot face multe expedieri pentru ca dispun de material putin.
Cu stima.

#478
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu am fost multumit de cea veche, am vazut cateva regenerari in perioada asta , o testez si pe cea noua , oricum planificam sa o schimb dupa concediu !

Edited by M0sGerila, 22 May 2018 - 18:03.


#479
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Azi am primit de la @Lachitza monstra de test, chiar in acelasi timp cu folia comandata prin programul de asigurare pe viata.
Ce am observat din prima, materialul este complet diferit, cea clasica e mai mata, mai poroasa in comparatie cu cea de test care e lucioasa si parca mai elastica.
Se monteaza mult mai usor, cu mai putin lichid de montaj, parca se lipeste prea usor, mi-au ramas niste urme de lichid intre folie si ecran. Pur si simplu nu am avut timp sa scot tot lichidul ca folia s-a lipit. Acum am dat luminozitatea la maxim si i-am dat un playlist de 30 de minute, spre sa se "usuce"
Acum se vedem testul de anduranta :)

#480
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
A ajuns si la mine folia de proba, sa vad pe cine conving sa o monteze!
Merci Lachitza !

#481
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Da unde locuiesti de nu poti convinge pe nimeni sa o monteze?

#482
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
:) :) la tara, gasesc eu un gsm-ar!

#483
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Ca sa clarific un prim aspect.

Smart Protection NU foloseste si sper niciodata sa nu folosim material ,,chinezesc" sau ,,turcesc".
Acelasi lucru nu il pot spune de concurenti, stiu ei bine la ce ma refer.

Doi, material avem momentan cantitate mica, apreciez mesajele dar nu pot face fata la toate. La unii voi trimite de dragul colaborarii cu 50% discount, asta ca sa nu spuna cineva ca am insinuat ca trimit gratuit cand defapt cer ulterior bani. Daca cineva stie o chestie, este ca sample urile sunt scumpe, ca sa te agate mai tarziu cu cantitati mai mari. NU au fost gratuite sincer va spun.

Trei, daca aveti cunostinte care au gsm uri sau prieteni, spuneti le clar ca avem folii f bune la preturi mult mai mici decat marii sau granzii extraterestri.
Doar ca multi nu au auzit de noi. Cei ce au auzit sunt astazi parteneri Smart Protection.
Deci daca vreti sa faceti un bine atat noua cat si cunostintelor sau prietenilor, astept pe PM datele lor si rezolvam cu mostre si o colaborare sanatoasa bazata pe incredere si bun simt, nu rromeli si lasat balta cand le e lumea mai draga.
Iarasi, concurenta stie la ce ma refer :)
Cu stima.

#484
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014

View PostM0sGerila, on 23 mai 2018 - 15:14, said:

:) :) la tara, gasesc eu un gsm-ar!

Asta e o idee de afacere.Deschizi o locatie la tara si le pui folii smart la babute ;) :D Mai o reincarcare cu 5€,mai un service,o prajitura..:D O sa ai cautare.

Edited by lawrence74, 23 May 2018 - 16:51.


#485
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Mai faci un pouch de piele la comanda... :))

#486
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Traistute :D

O sa fie nebunie pe strase. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate