Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ceas normal care arata ca nokia steel activity

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017
Salut.
Mă uitam prin magazine după un ceas cu un design minimalistic, am găsit un smartwatch: Nokia steel activity.
E design-ul ideal pe care l-aș vrea la un ceas, însă e prea scump, luând în considerare că nu am nevoie de funcționalitățile ceasului, vreau un ceas doar ca accesoriu, ok, și să meargă (să indice corect ora, desigur).

Dacă aș fi găsit un magazin online care transportă din EU (long story short) - și acceptă paypal - cu ceasul nokia, poate l-aș fi cumpărat.

Aveți aici o imagine cu ceasul de la nokia: https://s0emagst.aka...9b4443_full.jpg

L-am găsit și pe emag: https://www.emag.ro/...4/pd/DCNW4KBBM/
Însă, emag nu acceptă paypal și n-am mai luat un card visa să scot banii de pe paypal.

Revenind la subiect: dacă știe cineva vreun ceas cu design asemănător, o să iau în considerare răspunsul.

Dacă greșit categoria, rog un moderator să mute subiectul.
Mulțumesc frumos!

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Short story long, ca sa poti plati cu PP ai nevoie de un card atasat. Chiar daca ai fonduri in cont.

#3
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009
https://www.olx.ro/o...html#d36a15a0e7

negociaza si tu

#4
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
Pai e 549 lei nou pe emag. De ce ai da 530 pe unul cumparat ,,resigilat" si revandut ? Plus ca cele ,,resigilate" au deja, de obicei,  ,,zgarieturi fine" .

Edited by Pekiasan, 26 December 2017 - 17:10.


#5
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017

View PostLex404, on 26 decembrie 2017 - 16:20, said:

Short story long, ca sa poti plati cu PP ai nevoie de un card atasat. Chiar daca ai fonduri in cont.

De fapt, am mai dat comandă de un produs de pe un alt site, ceva mult mai ieftin, tot ce a trebuit să fac a fost să mă loghez cu contul de paypal (într-un pop-up) și să confirm că vreau să plătesc, apoi banii au fost extrași și comanda plasată. Acum, nu știu dacă e peste tot la fel, s-ar putea să ai dreptate, în acest caz, o să mă gândesc la o soluție, poate cumpăr și fără paypal, însă nu acel smartwatch, dar eram curios în caz de cineva știa vreun magazin online care acceptă paypal și transportă din europa (nu vreau să am treabă cu vama sau altele, am explicat într-un alt topic).

View Postflyingspur, on 26 decembrie 2017 - 16:46, said:

Nu, nu, ziceam că l-aș fi luat dacă aș fi putut plăti paypal, nu știu dacă acel om acceptă plată prin paypal și oricum aș prefera oricând de la un magazin decât de la un om...

Mulțumesc oricum, însă aștept, poate cineva știe vreun ceas normal cu design asemănător, ar fi numai bine, l-aș putea plăti și fără paypal.

View PostPekiasan, on 26 decembrie 2017 - 17:09, said:

Pai e 549 lei nou pe emag. De ce ai da 530 pe unul cumparat ,,resigilat" si revandut ? Plus ca cele ,,resigilate" au deja, de obicei,  ,,zgarieturi fine" .

Păi, aș lua și resigilat (ziceam de emag), doar să accepte paypal, în caz contrar, aș vrea unul normal, dar care să arate asemănător.

Edit: A, i-ai răspuns lui flyingspur. Ideea lui era să negociez prețul, să-l obțin la un preț mai mic, însă am probleme de încredere când vine vorba de negocieri online.

Edited by lepnem, 26 December 2017 - 17:15.


#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Da asa n-ai 500lei la tine in casa sa ti-l auda curierul ? Sau sa platesti cu cardul visa ce are ?

#7
danpaul78

danpaul78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.03.2011
Ebay accepta paypal

cred ca poti gasi acolo ceva care sa iti placa, poate chiar si un Nokia Activite Steel

#8
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
https://www.ebay.com...=p2045573.m1684

#9
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017
O întrebare: dacă comand din UK, o să ajungă tot la vamă? Din câte știu, UK a părăsit UE.

Edited by lepnem, 27 December 2017 - 16:02.


#10
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
daca   comanzi  din  uk    iti a junge   la posta de cartier  sau  daca  vine  prin  curier,  direct   la usa

#11
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017

View PostMasterOfDark, on 27 decembrie 2017 - 16:14, said:

daca   comanzi  din  uk iti a junge   la posta de cartier  sau  daca  vine  prin  curier,  direct   la usa
Ar fi numai bine, însă sunt puțin paranoic în legătură cu livrarea, deoarece, un user mi-a dat pdf-ul acesta: https://www.posta-ro...ii europene.pdf

în care este explicat faptul că dacă nu e din UE (UK ne mai fiind din UE), vor fi redirecționate către oficiul poștal, cu care am mai avut de a face. Aș vrea să evit situația asta pe cât posibil.

Mulțumesc pentru răspuns.

#12
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005

View Postlepnem, on 27 decembrie 2017 - 20:16, said:

Ar fi numai bine, însă sunt puțin paranoic în legătură cu livrarea, deoarece, un user mi-a dat pdf-ul acesta: https://www.posta-ro...ii europene.pdf

în care este explicat faptul că dacă nu e din UE (UK ne mai fiind din UE), vor fi redirecționate către oficiul poștal, cu care am mai avut de a face. Aș vrea să evit situația asta pe cât posibil.

Mulțumesc pentru răspuns.
cumpar in mod curent de pe ebay  din uk  si nu au fost nici un fel de probleme legate de vama ,am uneva la  10-20 pachete pe luna ,  uk iese ofiial din  ue dupa 2019

Edited by MasterOfDark, 28 December 2017 - 22:56.


#13
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017

View PostMasterOfDark, on 28 decembrie 2017 - 22:55, said:

cumpar in mod curent de pe ebay  din uk  si nu au fost nici un fel de probleme legate de vama ,am uneva la  10-20 pachete pe luna ,  uk iese ofiial din  ue dupa 2019
Mulțumesc pentru răspuns!
Înțeleg acum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate